Проектування технологій навчання по темі "Візуальне програмування в Delphi"
Проектування програми професійної підготовки за фахом "Обслуговування інтелектуальних інтегрованих систем". Складання перспективно-поурочного плану викладу теми "Візуальне програмування в Delphi". Розробка змісту професійної підготовки фахівця.
Рубрика | Педагогика |
Вид | курсовая работа |
Язык | украинский |
Дата добавления | 04.12.2010 |
Размер файла | 1,8 M |
Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже
Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.
У Лістингу 1.1 (див. ДОДАТОК 1) представлений текст програми. Для наочності, оператори, які слід набрати виділені курсивним шрифтом, інші оператори вставляються середовищем Delphi автоматично.
Перелік варіантів завдань знаходиться у ДОДАТКУ 2.
Вибір дидактичної технології
3 Розробка дидактичних матеріалів інноваційних технологій навчання
Ділова гра
Форма уроку: ділова гра.
Тема уроку: «Застосування операторів розгалуження, циклу. Масив».
Мета уроку:
– освітня: познайомити учнів застосовувати оператори розгалуження, цикли та масиви при об'єктно-орієнтованому програмуванні; використовувати оператори циклу: while, repeat, for, array - при вирішенні завдань;
– розвиваюча: розвиток мислення, пам'яті; формування навичок логічного мислення (висновок, аналіз, узагальнення, виділення головного);
– виховна: виховувати вміння працювати елементами ООП, організовувати роботу ІС;
Обладнання: ПК, картки, питання, грошові кошти «ум. од.», міліметровий папір, маркер.
Хід уроку
I. На початку уроку клас ділиться на групи по 5-6 чоловік, вчитель пропонує утворити фірми. У кожної фірми є свій програміст, фінансист, менеджер і президент, назва фірми. Учні придумують всі атрибути фірми самі.
II. Учитель пропонує учням звернути увагу на тему уроку і задає питання: «Що ми знаємо по цій темі?», «Що ми вміємо?». Пропонує учням сформулювати мету сьогоднішнього уроку. Ставиться мета уроку, тобто мета ділової гри. Далі вчитель повідомляє, що для того щоб почати нашу гру, учням треба заробити початковий капітал, відповівши на бліц питання, відповідати швидко і точно.
III. Кожній фірмі задається по 10 питань ціна кожної відповіді 100 у.о. відповідь або приймається або ні (за цим стежать "Експерти" з числа кращих учнів).
Отже, почнемо гру.
Питання 1 фірмі:
1. Як виконується команда розгалуження в повній формі? (If ум. Then оератор1 else оператор2)
2. Які правила оформлення команди розгалуження існують? (Перед else не ставиться крапка з комою)
3. Які алгоритми називаються циклічними? (Багато разів повторювана послідовність дій)
4. Який з операторів циклу є самим універсальним? (While)
5. Для управління циклом Repeat які функції зручно використовувати? (Succ або pred, ins, dec)
6. Коли використовується оператор циклу FOR? (Багато разів повторювати одні й ті ж дії)
7. Якого типу виразу припустимі в якості початкового і кінцевого значень? (Можуть бути константами, змінними, виразами і повинні бути одного і того ж типу)
8. Що таке масив? (Упорядкований за індексами обмежений набір даних одного типу або сукупність кінцевого числа даних одного типу)
9. Де повинен бути описаний, використовуваний у програмі масив? (Або в розділі опису змінних, або в розділі опису типів)
10. Якого типу повинен бути індекс? (Типу, який вказаний в описі)
Питання 2 фірмі:
1. Як виконується команда розгалуження в неповній формі? (If ум. Then оператор)
2. Які логічні операції використовуються в команді розгалуження? (And-і, or-або, not-ні)
3. Як оформляється цикл while? (While умова виконання циклу do)
4. Коли завершується виконання циклу while? (Повторюється до тих пір, поки виконується умова-істинно)
5. Як організувати виконання декількох операторів в циклі while? (Begin ... end)
6. Керуючі змінні якого типу припустимі в операторі for? (Крім речового-real)
7. Як звертатися до елементів масиву? (Ім'я масиву [індекс по рядках .. індекс по стовпцях])
8. Чим однозначно визначається значення елемента масиву? (Його індексами)
9. Назвіть прості типи використовуються в масиві? (Char, boolean, integer)
10. Як називаємо елемент масиву? (Змінна з індексом)
Питання 3 фірмі:
1. Як записується і виконується команда вибору? (Case вираження of Варіант1: оператор1; ... ... варіантN: операторN; end;)
2. Яка різниця між умовами записаними після слова while і repeat для однієї і тієї ж задачі? (Після слова while записується умова продовження виконання інструкцій циклу, в цьому відмінність)
3. Як організувати цикл із зменшенням лічильника? (For лічильник: = початкове значення downto кінцеве значення do)
4. Якого типу виразу припустимі в якості початкового і кінцевого значень? (Можуть бути константами, змінними, виразами і повинні бути одного і того ж типу)
5. Як необхідно записати кілька операторів, щоб вони виконувалися в циклі for? (Begin ... end;)
6. Як описується одновимірний масив? (Var ім'я масиву: array [ніжняяГраніца .. верхняяГраніца] of тип еелементов)
7. Двовимірний масив? (Var ім'я масиву: array [ніжняяГраніцаіндекс1 верхняяГраніцаІндекс1, ніжняяГраніцаІндекс2 .. верхняяГраніцаІндекс2] of тип елементів)
8. Що можемо використовувати в якості індексу? (Вираз, константу, змінна)
9. Що фактично вказує тип індексу? (Кількість рядків, стовпців)
10. Який тип може бути типом індексу? (Будь-який простий тип)
Підводиться підсумок бліц опитування. "Експерти" оголошують зароблені кошти, фінансисти кожної фірми забирають умовні одиниці, записують у журналі.
Журнал обліку грошових коштів на особовому рахунку банку (для фінансиста фірми)
Прибуток |
Розтрати |
Залишок |
|
До виплати: |
Учитель оголошує правила ділової гри (ці правила лежать на столах, роздруковані).
Правила ділової гри:
1. Свій програмний продукт оформляти на аркуші паперу: записати програму, забезпечити її інструкцією.
Завдання фірми: Пояснити суть програми.
2. Вчитель є одночасно замовником програми і покупцем. На кожне завдання дається певний час, після закінчення якого всі фірми припиняють роботу над завданням.
3. Комп'ютер використовується для налагодження написаних програм. Під час обговорення, складання програм - комп'ютер до терміну тобто до закінчення часу, не використовується!
4. По закінченню часу (терміну замовлення) вчитель (замовник) оголошує огляд-конкурс програмних продуктів.
5. Фірма, є "продавцем" своєї продукції і пропонує свою програму, тобто пояснює біля дошки рішення, одночасно "програміст" фірми набирає її на комп'ютері, виводить результат.
6. Приймаюча фірма ретельно перевіряє програму, задає питання по суті, просить роз'яснити деякі місця програми.
7. Кожна фірма, яка не зробила програму, зобов'язана купити готовий програмний продукт.
8. Умовна вартість програмного продукту 100 умовних одиниць, але вартість може зрости з обліку наступних критерії: оригінальне рішення, раціональне рішення.
9. Умовні гроші накопичуються в умовному банку. (Початковий капітал складається із зароблених одиниць у бліц-турнірі).
10. У випадку, якщо всі фірми виконали завдання. Пояснювати суть програми виходить фірма на розсуд вчителя.
V. Лунають завдання (див. Додаток до уроку), на кожне завдання дається певний час, після закінчення часу робота йде за правилом ділової гри.
VI. Підсумок ділової гри: підраховується умовні гроші в умовному баку. "Експерти" після кожного рішення завдань фірмами, прослуховують разом з учителем, переглядають результат на ПК, вислуховують інші фірми, оцінюють завдання і підводять підсумок по кожній задачі.
VII. Кінцевий підсумок гри: підраховується умовні гроші, оголошується найкраща фірма; Президент вносить до оціночного лист оцінки кожного співробітника, Експерти дають оцінку роботі кожного Президента."Експерти" дають висновок повністю по всій грі, відзначають кращі фірми, виставляють оцінки з коментарями:
А) оригінальне рішення;
Б) раціональне рішення.
"Експерти" заповнюють зведену оціночну таблицю (ДОДАТОК 3).
VIII. Після закінчення всієї гри вчитель дає слово учням, проводиться рефлексія.
ВИСНОВОК
Виконання даної курсової роботи відіграє дуже важливу роль в подальшому навчанні, вона є показником успішного управління системою навчання, так як викладач повинен заздалегідь спроектувати весь процес, визначивши оптимальні дороги підходу до основної мети досягненню рівня професійної компетентності в учнів. В результаті проектування створюється проект управління учбовим процесом, який реалізується за допомогою взаємодії викладача і учня.
В ході виконання даної роботи була проаналізована учбова документація за фахом «Обслуговування інтелектуальних інтегрованих систем», спроектована програма професійної підготовки робітника за фахом, спроектовані технології навчання з теми «Візуальне програмування в Delphi» та спроектовані креативні технології по темі «Застосування операторів розгалуження, циклу. Масив».
СПИСОК ВИКОРИСТАННИХ ДЖЕРЕЛ
1. Эрганова Н.Е. Методика профессионального обучения. -- М.: Издательский центр «Академия», 2007.
2. Бухарова Г.Д., Мазаева Л.Н., Полякова М.В. Общая и профессиональная педагогіка / Учеб. пособие. -- катеринбург: Изд-во Рос. гос. проф. -пед. ун-та, 2003г. - 297 с.
3. Потеев М.И. Практикум по методике обучения во втузах. / Учеб. пособие. -- М.: Высш. шк. , 1990. - 94 с.: ил.
4. Ф.Файтс, П.Джонстон, М.Кратц. Компьютерный вирус: проблемы и прогноз. -- М.: Мир, 1993. -- 423 с.: ил.
5. Крис Касперски. Записки исследователя компьютерных вирусов. -- Питер, 2006. -- 316 с.
6. Денисов Т.В.. Антивирусная защита. -- М.: Академия, 2008. -- 340 с.
7. Куприянов А.И., Сахаров А.В., Шевцов В.А. Основы защиты информации. -- М.: Академия, 2006. -- 460 с.
8. Симонович С.В., Мураховский В.И. Популярный самоучитель работы на компьютере. - М.: «Десс Ком», 2001.
9. Архангельский А.Я. Object Pascal в Delphi. - М.: ЗАО «Издательство БИНОМ», 2002.
10. Бобровский С. Delphi 6 и Kylix: библиотека программиста. - СПб.: Питер, 2002.
11. Справочна система Delphi 7.
12. Справочна система Windows.
ДОДАТОК 1
Лістинг 1
unit Unit1;
interface
uses
Windows,Messages,SysUtils,Variants,Classes,Graphics,
Controls,Forms,Dialogs,Buttons,StdCtrls;
type
TForm1 = class(TForm)
Label1: TLabel;
Label2: TLabel;
Label3: TLabel;
Label4: TLabel;
Edit1: TEdit;
Edit2: TEdit;
Edit3: TEdit;
Memo1: TMemo;
Button1: TButton;
BitBtn1: TBitBtn;
procedure FormCreate(Sender: TObject);
procedure Button1Click(Sender: TObject);
private
{ Private declarations }
public
{ Public declarations }
end;
var
Form1: TForm1;
implementation
{$R *.dfm}
procedure TForm1.FormCreate(Sender: TObject);
begin
memo1.Clear; // Очистка окна
end;
procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject);
var x,y,z,a,b,c,s:extended;
begin
12
x:=strtofloat(edit1.text);
y:=strtofloat(edit2.text);
z:=strtofloat(edit3.text);
a:=sqr(sin(x+y)/cos(x+y));
b:=abs(exp(3*y)-x*x);
c:=sqrt(arctan(z)+ln(x));
s:=a*b/c;
// Вывод исходных данных и результата в окно memo1
memo1.Lines.Add('x='+edit1.Text+
' y='+edit2.Text+' z='+edit3.Text);
memo1.Lines.Add('Результат s=
'+floattostrF(s,fffixed,8,3));
end;
end.
ДОДАТОК 2
Індивідуальні завдання
За вказівкою викладача виберіть індивідуальне завдання. Уточніть умова завдання, кількість, найменування, типи вихідних даних. Намалюйте схему алгоритму, розбивши вираз на частини. Встановіть необхідне кількість вікон Edit, міток label. Виберіть необхідні типи змінних і функції їх перетворення при введенні і виведенні даних. За допомогою інспектора об'єктів змініть колір форми, шрифт символів, що виводяться.
ДОДАТОК 3
Критерії оцінок:
Підсумок гри для фірм (сумарний прибуток, у.о.) |
Оцінка |
|
800-1000 |
5 (відмінно) |
|
400-700 |
4 (добре) |
|
Менше 400 |
3 (задовільно) |
Оціночний лист співробітника фірми:
Фірма: __________
Президент фірми: _____________________
Співробітник |
Завдання |
Оцінка |
Примітки |
|||
1 |
2 |
3 |
||||
Зведена оціночна таблиця:
Експерт: _____________
________________
Президент |
Покупка програмного продукту (100 у.е.) |
Винагорода за оригінальність (200 у.о.) |
Винагорода за раціональність (300 у.о.) |
Усього виконано завдань |
Оцінка за урок |
|
Подобные документы
Проектування програми професійної підготовки за фахом "Обслуговування інтелектуальних інтегрованих систем". Проектування технологій навчання по темі "Віруси. Антивірусні програми". Проектування дидактичних матеріалів. Аналіз базових умов навчання.
курсовая работа [145,2 K], добавлен 29.11.2010Аналіз умов здійснення професійної діяльності робітника. Побудова програми професійної підготовки фахівця. Обґрунтування доцільності змісту, обсягу, послідовності викладу навчального матеріалу по технології збірки електричних машин. Складання плану уроку.
курсовая работа [62,9 K], добавлен 25.10.2014Проектування програми професійної підготовки робітника за фахом "слюсар-інструментальник 3-го розряду". Постановка тактичних цілей навчання за циклом дисциплін. Розробка бінарних дій викладача й студентів. Складання поурочного плану викладення теми.
курсовая работа [147,1 K], добавлен 13.06.2014Аналіз професійної діяльності інженера-педагога по створенню дидактичного проекту підготовки фахівця. Формування кваліфікованої характеристики фахівця, змісту. Проектування технологій навчання по темі "проведення та кріплення похилих гірничих виробок".
курсовая работа [57,9 K], добавлен 10.11.2010Порядок проектування програми професійної підготовки робітника за фахом "Кравець 4 розряду", його принципи та аналіз. Проектування технологій навчання по темі "Особливості конструювання двошовного рукава до пальто" курсу "4", його етапи та призначення.
курсовая работа [74,9 K], добавлен 10.06.2011Постановка цілей вивчення теми "Мікроклімат виробничих приміщень", вибір еталонів дій учнів. Аналіз технічних і дидактичних засобів навчання. Критерії вибору форм та методів викладення матеріалу. Складання перспективно-поурочного плану викладу теми.
курсовая работа [35,7 K], добавлен 07.07.2013Проектування програми професійної підготовки працівника за фахом "Економіст з фінансової роботи". Визначення кваліфікаційних вимог і умов атестації фахівця. Розробка бінарних дій викладача й учнів на уроці "Поняття про фінансове планування та його види".
курсовая работа [140,9 K], добавлен 22.03.2015Аналіз змісту навчання програмного та технічного забезпечення систем автоматизованого проектування одягу в системі професійної підготовки фахівців з технологічної освіти. Рекомендації щодо вибору системи САПР для вивчення майбутніми вчителями технологій.
статья [17,1 K], добавлен 21.03.2015Проектування професійної підготовки робітника за фахом "Виробник сметани". Характеристика галузі господарської діяльності фахівця. Угрупування змісту теоретичного навчання відповідно фаху. Аналіз базових умов навчання, вибір способів формування знань.
курсовая работа [107,4 K], добавлен 07.01.2012Планування програми професійної підготовки фахівця. Проектування технологій навчання за темою "Характеристика тіла людини" курсу "Конструювання одягу", основні прийоми мотивації в процесі викладу нового матеріалу. Технічні і дидактичні засоби навчання.
курсовая работа [128,8 K], добавлен 11.02.2012