Україна починається з тебе

Визначення в учнів мотивації до навчання. Адаптація п'ятикласників до нової системи учення. Створення сприятливої атмосфери в класі. Знаходження зв’язку сім’ї, школи та Батьківщини. Виховання у дітей патріотичного почуття та громадянської свідомості.

Рубрика Педагогика
Вид разработка урока
Язык украинский
Дата добавления 16.09.2019
Размер файла 18,1 K

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Размещено на http://www.allbest.ru/

Україна починається з тебе

Бородавка Наталія Василівна

Мета: познайомити учнів із класним керівником, із новими предметами; визначити мотивації до навчання; адаптувати п'ятикласників до нової системи навчання; створити сприятливу атмосферу в класі;з'ясувати, як пов'язані сім'я, школа та Батьківщина; виховувати патріотичні почуття та громадянську свідомість.

Обладнання:

а) сердечка та символи України (для колажу);

б) скринька із загадками;

в) картки із запитаннями (для гри «Мікрофон»);

г) мікрофон (іграшковий);

ґ) клей, 2 ватмани, ручки/ маркери (для колажу).

Святково прикрашена дошка:

а) намалювати карту «Планета Знань 5 класу»; на карті в довільному порядку написати назви шкільних дисциплін, які вивчаються у 5 класі;

б) державна та народна символіка України;

План першого уроку

1. Вступне слово.

2. Прес-конференція класного керівника.

3. Гра «Мікрофон».

4. Гра «Подорож Планетою Знань».

5. Створення колажу «Україна починається з тебе!».

6. Підбиття підсумків (рефлексія).

Хід уроку

I. Вступне слово

Класний керівник . Дорогі діти! Сьогодні вся наша країна відзначає День знань. Для вас - це незвичайний день, тому що сьогодні ви вперше переступили поріг основної школи. П'ятий клас - це найперша її сходинка, але поступово, піднімаючись зі сходинки на сходинку, ви станете випускниками. Знання, отримані в школі, допоможуть вам обрати професію, стати поважними людьми, принести користь нашій країні.

5 клас принесе багато нового і незвичайного у ваше життя: це і нові предмети, нові вчителі, нові проблеми, але я сподіваюся, що всі проблеми ми з вами подолаємо, бо будемо вирішувати їх спільно, допомагати один одному. Спробуємо зробити так, щоб всім у нашому класі було добре, як у великій і дружній родині.

II. Прес-конференція класного керівника

А тепер дозвольте відрекомендуватися: я ваш класний керівник Бородавка Наталія Василівна. І я починаю свою прес-конференцію. У ролі журналістів будете виступати ви. Ви можете задати мені якесь запитання, якщо хочете дізнатися про мене більше.

Тільки спершу назвіть, будь ласка, свої ім'я та прізвище.

Приблизні запитання дітей:

- Скільки вам років?

- Де ви живете?

- Який предмет ви ведете?

- Чи є у вас діти?

- Чи є у вас домашні тварини?

- Чим ви захоплюєтеся?

Класний керівник. На цьому моя прес-конференція закінчена. Дякую за запитання, сподіваюся, що я задовольнила вашу цікавість. Але ж умене до вас теж є запитання.

ІІІ. Гра «Мікрофон»

Ну що, продовжимо наше знайомство? Діти, я в свою чергу хочу дізнатися про вас більше. Я пропоную, вам пограти в гру "Мікрофон". Я проходитиму між рядями з магічною коробочкою. Для кожного учня там є запитання, ви повинні витягнути картку із запитанням і відповісти на нього.

1. Яке морозиво ви любите?

2. Яка квітка вам найбільше подобається?

3. Ваш улюблений колір. Чому?

4. Коли ваш сусід святкуватиме день народження?

5. Який подарунок ви хотіли б отримати від ваших друзів?

6. Хто сидить на третій парті біля вікна?

7. Скільки учнів у нашому класі?

8. Ваш улюблений день тижня?

9. Який шкільний предмет вам більше подобається?

10. Який шкільний предмет найбільше не подобається?

11. Найбільш цікава подія, яка вам запам'яталася у четвертому класі.

12. Скільки хлопчиків у нашому класі?

13. Скільки дівчаток у класі?

14. Головний документ школяра?

15. Ваш кращий друг.

Класний керівник. У нас із вами ще все попереду, щоб краще дізнатися один про одного, про школу. Але ми будемо не просто знайомитися зі школою, а подорожувати Планетою Знань. Щоб не заблукати на цій планеті, я намалювала вам її карту. (Показує на дошку.)

На столі в довільному порядку написані назви предметів, які будуть вивчатися в 5 класі.

IV. Гра «Подорож Планетою Знань»

Класний керівник. Перед вами - карта Планети Знань 5 класу. На цій карті є країни і континенти, які вам вже знайомі, а є і незвідані території, про яких вам тільки належить дізнатися. Зараз ми проведемо подорож по всіх континентах Планети Знань. Але назви континентів, на які ми вирушимо, зашифровані в загадках. Я буду зачитувати загадки, а ви будете їх, а відповіді приклеювати на карту знань.

У подорож вирушать 3 команди, які я назву за іменами перших радянських космічних ракет (по рядах): «Сім'я», «Школа» і «Батьківщина».

Представники команд повинні вийти до дошки, дістати з коробки записки з загадками, голосно прочитати загадку, розгадати її з допомогою своїх товаришів і наклеїти назву того континенту, на якому вони побували.

До дошки по черзі виходять учні, витягують з коробки записки з загадками, читають, діти хором відгадують назви шкільних предметів. Класний керівник вручає призи учасникам, які читали загадки і давали відповіді.

Загадки про шкільні предмети (для карток):

Я читаю загадки , а ви відгадуєте, який предмет, Загадки про шкільні предмети: навчання патріотичний громадянський свідомість

1. Потрібна наука, для розуму гімнастика,

Нас навчить думати... (математика).

2. Грамотним бути має кожен,

Тому ми вивчаємо (українську мову).

3. Хочеш пити чай по-королівськи?

Тоді вивчай мову (англійську).

4. Книжки полюбимо, підвищимо культуру

Ми на уроках... (літератури).

5. Усі діти кричать «Ура!»,

Якщо у розкладі ... (фізкультура).

6. Щоб знайти таланти у дітей незвичні,

Їм потрібні уроки... (музичні).

7. Картини, фарби, витвори мистецтва -

Цьому вчить... (образотворче мистецтво).

8. Вміти вирішувати практичні завдання -

Нас навчать уроки... (трудового навчання).

9. Далеке минуле, стародавні території -

Це вивчає наука... (історія).

10. Знати і любити тварин і птаство

Нас навчить... (природознавство),

11. У світ комп'ютерної граматики

Нас ведуть уроки... (інформатики).

12. Щоб про безпеку завжди дбати,

Потрібно (основи здоров'я) вивчати.

Ось така загадкова подорож у нас вийшла. Кожен предмет - ніби окрема частина Світу!

Класний керівник (дивиться на дошку). А як ви гадаєте, діти: чому тема нашого першого уроку «Україна починається з тебе»?

Ми з вами говорили про школу, навчання. А навіщо потрібно вчити стільки предметів? Я пропоную вам подумати і в одному реченні відповісти на це питання: «Навіщо потрібно вивчати шкільні предмети?»

Я запрошую до мікрофона по три представнииа від кожної команди. Як вони у нас називаються? Запам'ятали?

Діти (хором). «Сім'я», «Школа» і «Батьківщина».

Класний керівник. Правильно. Ми починаємо своє життя в сім?ї, потім нашою сім'єю стає школа. Але лише з роками ми усвідомлюємо, що вся Україна теж є великою сім'єю. Кожному з вас судилося народитися саме в тій сім?ї, піти саме до цієї школи, жити саме в цій країні! Це накладає на кожного представника народу нехай малу, але відповідальність за те, що відбувається в нашій країні. Тому з дитинства необхідно замислюватися про те, як можна було б поліпшити країну і державу, зробити її більш приємним місцем для перебування та життя. Чим більше таких буде, тим більша ймовірність успіху. Оця частинка нашої держави - це є наш клас! Де ми повинні вчитися бути гарними людьми, ми маємо вчитися любити свою Батьківщину, поважати одне одного. Кожен з учнів нашого класу є представником певної родини. А наша країна Україна - це велика родина, яка складається з кожної вашої родини!

Будь ласка, ви можете виходити до мікрофона і відповідати на питання: «Навіщо потрібно вивчати шкільні предмети, ходити до школи?»

Діти по черзі беруть мікрофон, вимовляють по 1 пропозиції.

Зразкові відповіді дітей:

- Щоб розвивати свої здібності і таланти.

- Щоб знати, як поводитися в важких ситуаціях.

- Щоб знати, як жили люди у стародавні часи, і не повторювати їхніх помилок сьогодні.

- Щоб розкрити таємниці природи та використовувати їх з користю для всього людства.

- Щоб створити розумні машини, які полегшать людям їхню працю.

- Щоб зробити наукові відкриття, стати Нобелівськими лауреатами і прославити свою країну.

- Щоб бути розумним, навчитися міркувати і не робити дурних учинків.

- Щоб зібрати всі знання і передати їх нашим нащадкам.

- Щоб отримати знання і принести користь своїй країні.

Класний керівник. Мені здається, що всі ви відповіли коротко і переконливо. А який висновок ми можемо зробити після стількох розмірковувань? Правильно: держава (Україна) починається з кожного із нас, з нашого вибору.

V. Створення колажу «Україна починається з тебе!»

Класний керівник. А зараз погляньте на свої парти. У кожного з вас є певний символ: листочок, сердечко. Я пропоную вам написати побажання нашій школі та нашій країні. Кожен свій стікер прикріпіть до колажу за допомогою клею.

VI. Підбиття підсумків (рефлексія)

Класний керівник. Отже, діти, наш перший урок закінчений. Що ви дізналися під час нього, що вам найбільше запам'яталося?

Зразки відповідей дітей:

- Ми познайомилися з класним керівником.

- Ми дізналися, які предмети будемо вивчати в 5 класі.

- Дізналися три важливих слова в житті кожної людини.

- Ми дізналися, навіщо потрібно вчити шкільні науки.

- Як ми діставали зі скриньки запитання.

- Як ми відгадували назви шкільних предметів.

- Як ми писали побажання країні та школі.

Размещено на Allbest.ru


Подобные документы

  • Патріотизм як основа сучасного виховання дітей. Шляхи та методи виховання у дошкільників любові до Батьківщини. Ознайомлення з рідним містом як засіб патріотичного виховання дітей дошкільного віку. Експериментальне вивчення рівня патріотизму у дітей.

    курсовая работа [53,8 K], добавлен 30.01.2010

  • Національне виховання – джерело особистісного розвитку дитини. Використання краєзнавчого матеріалу в процесі розвитку національної свідомості учнів. Проблема національно–патріотичного виховання. Формування громадянина, вивчення фольклору українців.

    курсовая работа [46,5 K], добавлен 27.01.2014

  • Визначення понять "громадянське виховання" та "громадянська компетентність" в контексті підготовки молодших школярів. Аналіз навчальної програми "Я у світі", при вивченні якої здійснюється формування громадянської компетентності в учнів початкової школи.

    статья [42,8 K], добавлен 06.09.2017

  • Сім'я як модель суспільства на конкретному історичному етапі розвитку суспільства. Процес спільної роботи сім’ї і школи у вихованні дітей молодшого шкільного віку. Форми і методи взаємозв’язку школи та сім’ї у системі виховання учнів початкових класів.

    курсовая работа [38,4 K], добавлен 29.12.2009

  • Проблема підготовки дітей до школи, роль сім'ї у її розв'язанні. Психологічна готовність дітей до навчання у школі. Аналіз методики визначення готовності дітей до школи. Рекомендації щодо роботи з дітьми та їхніми батьками у підготовчий до школи період.

    курсовая работа [42,4 K], добавлен 06.11.2009

  • Навчання у школі як один з найважливіших періодів у житті дитини. Адаптація дитини до шкільного навчання. Аналіз психолого-педагогічної літератури. Недоліки у підготовці дитини до школи. Соціально-педагогічна занедбаність. Тривала психічна депривація.

    статья [21,8 K], добавлен 15.07.2009

  • Характеристика методів, форм та принципів навчання та виховання. Встановлення зв'язку уроку й позакласної роботи. Аналіз взаємодії викладачів та вихователів з метою досягнення ефективності взаємозв’язку навчання та виховання у професійній освіті.

    курсовая работа [57,9 K], добавлен 12.05.2015

  • Критерії та рівні розвитку патріотичних якостей особистості школярів засобами навчання. Психолого-педагогічні умови, вікові особливості та методичні закономірності патріотичного виховання молоді; концептуальні ідеї, форми, методи і засоби виховання.

    курсовая работа [72,8 K], добавлен 11.08.2014

  • Проблема взаємозв’язку навчання та розвитку учнів у психолого-педагогічній літературі. Сутність та зміст навчання в загальноосвітньому закладі. В.О. Сухомлинський про роль навчання в розвитку дітей. Головні особливості системи розвивального навчання.

    курсовая работа [88,9 K], добавлен 28.02.2012

  • Сутність, завдання, моделі, аналіз змісту, форми і методи, принципи здійснення статевого виховання в умовах сім'ї та школи. Визначення стану формування статевої культури учнів молодшого шкільного віку. Розвиток статево-рольової диференціації дітей.

    курсовая работа [56,9 K], добавлен 23.04.2016

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.