Космічна подорож по планетам Сонячної системи
Розширення уявлення дітей про планети, які обертаються навколо Сонця. Закріплення знань про Сонце, Місяць та їх вплив на Землю. Розвиток мислення, світогляду, уважності. Виховання інтересу до планет Сонячної системи. Сприяння естетичному вихованню дітей.
Рубрика | Педагогика |
Вид | разработка урока |
Язык | украинский |
Дата добавления | 18.12.2012 |
Размер файла | 78,1 K |
Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже
Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.
Размещено на http://www.allbest.ru/
Відділ освіти виконавчого комітету
Славутицької міської ради
ДНЗ ясла - садок № 8 "Теремок"
Заняття для дітей старшого дошкільного віку
Космічна подорож по планетам Сонячної системи
Мета. Розширити уявлення дітей про планети, які обертаються навколо Сонця та вчити розрізняти їх за розміром, кольором природними особливостями. Визначити від чого залежить життя живих організмів та чи є життя на планетах Сонячної системи. Закріпити знання дітей про Сонце, супутник Землі - Місяць та їх вплив на Землю. Розвивати активність, мислення, світогляд, допитливість, уважність за допомогою енциклопедичних знань. Виховувати інтерес до планет Сонячної системи та вміння захоплюватися загадковістю і таємничістю природи Космосу. Засобами музики сприяти естетичному вихованню дітей.
Матеріал. Плакат та люстрації з зображенням планет Сонячної системи: Меркурій, Венера, Земля, Марс, Плутон, Юпітер,Уран, Нептун, Плутон; Місяць, Сонця. Макети: Землі - глобус, літаючої та -рілки, Місяця (куля покрита блакитними та сірими камінчиками різної фор- ми), Меркурія та Плутона. Дидактична гра "Склади планети з уламків". Посібник "Таємниці природи космосу". Анімаційні картки (метеорити перевтілюються на квіти). Пісочний годинник.
Попередня робота. Виготовлення об'ємних рибок з червоно - жовтої тка- нини. Спостереження за Місяцем, Сонцям, хмарами, вітром, землею, дерева-ми, птахами. Читання та розглядання ілюстрацій дитячих енциклопедій "Моя перша енциклопедія", "Енциклопедія для наймолодших". Розглядання ілю- страцій всіх планет Сонячної системи. Малювання, конструювання, ліплення моделей планет та їх супутників.
Хід заняття
Діти. Всесвіт - складна машина.
Важлива у неї кожна частина:
Комети, планети, метеорити
Про все дізнатися хочемо ми - діти.
(Звучить фонограма. Сигнал тривоги)
Вихователь. Що це за літаючий об'єкт? (Літаюча тарілка в який знаходи- ться інопланетянка).
Інопланетянка. Яка це планета? Хто ви такі?
Діти. Це планета - Земля. А ми, діти - Земляни.
Інопланетянка. Я - Марсіанка, з планети Марс. Мене послали досліджувати вашу планету, але літаюча тарілка потерпіла аварію, яка сталася на нашому космічному апараті. Ви допоможете мені її відремонтувати? (Діти допомагають Марсіанці прикріпити ілюмінатори на літаючій тарілці).
Інопланетянка. Хто мені допоможе дізнатися про Землю? (Дістає карту Сонячної системи). Діти показують на карті Землю та розповідають про свою планету. ( Дивись додаток "Земля - єдина планета де існує життя").
Запитання до дітей від Марсіанки
- Діти, хто дає Землі кисень, яким ви дихаєте? (Дерева).
- Що захищає вашу планету від метеоритів? (Атмосфера)
- На вашої планеті є вода, земля, рослини, тварини?
- Місяць для Землі супутник чи зірка і що ви знаєте про нього? (Супутник).
- Сонця - це планета чи зірка? (Зірка)
- Щоб сталося на Землі, як що не було б Сонця? (Припущення дітей).
- Який вплив має Сонця на Землю? (Дає тепло і світло).
Вихователь. Давайте всі разом, на одну мить, уявимо себе Сонечками, щоб Марсіанка краще зрозуміла вплив Сонця на все живе на Землі.
Гра - медитація "Я - Сонечко"
Інопланетянка. Дякую вам, діти! Я все зрозуміла, який могутній вплив має Сонце на вашу планету. У вас дітки, чудова Земля: з лісами, птахами, тваринами, водою, землею, людьми… Тепер я знаю, що у Сонячній системі, кращої планети ніж ваша Земля немає. А щоб у цьому переконатися, я запрошую вас здійснити цікаву подорож, на літаючій тарілці, на інші планети.
Діти беруть з собою рибок та разом з Марсіанкою сідають в космічну літаючу тарілку. Починають відлік 10, 9, 8, 7…… два, один. Пуск! Діти в космосі! Стан невагомості! (Звучить запис звуку літаючої тарілки. Світловий ефект мерехтіння зірок.)
Діти, разом з Марсіанкою, розглядають карту Сонячної системи. Вибира - ють планету на якій можна здійснити посадку.
Інопланетянка. Ну, ось ми і на планеті Марс (макет Марса - куля вкрита кам'яними уламками).
(Дітей зустрічають космічні пірати і непомітно забирають Марсіанку).
Пірати. Ми космічні пірати,
Землян ми любимо лякати.
Дорога нас до Марсу привела
У нашій галактиці ми господарюємо,
Дороги космічні усі контролюємо.
І літаючі тарілки зупиняємо.
Все, що нас цікавить, ми звичайно забираємо.
Ну, що ж, Земляне, ми вас налякали?
А що до Марсіанки - її забрали.
Вихователь. Будь ласка, поверніть Марсіанку? Вона нам обіцяла чудову космічну подорож по планетам Сонячної системи.
Пірати. Можна і відпустити, але тільки після того, як ви розповісте нам про планету - Марс, на якій зараз знаходитесь.(Розповіді дітей).
На небі видніються падаючі зірки (падіння зірок - світ від ліхтариків).
Пірат - 1. Що це було?
Пірат -2. Мабуть НЛО,
Пірати 1, 2. А може це зірки падають?
Діти. Ні, це метеорити. (Розповідь дітей про метеорити).
Пірати. Зараз ці, метеорити, нас будуть бомбити. (Перелякані пірати бігають по залу, ховаються за дітей).
Вихователь. Що це ви так злякалися. На Марсі є атмосфера, яка захищає планету від метеоритів. Вони не впадуть на нас тому, що згорять в атмосфері.
Пірати. На яких планетах є атмосфера і де її не має?
Діти. Крім Марса (атмосфера якого складається з вуглекислого газу) атмосфера є на Землі, а також на Венері, де вона в 100 разів щільніша, ніж земна тому що майже цілком, складається з вуглекислого газу. Верхні шари атмосфери Урана огорнуті сірником. А ось на Мер- курії, Юпітери, Сатурні, Нептуні атмосфери немає.
Юпітер, Сатурн складаються із газів; Нептун - із газів і рідини; Уран - із газів водню, гелію, метану, амонію, і твердого ядра.
Пірати. Дякуємо, Земляни. Тепер ми будемо знати, на яких планетах можна почувати себе в небезпеці.
Так і бути ми відпускаємо вашу Марсіанку. (Пірати виходять та непомітно забирають рибок. Забігає Марсіанка.)
Інопланетянка. Діти, пірати мене відпустили, але вони забрали ваших рибок. Швидко сідайте в літаючу тарілку, ми ще встигнемо їх наздогнати. (Інопланетянка, разом з дітьми, відкривають карту, вибирають маршрут польоту на інші планети.)
Інопланетянка. Летимо до володаря кілець - Сатурна. Може пірати там.
(На Сатурні вони зустрічають Шапокляк).
Вихователь. Діти, що це за дива? Хіба може Шапокляк жити на Сатурні? (Діти доводять чому неможливе життя на Сатурні. Порівнюють природні умови Землі і Сатурна.
Вихователь. Діти, давайте всі разом, заплющимо очі та порахуємо до 10. (Шапокляк виходить з групової кімнати). Відкриваємо очі, погляньте, Шапокляк немає! Це був просто міраж. (Розповідь вихователя про міраж).
Пірати. (До дітей забігають перелякані пірати) Рятуйте, рятуйте! За нами женеться комета. Сказала, якщо ми не складемо з уламків назву планет то спалить нас.
Вихователь. Діти, а що таке комети і з чого вони складаються?
Вихователь. Добре, ми вам допоможемо. А потім ви віддасте нам наших рибок. Вони не зможуть жити на інших планетах, тому що рибки живуть тільки в воді. Діти, а на яких планетах є вода? (В рідкому стані тільки на планеті Земля. Ще на Марсі ми бачили лід і сніг але там він є тільки на полюсах, і тільки взимку, а коли приходить весна він повністю розтає).
Дидактична гра "Склади планети з уламків"
Мета. Закріпити назву планет; послідовність розміщення їх від Сонця; по-
рахувати за кількістю; визначити найбільші та найменші планети.
Матеріал. Пісочний годинник, кола (планети) з картону різної величини, кольору.
Хід гри. Діти,з окремих частинок, складають дев'ять планет, читають їх назву та розміщують в певній послідовності від Сонця: 1- Меркурій, 2 -
Венера, 3- Земля,4 - Марс, 5 -Юпітер, 6 -Сатурн, 7- Уран, 8- Нептун, 9 - Плутон та рахують (всього 9 планет Сонячної системи). Визначать та на-зивають: найбільші та найменші планети; де є атмосфера, а де немає (ви сувають свої припущення); на яких планетах Сонячної системи, зустріча- ється вода? (В рідкому, твердому стані).
На відповідь дітей відводиться час за допомогою пісочного годинника.
( Пірати сперечаються хто буде просити вибачення у дітей)
Пірат -1. Проси ти вибачення, я не буду
Пірат - 2. Ні, я теж нічого просити не хочу. Вибачайся ти!
(Вихователь пропонує піратам помиритися за допомогою мирилки).
діти планета знання виховання
Мирилка
Пірати миряться між собою, просять вибачення у дітей за свої вчинки, віддають їм рибок та дарують малюкам диск з дитячим фільмом "Сонячна система" та розмальовки "Планети Сонячної системи". Діти домовляються з піратами прислати їм по факсу малюнки "Планети Сонячної системи", які вони намалюють в родинному колі - вдома.
Пірати прощаються та відправляються у подорож на інші планети, виконувати вже добрі справи.
Вихователь. Діти, всі до літаючої тарілки - повертаємось на нашу рідну Землю! (Звучить пісня "Трава у дома" Ю.Антонова. Дітей проводжає Марсіанка).
Вихователь. На Землю глянем з висоти - ніхто іще не бачив такої краси. Блакитна куля вкрита шаром хмар за якими сховані чудові ріки, поля, гори ліса та сучасне, молоде, чудове містечко - Славутич. (Модель Землі -глобус та ілюстрований матеріал міста Славутич).
Літаюча тарілка робить посадку на Землі.
Вихователь. Діти, закінчилась наша чудова подорож в загадковий світ, що починається там, де прозора голубінь зветься небом.
Інопланетянка. Нехай у ваших серцях палає червоний вогник, як Марс. Хай цілує вас Сонечко, дарує ніжність вітерець. А кожен маленький метеорит перетвориться на квітку, яка буде приносити радість кожному вашому серденьку.
Діти дивляться на метеорити - кам'яні уламки, заплющують очі, почина- ють відлік 1, 2, 3……10. Відкривають очі, метеоритів немає, на їх місці з'я -вилися анімаційні картки в яких метеорити перевтілюються на квіти.
Інопланетянка. Я дарую вам посібник "Таємниці природи космосу", який допоможе пізнати багато чого нового. А мені пора на свою планету -Марс, де я розповім всім Марсіанам про вас - Землян, та вашу чудову планету -Землю.
До побачення малята!
Перегляд диска на комп'ютері та малювання, розмальовування та конструювання планет вдома разом з родиною.
Размещено на Allbest.ru
Подобные документы
Особливості розвитку дітей раннього віку. Формування інтелектуальних і моральних почуттів як основи виховання дітей з перших днів життя. Поняття "госпіталізм"; вітчизняні системи виховання дітей раннього віку. Вплив родини на розвиток мовлення дитини.
курсовая работа [58,1 K], добавлен 10.02.2014Знайомство учнів з основними відомостями про атмосферу, внутрішню будову, джерела енергії та хімічний склад Сонця. Структура уроку про вплив сонячної активності на біосферу і атмосферу Землі та на самопочуття людини. Сонячні спалахи і протуберанці.
лекция [30,4 K], добавлен 17.04.2009Науково-теоретичні основи формування лексичної системи мовлення у дітей із загальним недорозвиненням мовлення. Виявлення порушень лексичної системи у дітей та їх корекція. Розширення обсягу словника. Розвиток лексичної системності і семантичних полів.
курсовая работа [45,1 K], добавлен 04.08.2014Аналіз уявлень про фітнес, історія його розвитку як оздоровчої системи. Дитячий фітнес та його напрями. Його вплив на розвиток фізичних якостей дітей дошкільного віку. Педагогічні умови акультурації фітнесу у систему спортивно-оздоровчих заходів дітей.
курсовая работа [3,3 M], добавлен 21.04.2019Формування екологічної свідомості. Форми ознайомлення з природою: заняття, спостереження, екскурсії. Методичні заняття та їх мета. Праця дітей в природі та її вплив на розумовий розвиток дитини. Ігри як засіб закріплення знань дітей про природу.
курсовая работа [65,5 K], добавлен 29.04.2011Народні погляди на красу та прилучення дітей до прекрасного. Засоби виховання естетичної культури в сім’ї. Методи та засоби естетичного виховання дітей дошкільного віку. Засоби, завдання, основні напрями та проблеми естетичного виховання учнів у школі.
курсовая работа [57,5 K], добавлен 18.11.2010Ознайомлення дітей з поняттями "карнавал", жанром комедії. Розширення уявлення про традиційний елемент карнавального костюму - венеціанську маску. Розвиток творчої уяви і мислення, виховання естетичного смаку, охайності, почуття любові до прекрасного.
разработка урока [1,5 M], добавлен 10.01.2016Розвиток творчості дітей на уроках музики й хореографії. Робота над розвитком обдарувань дітей дошкільного віку. Особливості, труднощі виховання обдарованих дітей. Наслідування батьків у творчих досягненнях. Вплив педагога на розвиток творчої особистості.
курсовая работа [51,5 K], добавлен 28.05.2016Патріотизм як інтегральна моральна якість. Вивчення рівня знань дітей про своє місто. Аналіз практики й методика організації навчально–виховної роботи в старшій групі дошкільного навчального закладу м. Бердичева по вихованню любові до рідного міста.
курсовая работа [98,0 K], добавлен 06.12.2013Загальні уявлення про рівень підготовки дітей старшого дошкільного віку до школи. Обґрунтування методів роботи для формування образного мислення. Методика використання творів образотворчого мистецтва в процесі становлення особистості дошкільників.
курсовая работа [90,9 K], добавлен 31.10.2014