Використання мультимедійних і комунікаційних технологій на уроках інформатики

Особливості використання інформаційних технологій, зокрема персонального комп'ютера, які дають можливість інтенсифікувати процес поточного оцінювання знань, зробити його більш систематичним, оперативним. Мультимедійні технології в освітньому просторі.

Рубрика Педагогика
Вид дипломная работа
Язык украинский
Дата добавления 06.04.2012
Размер файла 7,0 M

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

а) ;б) ; в) ; г) .

8. Паралельного перенесення графіка функції на 4 одиниці вліво вздовж осі ОХ

а) ; б) в) г)

9. Паралельного перенесення графіка функції на 3 одиниці вгору вздовж осі ОY

а) б) в) г)

10. Паралельного перенесення графіка функції на 3 одиниці вниз вздовж осі ОY

а) б) в) г)

Домашнє завдання:

за підручником «Алгебра 9» автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір-Харків: Гімназія - 2009

Повторити п.п. 9, 10, виконати №№. 314,321, 325*(додатково)

Тема уроку: Застосування кількох способів розкладу многочленів на множники

Мета уроку:

Навчальна: повторити та систематизувати знання та уміння учнів виконувати розкладання многочленів на множники різними способами та перетворення цілих виразів у многочлен; сформувати уявлення учнів про способи дій при комплексному використанні різних способів розкладання многочленів на множники; узагальнити знання учнів про види завдань, що розв'язуються із використанням розкладання многочленів на множники.

Виховна: виховувати прагнення допомагати один одному вчитися. виховувати культуру математичного мовлення, упевненість у своїх силах.

Тип уроку: комбінований.

Розвивальна: розвивати пізнавальну активність, логічне мислення, увагу;

Обладнання: презентація до уроку в програмі я Power Point, мультимедійне обладнання, допоміжні картки для Математичного лото, картки із завданнями для самостійної роботи.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Привітання. Слайд 1 (тема уроку)

Позитивне налаштування на співпрацю.

Сьогодні наш урок має пройти успішно, результативно, ми маємо показати свою обізнаність та компетентність у цій темі.

Слайд 2

У - успішність;

Р - результативність;

О - обізнаність;

К - компетентність.

ІІ . Мотивація навчальної діяльності.

Як ви думаєте, що означає слово компетентність?

Компетентність - це готовність застосувати знання, вміння, навички для розв'язування проблеми.

Отже, для кожного з вас це означає вміти набуті знання і вміння застосувати для розв'язування завдань.

Наш урок покаже, наскільки ви компетентні в цьому питанні.

Слайд 3

Основна мета уроку -- систематизувати знання й уміння щодо застосування різних способів розкладання многочленів на множники; застосування перетворень виразів для розв'язування задач різного змісту.

Отже, починаємо.

Перед тим як розв'язати проблему, згадаємо теоретичний матеріал, який допоможе в роботі.

ІІІ. Перевірка домашнього завдання. № 720(1,2), 722 (1,2), 724 (1)

Відповідають учні-консультанти.

ІV. Актуалізація опорних знань.

- Що означає розкласти многочлен на множники?

- Які способи розкладання многочленна на множники ти знаєш?

Усні вправи:

Слайд 4.

1. Многочлен має спільний множник …. х

2. Многочлен має спільний множник ….(с-5)

3. Квадратом якого одночлена є вираз 16а2 … 4а

4. Вираз є різницею квадратів виразів … 2х і у

5. Многочлен є різницею квадратів … (2a+b) та 7

6. Одночлен є подвоєним добутком виразу…. ()

7. Одночлен є подвоєним добутком виразу…. ()

8. Многочлен є …. повним квадратом суми … виразів 1 і 2а

9. Тричлен є… неповним квадратом різниці виразів 3 та у

Слайд 5.

Подати у вигляді добутку:

=

=

Слайд 6.

Знайдіть помилку:

;

;

;

V.Розкласти на множники. Робота в парах.

Математичне лото

Учитель: А зараз ми пограємо в математичне лото. Щоб упоратись із завданнями, треба пригадати способи розкладання на множники.

Правила гри

За кількістю парт виготовлено невеликі картки, що розділені на прямокутники із завданнями, і відповідну кількість прямокутних карток із відповідями. На кожну парту розкладають невеликі картки і конверти із маленькими картками. Учні виконують записане на ній завдання і шукають на картках із конверта відповідь, потім накривають карткою із відповіддю прямокутну клітинку із завданням. Коли всі прямокутники закриті картками із відповідями, учні перевертають картки і, якщо всі відповіді знайдено правильно, дістають малюнок «смайлик» (В-1), чи «сніжинку» (В-2)

Картка відповідей В-1(6 маленьких прямокутних карток)

Завдання до цієї картки

Розкладіть многочлени на множники.

Картка відповідей В-2

Завдання до цієї картки (6 маленьких прямокутних карток)

Розкладіть многочлени на множники.

VІ.Пошук способів розкладання многочлена на множники. Письмові вправи.

Робота з підручником. А.Г. Мерзляк, В.Б. Полонський, М.С. Якір. Алгебра.

Підручник для 7-го класу. Харків, «Гімназія», 2008, п. 19 ст. 139-140.

Слайд 7

1 ряд

2 ряд

3 ряд

№ 719 (3,7)

№ 721 (3,6)

№ 725 (3,5,6)

№ 719

3)

7)

№ 721 (3,6)

3)

6)

№ 725. Розв'язати рівняння

3)

або або

5)

х=0, або х-5=0

х=5.

6)

х+2=0 або х-3=0 або х+3=0

х=-2;х=3х=-3.

№ 734(1) (додатково)

VII. Самостійна робота учнів.

Бувальщина

Розповідають, що один з князів, вибирав собі посла. Він оголосив, що візьме на цю посаду того, хто пройде по стіні навколо міста з великою посудиною доверху наповненою молоком і не проллє ні краплі. Багато людей лякали претендентів, відволікали їх і молоко проливалось. Але знайшовся один чоловік, який все-таки витримав іспит. Ні різні звуки, ні хитрощі не відволікли його від завдання. Князь був здивований витримкою чоловіка і змушений був призначити його послом. І вибір виявився правильним, тому, що призначений посол керувався в житті правилом.

А яким правилом він керувався ви дізнаєтесь, розв'язавши завдання, які є на картках

Варіант 1 (виконують непарні завдання)

Варіант ІІ (виконують парні завдання)

Слайд 8-10.

1. 2ах2-2ау2

а) 2а(х2-ау2)б) 2а(х-у)(х+у)в) 2а(ах22)

небожиттяземля

2. 9ах3 + 9ау3

а) 9а(х3 + у3)б)9а(х3 + ау3)в) 9а(х+у)(х2 -ху+у2)

це земля це казка це море

3. 4х2 + 24х+36

а) 4(х+3)2 б) 4(х+3)(х-3)в)4(х2+3)

плисти бігтийти

4.

а) ;б) в)

мрієш думаєшбажаєш

5.

а) б) в)

будуй літайпиши

6. 16х3-2

а)(16х-1)(16х2+2х+1)б)2(2х-1)(4х2+2х+1)в) 2(4х-1)(16х2+4х+1)

літак човенавтомобіль

7. х2+2х+1-а2

а) (х+1-а)(х+1+а) б) (х+1+а)(х2 +1+а)в) ((х+1)2 -а)(х+1+а )

Із добрих із веселихіз щасливих

8. х4-81

а)(х2-81)(х2+81) б) (х-3)(х+3)(х2+9) в) (х-81) (х-81)

дорігсправчисел

Слайд 11.

ЖИТТЯ - ЦЕ МОРЕ, ПЛИСТИ БАЖАЄШ, БУДУЙ ЧОВЕН ІЗ ДОБРИХ СПРАВ.

VІІІ. Висновки.

Формулювання алгоритму застосування різних способів розкладання многочленів на множники:

винести спільний множник (якщо він існує);

застосувати формули скороченого множення;

застосувати спосіб групування.

Ми переконались, що формули скороченого множення мають конкретне значення. Їх застосування призводить до значного спрощення дій над многочленами.

ІХ. Домашнє завдання. § 2, п. 19 - прочитати,

с. 139 вправи № 720(3,4), №722(3), №726 (4,5)- розв'язати,

№734 (3)*(додатково)

Література.

1.А.Г. Мерзляк, В.Б. Полонський, М.С. Якір. Алгебра. Підручник для 7-го класу. Харків, «Гімназія», 2008.

Размещено на Allbest.ru


Подобные документы

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.