Педагогічне проектування по темі "Проектування одягу в художній системі "колекція"

Формування дидактичних одиниць навчального матеріалу. Побудова структурно-смислової моделі та тематичного плану вивчення теми. Розробка системи уроків: засвоєння знань, їх контролю та корекції, формування умінь і навичок, узагальнення і систематизації.

Рубрика Педагогика
Вид дипломная работа
Язык украинский
Дата добавления 14.03.2013
Размер файла 3,0 M

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

4.2 Осмислення зв'язків і залежності між елементами навчального матеріалу

Перелік питань

1. Які основні відмінності існують між авторськими, перспективними і промисловими колекціями? (Авторські колекції висвітлюють творчу концепцію дизайнера, перспективні втілюють концепцію моди на майбутнє, а промислові колекції створюються на основі короткочасного прогнозу моди)

2. Які етапи послідовності проектування колекції є основними? ( Основними етапами створення колекції є формування концепції колекції; розроблення програми колекції; створення сценарію колекції).

3. В чому полягає особливості проектування перспективних колекцій К.Діора? (Метод роботи К.Діора над колекцією був не зовсім традиційним для кутюр'є: він починався не з тканини (створення нових моделей методом наколювання), а з ескізу, що характерне для роботи над колекцією готового одягу).

4. В чому полягають основні принципи проектування промислових колекцій? (В промисловій колекції найважливішим є саме єдина конструктивна основа, єдність форми, кольорової гами. Це обумовлено завданням, яке стоїть перед цією колекцією і полягає в створенні моделей для їхнього наступного тиражування в масовому виробництві).

V Узагальнення і систематизація знань

Мета: проведення в єдину систему засвоєних на парі понять, виявлення їх окремих компонентів і зв'язків між ними.

Форма: фронтальна

Методи навчання: за джерелом знань, вмінь - словесні (бесіда).

Перелік питань

1. Що означає поняття «колекція»? (Колекція (від латинського collectio - зібрання) - це систематизоване зібрання будь-яких однорідних предметів, що представляють науковий, історичний або художній інтерес для того, хто їх збирає).

2. Що таке художня система «колекція» в моделюванні одягу? (Колекція в моделюванні одягу - це серія моделей різного призначення, які об'єднані єдністю авторської концепції, образу, матеріалів, що застосовуються в колекції, кольорового рішення, форми, базових конструкцій, стилевого рішення)

3. Яка основна ознака колекції? (Головна ознака колекції - це її цільність. Цільність забезпечується єдністю стилю, творчістю методу, кольорової гами, структури матеріалів, форми, єдністю образів).

4. Які є типи колекцій? (Розрізняють наступні типи колекцій: перспективні, промислові, авторські).

5. Як диференціюються колекції? (Всі типи колекцій диференціюються з врахуванням таких ознак: асортиментність, сезонність,віковими категоріями, призначення.

6. Як поділяються колекції в залежності від призначення? (Колекції поділяються в залежності від того, кому вони призначені на наступні групи: „індивідуальний гардероб”, „масові”, „групові”.

7. Які загальні вимоги пред'являються до колекцій? (Загальні вимоги до колекцій: системність, блоковість, адресність колекції, призначення моделей, врахування образу фірми).

8. Яка послідовність розроблення колекцій? (Як правило, розроблення колекцій ведеться в такій послідовності:

1. Спочатку формується концепція перспективної моди на основі прогнозу моди;

2. Після цього створюються перспективні колекції;

3. Потім розробляються промислові масові колекції, які розвивають перспективні тенденції, що появились в колекціях „прет-а-порте”).

8. Яка трифазність створення колекції? (Створення будь-якої колекції передбачає системний підхід і складається з трьох фаз: вихідної, базової і кінцевої).

VI Заключна частина

Мета: підведення підсумків заняття і завдання домашнього завдання.

Форма: фронтальна

Методи навчання: за джерелом знань, вмінь - словесні (бесіда).

Підведення підсумку уроку

Отже, на даному занятті ми ознайомились з поняттям колекція і її типами; розглянули загальні вимоги до колекцій та етапи розроблення колекцій різних типів.

На наступному занятті ми будемо проектувати моделі одягу в художній системі «колекція».

На домашнє завдання ви повинні вивчити теоретичний матеріал, обрати творче джерело для практичної роботи на основі Вашого улюбленого твору мистецтва (кіно, літератури, музики, скульптури, архітектури).

Пропоную Вам оцінити підбірку найбільш дивних, часом навіть диких образів, які можна було побачити на показах у Парижі та Мілані. Подивіться по подіуму ходили манекенники в образах героїв фільмів жахів, бездомних. І можливо ви оберете джерело творчості для вашої колекції) [10].

Також, як зразок серед українських дизайнерів розгляньте авторську колекцію за сюжетом твору «Тарас Бульба» Олесі Теліженко) [9] (Додаток А).

Рис.5 - Авторська колекція за сюжетом твору «Тарас Бульба». Дизайнер Олеся Теліженко.

Рис. 4 - Колекція AlexanderаWangо сезону осінь-зима 2011-2012р.

Рис.3 - Колекція Prada сезону осінь-зима 2011-2012р. Героїв фільмів жахів.

Рис. 2 - Зенаїда Ліхачова. Lviv Fashion Week 2011р.

2.2 План - конспект уроку формування умінь і навичок

Вихідні дані:

Галицький коледж імені В.Чорновола

Відділення дизайну

Спеціальність: Конструювання і моделювання швейних виробів

Група: М - 21

Викладач: Головко Софія Романівна

Дисципліна: Художнє проектування одягу

Тема: Проектування художньої системи «колекція»

Мета:

? навчальна: навчитися проектувати моделі одягу в художній системі «колекція»;

? розвиваюча: розвинути процес зорового сприймання; творче мислення, уяву і фантазію;

? виховна: естетичний смак, відчуття стилю, прагнення орієнтуватися в сучасному світі моди.

Матеріально-технічне забезпечення: ручки кулькові, олівці графітні, гумка, лінійка, робочий зошит.

Дидактичне забезпечення: кросворд (Додаток А), картка завдання (Додаток Б), альбом унаочнень до теми «Проектування художньої системи «колекція» (Додаток В).

Перелік посилань:

Основна:

1. Рачицкая Е.И., Сидоренко В.И. Моделирование и художественное оформление одежды. Учеб. пособие для студ. учреждений сред. проф. образования. - Ростов н/Д: «Феникс», 2002.

Додаткова:

1. Ермилова В.В, Ермилова Д.Ю. Моделирование и художественное оформление одежды: Учеб. пособие для студ. учреждений сред. проф. образования. - М.: Мастерство; Издательский центр, «Академия», Высшая школа, 2001.

2. Ермилова Д.Ю. История домов моды: Учеб. пособие для студ. учреждений сред. проф. образования / Дарья Юрьевна Ермилова. - М.: Издательский центр «Академия», 2003.

3. «Український тиждень моди» www. moda.ua/ UFW

4. «Парижський тиждень моди» www. fashion. ua/ parushskuj tushden modu

Міжпредметні зв'язки: урок засвоєння нових з тема «Проектування одягу в художній системі «колекція».

Тип уроку: формування умінь і навичок.

Хід уроку

І Організаційна частина

Мета: перевірка наявності учнів у класі, готовність їх до уроку, зосередження їх уваги на темі уроку.

Форма організації: фронтальна

Методи навчання: за джерелом знань і вмінь - словесні (розповідь).

ІІ Повідомлення теми, мети і завдань уроку

(Дивитися вихідні дані).

ІІІ Актуалізація опорних знань і практичного досвіду учнів

Мета: перевірка умінь, знань, навичок набутих раніше і необхідних для свідомого засвоєння плану уроку формування практичних умінь і навиків.

Форма організації: фронтальна, індивідуальна.

Методи навчання: за джерелом знань і вмінь - словесні (бесіда).

Перелік питань для кросворду «колекція»

1. Колекція, яка ілюструє потенціал творчих можливостей дизайнера, його перспектив розвитку моди (авторська).

2. Ознака,яка враховується при проектуванні колекції (асортимент).

3. Третій етап проектування перспективної колекції запропонований К. Діором (студія).

4. Порядок обумовлений планомірно, правильним розташуванням частин в певному порядку (система).

5. Колекція в якій втілюється концепція моди на майбутнє (перспективна).

6. Фаза створення колекції (кінцева).

7. Головна ознака колекції (цілісність).

8. Основна ідея, змістовна направленість цілей, задач і засобів

проектування в дизайні (концепція).

ІV Мотивація навчальної діяльності

Мета: заохочення учнів до формування умінь і навиків навчального матеріалу теми: «Проектування художньої системи «колекція».

Форма організації: фронтальна

Методи навчання: за джерелом знань і вмінь - словесні ( розповідь).

Тип мотиву: перспективи (ближньої)

Сьогодні на практичній роботі, тема якої «Проектування художньої системи «колекція»» ми будемо формувати практичні уміння і навики. Тому виконуйте це завдання старанно, адже в подальшому ви будите проектувати колекції, як на курсові так і на дипломну роботу.

V Вивчення правил і способів дій

Мета: вивчити правила і способи дій в обробці низу рукава манжетами у жіночому легкому одязі.

Форма організації: фронтальна

Методи навчання: за джерелом знань і вмінь - словесні (бесіда).

Завданням нашого уроку буде:

- проектування моделей одягу в художній системі «колекція»;

- вивчення послідовності проектування колекції;

- вибір джерела творчості;

- замальовка фор-ескізів;

- підбір кольорового рішення моделей;

- аналіз фор-ескізів і кольорового вирішення моделей;

- проробка ескізів моделей;

- підбір девізу або назви колекції.

Перед початком роботи пропоную Вам проглянути альбом унаочнень до теми «Проектування художньої системи «колекція» (Додаток В).

VІ. Первинне застосування набутих знань, застосування учнями знань і дій у стандартних умовах з метою засвоєння навичок, творчий перенос знань і навичок в нові або змішані умови з метою формування умінь.

Мета: навчити учнів виконувати пробні, тренувальні і творчі вправи на основі застосування учнями знань і навичок.

Форма організації: фронтальна, індивідуальна.

Методи навчання: за джерелом знань і вмінь - словесні(бесіда), (див. Додаток Б, картка завдання).

VІІ. Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання

Мета: підвести підсумок уроку

Форма організації: фронтальна

Методи навчання: за джерелом знань і вмінь - словесні (бесіда).

Отже, на сьогоднішньому занятті ми навчилися проектувати моделі одягу в художній системі «колекція», усі показали хороші результати. Домашнім завданням буде повторення вивченої теми, і підготовка до контрольної роботи з загальної теми: «Види проектування одягу в дизайні».

Додаток А

1

а

в

т

о

р

с

ь

К

а

2

а

с

О

р

т

и

м

е

н

т

3

с

а

Л

о

н

4

с

и

с

т

Е

м

а

5

п

е

р

с

п

е

К

т

и

в

н

а

6

к

і

н

Ц

е

в

а

7

ц

і

л

І

с

н

і

с

т

ь

8

к

о

н

ц

е

п

ц

і

Я

Ключове слово: колекція.

Завдання: З запропонованих зразків моделей співставти колекції.

2.3 План - конспект уроку узагальнення і систематизація знань

Вихідні дані:

Галицький коледж імені В.Чорновола

Відділення дизайну

Спеціальність: Конструювання і моделювання швейних виробів

Група: М - 21

Викладач: Головко Софія Романівна

Дисципліна: Художнє проектування одягу

Тема: Художні системи проектування одягу.

Мета:

? навчальна: повторення вивченого матеріалу з теми «Художні системи проектування одягу»;

? розвиваюча: увагу, довгочасну, короткочасну пам'ять; творче мислення, уяву і фантазію;

? виховна: дисциплінованість, уміння зосереджуватись на поставленій задачі.

Матеріально-технічне забезпечення: ручки кулькові, олівці графітні, гумка, лінійка, робочий зошит.

Дидактичне забезпечення: кросворд до етапу повторення і узагальнення понять і засвоєння відповідної їм системи знянь (Додаток А), картки завдання до етапу повторення і систематизація основних теоретичних положень і провідних ідей науки (Додоток Б).

Перелік посилань:

Основна:

1. Рачицкая Е.И., Сидоренко В.И. Моделирование и художественное оформление одежды. Учеб. пособие для студ. учреждений сред. проф. образования. - Ростов н/Д: «Феникс», 2002.

Додаткова:

1. Ермилова В.В, Ермилова Д.Ю. Моделирование и художественное оформление одежды: Учеб. пособие для студ. учреждений сред. проф. образования. - М.: Мастерство; Издательский центр, «Академия», Высшая школа, 2001.

2. Ермилова Д.Ю. История домов моды: Учеб. пособие для студ. учреждений сред. проф. образования / Дарья Юрьевна Ермилова. - М.: Издательский центр «Академия», 2003.

3. «Український тиждень моди

4. «Париський тиждень моди» Міжпредметні зв'язки: урок засвоєння нових з теми «Художні системи проектування одягу».

Тип уроку: узагальнення і систематизація знань

Хід уроку

І Організаційна частина

Мета: перевірка наявності студентів у аудиторії, готовність їх до заняття, зосередження їх уваги на темі «Художні системи проектування одягу».

Форма організації: фронтальна

Методи навчання: за джерелом знань і вмінь - словесні ( розповідь).

ІІ Повідомлення теми, мети і завдань уроку

( Дивитися вихідні дані)

ІІІ Мотивація навчальної діяльності

Мета: заохочення учнів до повторення, узагальнення і систематизації навчального матеріалу з теми «Художні системи проектування одягу».

Форма організації: фронтальна

Методи навчання: за джерелом знань і вмінь - словесні ( розповідь).

Тип мотиву:перспективи (ближньої)

Сьогоднішній заняття присвячене повторенню знань з загальній темі: «Художні системи проектування одягу». Наступний раз ми будемо писати контрольну роботу, тому будьте уважні щоб краще повторити навчальний матеріал.

IV Узагальнення окремих понять, фактів, подій і явиш

Мета: повторення і узагальнення окремих подій, фактів і явищ, перевірка засвоєних учнів знань.

Форма організації: фронтальна.

Методи навчання: за джерелом знань і вмінь - словесні (бесіда).

Перелік питань

1. Дати визначення терміну «художня система».(Художня система - це порядок, обумовлений планомірним, правильним розташуванням частин в певному зв'язку елементів одягу, що володіє емоційним впливом).

2. Що таке художня система «колекція»?( Колекція в моделюванні одягу - це серія моделей різного призначення, які об'єднані єдністю авторської концепції, образу, матеріалів, що застосовуються в колекції, кольорового рішення, форми, базових конструкцій, стилевого рішення)

3. Які особливості проектування моделей виробів, як автономних художніх систем в промисловому виробництві?( Проектування одиночних виробів в промисловому виробництві відбувається для великих і малих серій, воно орієнтовано на типову фігуру споживача, будуються за єдиною методикою конструювання і повинно відповідати потребам масового попиту).

4. Які основні принципи при проектуванні художньої системи «сімейство»? (Сімейство проектується на одні базовій основі, відмінності можуть бути у вигляді матеріалу, оздоблення і декоративних елементів. Підчас розроблення базової форми перш за все враховують модний напрямок, в конструкції базової форми закладаються особливості лінії плеча, прибавки, форма і об'єм рукава, загальне розширення або завуження, довжина виробу).

5. Дайте визначення художній системі «гарнітур».( Гарнітур - це повний набір предметів, що призначенні для будь-якої визначеної мети і обєднанні спільністю стилю, матеріалу і оздоблення).

6. Які основні відмінності комплекту і ансамблю, як художніх систем проектування одягу?( Комплект відкритий комплекс одягу, що складається із взаємозамінних елементів, для яких характерна багатофункціональність при самостійності кожного виробу. Натомість ансамбль є закритою художньою системою, в якому всі елементи взаємоповязані між собою, більше того підпорядковуються один одному і єдиному художньо-композиційному задуму).

7. Які є типи колекцій? ( Розрізняють наступні типи колекцій: перспективні, промислові, авторські).

8. Які загальні вимоги пред'являються до колекцій? (Загальні вимоги до колекцій: системність, блоковість, адресність колекції, призначення моделей, врахування образу фірми).

9. Яка послідовність розроблення колекцій?( Як правило, розроблення колекцій ведеться в такій послідовності:

1. Формування концепції колекції, визначення основної ідеї колекції, при цьому загальна концепція колекції може будуватися на декількох принципах.

2. Розроблення програми колекції, яка визначається концепцією колекції, асортиментом, сировинною базою, призначенням моделей і всієї колекції.

3. Створення сценарію колекції, тобто композиційна побудова колекції, яка залежить від типу колекції, способу вираження основної ідеї колекції.

10. Які основні особливості промислових базових колекцій? (В промисловій колекції найважливішим є саме єдина конструктивна основа, єдність форми, кольорової гами. Це обумовлено завданням, яке стоїть перед цією колекцією і полягає в створенні моделей для їхнього наступного тиражування в масовому виробництві).

V Повторення і узагальнення понять і засвоєння відповідної їм системи знань

Мета: повідомлення студентам основних понять і засвоєння відповідної їм системи знань.

Форма організації: фронтальна

Методи навчання: за джерелом знань і вмінь - словесні (бесіда).

Викладач малює на дошці кросворд і зачитує запитання, слідкуючи за активністю студентів (Додаток А).

Перелік питань до кросворду

1. Сукупність предметів одягу і доповнень, які складають костюм, підібрані за єдиним художньо-композиційним задумом (ансамбль).

2. Творча, проектна діяльність, метою якої є створення гармонійного предметного середовища (дизайн).

3. Головна ознака колекції (цілісність).

4. Набір одягу і предметів, що доповнюють його і складають з ним костюм конкретного призначення (комплект).

5. Серія моделей різного призначення, об'єднаних авторською концепцією, образу, матеріалів (колекція).

6. Серія моделей виробів розроблена на одній конструктивній основі (сімейство)

7. Повний набір предметів, що призначенні для будь-якої визначеної мети і об'єднанні спільністю стилю, матеріалу і оздоблення (гарнітур).

VІ Повторення і систематизація основних теоретичних положень і провідних ідей науки

Мета: повідомлення учням основних теоретичних положень та ведучих ідей науки.

Форма організації: фронтальна

Методи навчання: за джерелом знань і вмінь - словесні (бесіда).

Викладач роздає студентам картки завдання, при цьому стежачи за дисципліною на занятті (Додаток Б).

VІІ Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання

Мета: підвести підсумок уроку.

Форма організації: фронтальна

Методи навчання: за джерелом знань і вмінь - словесні (бесіда).

Отже, сьогодні на занятті розглянута тема «Художні системи проектування одягу».

А сьогодні більшість студентів була активною і має гарні результати, але все ж таки деякі студенти не стравилися із завданнями і отримали негативні оцінки. Тому домашнім завданням буде підготуватися до уроку контролю, який буде на наступний раз.

Кросворд

1

А

Н

С

А

М

Б

Л

Ь

2

Д

И

З

А

Й

Н

3

Ц

І

Л

І

С

Н

І

С

Т

Ь

4

К

О

М

П

Л

Е

К

Т

5

К

О

Л

Е

К

Ц

І

Я

6

С

І

М

Е

Й

С

Т

В

О

7

Г

А

Р

Н

І

Т

У

Р

Ключове слово: система.

Картка завдання

Завдання. Співставти типи колекцій і їх зображення, і дайте стислу характеристику за:

- асортиментним напрямком;

- сезонністю;

- віковими категоріями;

- призначення.

1) авторська 1

2) перспективна 2

3) промислова 3

Орієнтовна відповідь:

1) Колекція складається з плаття і костюмів, сезону весна-літо, повсякденного призначення для молодіжної вікової групи.

2) Колекція складається з плаття і костюмів, сезону весна-літо, святкового призначення для молодіжної вікової групи.

3) Колекція суконь, сезону весна-літо, повсякденного призначення для молодіжної і середньої вікової групи.

Картка завдання

Варіант І

Завдання. Дати стислу характеристику «сімейству» за:

- стилем моделей;

- кольоровим вирішенням;

- віковими категоріями;

- сезонністю;

- призначення.

Картка завдання

Варіант ІІ

Завдання. Дати стислу характеристику «сімейству» за:

- стилем моделей;

- кольоровим вирішенням;

- віковими категоріями;

- сезонністю;

- призначення.

Орієнтовні відповіді:

Варіант І

Сімейство моделей одягу розроблено в стилі «кежол», з контрасним використанням кольорів. Моделі сезону весна-літо, повсякденного призначення молодіжної вікової групи.

Варіант ІІ

Сімейство моделей одягу розроблено в романтичному стилі. Кольорове вирішення цього сімейства - спорідненні кольори теплої гами. Моделі сезону весна-літо, повсякденного призначення молодіжної вікової групи.

2.4 План-конспект уроку контролю і корекції знань

Вихідні дані:

Галицький коледж імені В.Чорновола

Відділення дизайну

Спеціальність: Конструювання і моделювання швейних виробів

Група: М - 21

Викладач: Головко Софія Романівна

Дисципліна: Художнє проектування одягу

Тема: Художні системи проектування одягу.

Мета:

? навчальна: визначити рівень засвоєння навчального матеріалу з теми «Художні системи проектування одягу»;

? розвиваюча: увагу, зосередженість на виконанні завдань;

? виховна: дисциплінованість, самоконтроль.

Матеріально-технічне забезпечення: ручки кулькові, олівці графітні, гумка, лінійка, робочий зошит.

Дидактичне забезпечення: картки завдання до етапу перевірка глибини усвідомлення учнями знань і ступеня узагальнення їх

(Додаток А, Додаток Б), картки завдання до етапу застосування учнями знань в стандартних умовах (Додаток В, Додаток Г).

Перелік посилань:

Основна:

1. Рачицькая Е.И., Сидоренко В.И. Моделирование и художественное оформление одежды. Учеб. пособие для студ. учреждений сред. проф. образования. - Ростов н/Д: «Феникс», 2002. - 608с.

Додаткова:

1. Ермилова В.В, Ермилова Д.Ю. Моделирование и художественное оформление одежды: Учеб. пособие для студ. учреждений сред. проф. образования. - М.: Мастерство; Издательский центр, «Академия», Высшая школа, 2001. - 184с.

2. Ермилова Д.Ю. История домов моды: Учеб. пособие для студ. учреждений сред. проф. образования / Дарья Юрьевна Ермилова. - М.: Издательский центр «Академия», 2003. - 264с.

3. «Український тиждень моди»

4. «Парижський тиждень моди»

Тип уроку: контроль і корекція знань

Хід уроку

І Організаційна частина

Мета діяльності: перевірка наявності учнів у класі, готовність їх до уроку, зосередження їх уваги на темі уроку.

Форма організації: фронтальна

Методи навчання: за джерелом знань і вмінь - словесні ( розповідь).

ІІ Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми, мети і завдань уроку

Мета діяльності: заохочення учнів до демонстрування набутих знань з теми «Художні системи проектування одягу», виконання контрольних завдань.

Форма організації: фронтальна

Методи навчання: стимулювання і мотивації пізнавальної діяльності (бесіда).

Тип мотиву: перспективний (ближньої)

Сьогоднішній на занятті вам необхідно виконати завдання, контролю знань з теми: «Художні системи проектування одягу». Будьте уважними, зосередьтесь на виконанні завдань, щоб отримати хороші оцінки, які будуть враховуватися при виставленні атестації.

ІІІ Перевірка знань учнями фактичного матеріалу і умінь розкривати елементарні зовнішні зв'язки в предметах і явищах

Мета діяльності: перевірка знань учнями фактичного матеріалу та умінь розкривати зовнішні зв'язки в предметах і явищах.

Форма організації: індивідуальна

Методи навчання: контролю і самоконтролю(письмова робота, тест).

Тест

Вкажіть правильну відповідь.

1. Костюмом називається система матеріальних оболонок на людському тілі, що є лише деяким виявленням індивідуальності:

а) так

б) ні

Правильна відповідь:а)

2. Створення нового образу з заданими властивостями називається:

а) зразок

б) об'єкт

в) модель

Правильна відповідь:в)

в) створення нового образу з заданими властивостями

Правильна відповідь:б)

3. Створення образу, зображення або концепції об'єкту, який ще не існує, але вже має задані властивості називається:

а) проектуванням

б) конструюванням

в) моделюванням

Правильна відповідь:а)

4. Головне завдання проектувальника одягу:

а) створення образу, зображення або концепції об'єкту,

який ще не існує, але вже має задані властивості

б) створення образу споживача

в) створення нового образу з заданими властивостями

Правильна відповідь:б)

5. Основна ідея, змістовна направленість цілей, задач і засобів

проектування:

а) задум

б) концепція

в) ідея

Правильна відповідь:б)

6. серія моделей різного призначення, об'єднаних авторською концепцією

а) сімейство

б) колекція

в) комплект

Правильна відповідь: б)

7. Основною вимогою при проектування одиночних моделей є врахування:

а) функціональних особливостей

б) можливостей виробництва

в) авторської концепції

Правильна відповідь: б)

8. Змінам у сімействі можуть піддаватись:

а) довжина сукні, взаємодіючі конструктивні вузли

б) матеріал, оздоблення і декоративні елементи

в) покрій рукава, силует, конструктивні особливості

Правильна відповідь: б)

9. Порядок, обумовлений планомірним, правильним

розташуванням частин в певному зв'язку:

а) система

б) об'єкт

в) класифікація

Правильна відповідь: а)

10. Головною ознакою колекції є:

а) системність

б) цілісність

в) блоковість

Правильна відповідь: б)

11. Набір одягу і предметів, що доповнюють його і складають з ним костюм конкретного призначення це:

а) гарнітур

б) ансамбль

в) комплект

Правильна відповідь: в)

12. Головне завдання авторської колекції є:

а) створити єдину конструктивну основу, єдність форми,

кольорової гами

б) ілюстрація потенційних творчих можливостей дизайнера,

його бачення перспектив розвитку моди або способу

створення одягу

в) створення моделей для їхнього наступного тиражування

в масовому виробництві

Правильна відповідь: б)

13. Єдність окремих складових комплекту забезпечується:

а) відповідністю за кольором, силуетом, формою, декором

б) конструктивними особливостями, призначенням

в) стильовим рішенням, єдністю методів обробки

Правильна відповідь: а)

14. Сукупність предметів одягу і доповнень, які складають костюм, підібрані за єдиним художньо-композиційним задумом:

а) колекція

б) комплект

в) ансамбль

Правильна відповідь: в)

15. Традиційно об'єднання елементів в ансамблі відбувається за рахунок:

а) фактурою, кольором, матеріалом

б) конструкцією, силуетом, формою

в) методами обробки основних вузлів

Правильна відповідь: а)

16. Основні принципи організації ансамблю є:

а) єдність конструкції, декоративних елементів

б) співвідношення форм і кольору

в) контраст, нюанс, тотожність, спряженість

Правильна відповідь: в)

17. В промисловій колекції найважливішим є:

а) створити єдину конструктивну основу, єдність форми,

кольорової гами

б) ілюстрація потенційних творчих можливостей дизайнера,

його бачення перспектив розвитку моди або способу

створення одягу

в) створення моделей для їхнього наступного тиражування

в масовому виробництві

Правильна відповідь: а)

Доповніть відповідь:

18. В сучасному ансамблі розробляють костюми вибраних випадків:

а) святкового призначення

б) весільні

в) ………..

Правильна відповідь: церемоніальні

19. Створення колекції складається з трьох фаз:

а) вихідна фаза - формування концепції

б) базова фаза - розроблення програми

в) кінцева фаза - створення…..........

Правильна відповідь: сценарію.

20. Великому значенню при проектуванні ансамблю надається:

а) гармонії кольору

б) стилю взуттю

в) …….

Правильна відповідь: головним уборам.

21. Колекції залежно від призначення поділяються на такі групи:

а) індивідуальний гардероб

б) масові

в) ………….

Правильна відповідь: групові.

ІV Перевірка знань учнями основних понять і вмінь самостійно пояснити їх сутність, наводити переконливі аргументи для своїх суджень

Мета діяльності: перевірка основних понять і вмінь самостійно пояснити їх сутність, наводити переконливі аргументи для своїх суджень.

Форма організації: фронтальна

Методи навчання: контролю і самоконтролю за ефективністю навчально-пізнавальної діяльності (усне опитування).

Перелік питань:

1. Які особливості проектування моделей виробів, як автономних художніх систем в промисловому виробництві?( Проектування одиночних виробів в промисловому виробництві відбувається для великих і малих серій, воно орієнтовано на типову фігуру споживача, будуються за єдиною методикою конструювання і повинно відповідати потребам масового попиту. Також враховуються умови виробництва, можливості обладнання і визначається процес технологічної обробки).

2. Основні принципи при проектуванні художньої системи «сімейство»? (Сімейство проектується на одні базовій основі, відмінності можуть бути у вигляді матеріалу, оздоблення і декоративних елементів. Підчас розроблення базової форми перш за все враховують модний напрямок, в конструкції базової форми закладаються особливості лінії плеча, прибавки, форма і об'єм рукава, загальне розширення або завуження, довжина виробу).

3. Що таке художня система «колекція»?( Колекція в моделюванні одягу - це серія моделей різного призначення, які об'єднані єдністю авторської концепції, образу, матеріалів, що застосовуються в колекції, кольорового рішення, форми, базових конструкцій, стилевого рішення)

4. Які основні відмінності комплекту і ансамблю, як художніх систем проектування одягу?( Комплект відкритий комплекс одягу, що складається із взаємозамінних елементів, для яких характерна багатофункціональність при самостійності кожного виробу. Натомість ансамбль є закритою художньою системою, в якому всі елементи взаємопов'язані між собою, більше того підпорядковуються один одному і єдиному художньо-композиційному задуму).

5. Яка послідовність розроблення колекцій?( Як правило, розроблення колекцій ведеться в такій послідовності:

1. Формування концепції колекції, визначення основної ідеї колекції, при цьому загальна концепція колекції може будуватися на декількох принципах.

2. Розроблення програми колекції, яка визначається концепцією колекції, асортиментом, сировинною базою, призначенням моделей і всієї колекції.

3. Створення сценарію колекції, тобто композиційна побудова колекції, яка залежить від типу колекції, способу вираження основної ідеї колекції.

6. Які основні принципи створення промислових базових колекцій? (Промислові базові колекції пропонують концепцію асортименту для безпосереднього впровадження в виробництво. В них втілюються актуальні напрямки моди, вони призначені для масового виробництва. Для промислових колекцій характерні „пом'якшені” форми, вже випробувані рішення. Модні тенденції в цих колекціях, переважно втілюються в конкретних структурах матеріалів і кольоровій гамі).

V Перевірка глибини усвідомлення учнями знань і ступеня узагальнення їх

Мета діяльності: перевірка ступеня узагальнення знань з контрольної теми.

Форма організації: індивідуальна

Методи навчання: контролю і самоконтролю за ефективністю навчально-пізнавальної діяльності

Викладач роздає студентам картки завдання, при цьому стежачи за дисципліною на занятті.

VІ Застосування учнями знань в стандартних умовах

Мета діяльності: перевірка учнями знань у стандартних умовах.

Форма організації: індивідуальна

Методи навчання: контролю і самоконтролю за ефективністю навчально-пізнавальної діяльності.

Дивитись картки завдання.

VІІ Аналіз і оцінювання

Мета діяльності: проаналізувати і оцінити знання учнів по темі: «Проектування художньої системи «колекція».

Форма організації: фронтальна

Методи навчання: за джерелом знань і вмінь - словесні (бесіда).

Перевіривши і проаналізувавши ваші роботи, можна зробити висновок, що основна частина учнів добре засвоїла сьогоднішню тему заняття і має гарний результат. Але, все ж таки давайте розберемо ваші помилки і спробуємо зрозуміти які були недоліки.

Оцінювання проводилося згідно типових критерій навчальних досягнень студентів.

VІІІ Підсумок уроку

Мета діяльності: підвести підсумок уроку.

Форма організації: фронтальна

Методи навчання: за джерелом знань і вмінь - словесні(бесіда).

На сьогоднішньому занятті контролю і корекції знань основна частина впоралася зі своїм завданням і показала задовільний результат.

Картка-завдання

Варіант І

1. Дайте характеристику колекції за: стильовим рішенням, асортиментним напрямком, кольоровою гамою, аксесуарами, сезонністю, віковими категоріями, призначення.

Картка-завдання

Варіант ІІ

1. Дайте характеристику колекції за: стильовим рішенням, асортиментним напрямком, кольоровою гамою, аксесуарами, сезонністю, віковими категоріями, призначення.

Орієнтовні відповіді:

Варіант І

Колекція спортивного стилю, складається з костюмів. Колекція виконана в ахроматичній кольоровій гамі, з вкрапленнями споріднених теплих кольорів. В якості аксесуарів виступають: головні убори, шарфи, окуляри, сумки, пояси, галстуки і взуття. Колекція сезону осінь-зима. Моделі повсякденного призначення для молодіжної і середньої вікових груп.

Варіант ІІ

Колекція спортивного стилю, складається з костюмів. Колекція виконана в ахроматичній кольоровій гамі. В якості аксесуарів виступають: браслети, буси, сережки, шарфи, сумки-клач, пояси, панчохи і взуття. Колекція сезону осінь-зима. Моделі повсякденного призначення для молодіжної і середньої вікових груп.

Картка-завдання

Варіант І

Дайти характеристику ансамблю за:

- стильвим рішенням;

- кольоровою гамою;

- призначенням;

- аксесуарами;

- віковими категоріями.

Картка-завдання

Варіант ІІ

Дати характеристику ансамблю за:

- стильовим рішенням;

- кольоровою гамою;

- призначенням;

- аксесуарами;

- віковими категоріями.

Орієнтовні відповіді:

Варіант І

Ансамблю спроектовано в стилі «канрі», пастельної кольорової гами теплих тонів: жовтих, жовто-пісочних, коричневих.

В якості аксесуарів виступають: хустина, сумка-клач, пояс і взуття, які відповідають ансамблю за стилем і кольоровим вирішенням. Ансамбль повсякденного призначення, враховуючи кольорову гаму і довжину сукні може користуватися попитом у молодіжної і середньої вікових груп.

Варіант ІІ

Ансамблю в спортивно-романтичному стилі, елементом спортивного стилю виступає трикотажний джемпер. Кольорова гама моделі пастельних тонів: білого, бежевого, бежево-золотистого.

В якості аксесуарів виступають: сумка, пояс, взуття, які відповідають ансамблю за стилем і кольоровим вирішенням. Ансамбль повсякденного призначення, молодіжної вікової групи.

Орієнтовна відповідь:

1) 1, 13

2) 6,2

3) 5,12

4) 4,11

5) 14,3

6)8,10

7) 9,7

Орієнтовна відповідь:

1. Колекція в моделюванні одягу - це серія моделей різного призначення, які об'єднані єдністю авторської концепції, образу, матеріалів, що застосовуються в колекції, кольорового рішення, форми, базових конструкцій, стилевого рішення.

2. Проектування окремої моделі одягу, як автономної художньої системи, в якій елементи виробу поєднанні загальним стилем, кольоровою гамою і модним напрямком.

3. Сімейство - це серія моделей одягу, яка проектується на одні базовій основі, відмінності можуть бути у вигляді матеріалу, оздоблення і декоративних елементів.

4. Ансамбль - це закрита художня система, в якій всі елементи взаємопов'язані між собою, більше того підпорядковуються один одному і єдиному художньо-композиційному задуму.

5. Комплект відкритий комплекс одягу, що складається із взаємозамінних елементів, для яких характерна багатофункціональність при самостійності кожного виробу.

6. Гарнітур - це повний набір предметів, що призначенні для будь-якої визначеної мети і об'єднанні спільністю стилю, матеріалу і оздоблення.

Картка-завдання

Завдання: Співставити елементи доповнень в гарнітури:

1.2. 3.4. 5. 6. 7.8.19.10. 11.12. 13.14.

Картка завдання

Завдання: Дайте визначення художнім системам проектування одягу:

1. 2.3.

4.5.6.

Критерії оцінювання знань студентів.

Оцінку «Відмінно» - «5» отримує студент, який:

повно, логічно і послідовно розкриває зміст питання, відповідь свідчить про всебічні, систематизовані, глибокі знання, вільно володіє теоретичними основами і психологічною термінологією, правильно застосовує одержані знання для розв'язання практичних завдань, для аналізу психологічних явищ, творчо вирішує поставлені завдання, гнучко використовує міжпредметні зв'язки в узагальненні інформації, демонструє ґрунтовні знання першоджерел, уміння самостійно розкривати їх зміст, робити узагальнення і висновки, використовуючи додаткову літературу, вільно володіє нормативною, сучасною українською мовою, володіє понятійним апаратом психології, уміння і навички студента дозволяють викласти матеріал логічно, послідовно, висловити власну думку, зробити висновок.

Оцінка «Добре» - «4» - виставляється студенту за умови, що він: правильно розкриває основний зміст матеріалу, добре знає основні психологічні закономірності і вміє використовувати їх при розв'язанні практичних завдань, комплексно вирішує поставлені завдання, правильно використовує довідкову літературу, добре володіє українською мовою, у відповіді допускає 1 - 2 незначні неточності у використанні психологічної термінології чи тлумаченні психологічних явищ, достатньо володіє понятійним апаратом психології, уміння і навички студента дозволяють викласти матеріал досить логічно, послідовно, правильно розкриває основний зміст матеріалу, добре знає основні психологічні закономірності і вміє використовувати їх при розв'язанні практичних завдань, комплексно вирішує поставлені завдання, правильно використовує довідкову літературу, добре володіє українською мовою, у відповіді допускає 1 значну неточність (серйозну помилку) у використанні психологічної термінології чи тлумаченні психологічних явищ.

Оцінка «Задовільно» - «3» - виставляється, якщо студент в основному:

правильно викладає теоретичний матеріал на рівні репродуктивного мислення, володіє психологічною термінологією, вміє проілюструвати теоретичні положення прикладами, у відповіді неповно обґрунтовує висновки, припускається помилок при узагальненні, допускає ряд серйозних помилок при використанні спеціальної термінології та інтерпретації психологічних явищ, зміст окремих питань викладає частково, непослідовно,

відповідь виявляє прогалини у знаннях. У відповіді неповно обґрунтовує висновки, припускається помилок при узагальненні, при розкритті окремих теоретичних положень припускається серйозних помилок, неточності у розумінні та інтерпретації психологічних явищ, відчуваються труднощі у використанні теоретичних положень при розв'язанні практичних завдань, не вміє самостійно зробити узагальнюючий висновок.

Оцінка «Незадовільно» - «2» - виставляється, коли у відповіді відсутня логіка і обґрунтування теоретичних положень, відповідь має переважно репродуктивний характер, допускаються суттєві помилки, відповіді мають фрагментарний характер, у відповіді не розкриті основні поняття.

Висновки

Курсова робота є заключним етапом вивчення курсу «Методики професійного навчання». Педагогічне проектування здійснюється по темі «Проектування одягу в художній системі «колекція» з дисципліни «Художнє проектування одягу».

У ході роботи над курсовою роботою було виконано такий зміст завдань:

1.Проектування навчальної теми дисципліни - це вид професійної діяльності вчителя, в якому визначається результат навчання, його зміст, структурно-смислова модель і обґрунтовується дозування цього змісту.

2. Проектування змісту теми і її дидактичного забезпечення, що вимагає від вчителя практично всієї системи дидактичних, методичних, методологічних, наочних і інших знань.

3.Головними особливостями проектування як виду педагогічної діяльності є творчий і індивідуальний характер проектування.

4.Логічна структура проектування теми навчальної дисципліни:

- Аналіз початкових даних, розробка результатів навчання.

- Підбір необхідної літератури і комплектування інформаційного поля по темі.

- Визначення базового учбового матеріалу, засобів його актуалізації і повторення.

- Розробка структурно-смислової теми.

- Дозування учбового матеріалу.

- Документальне оформлення проекту.

Під час аналізу початкових даних було визначено дидактичні цілі (що повинні уміти) навчання з даної теми, рівень їх сформованості та відповідні дидактичні задачі (що для цього необхідно знати).

Відбір змісту навчального матеріалу теми «Проектування одягу в художній системі «колекція» дисципліни «Художнє проектування одягу» проводився у відповідно до дидактичних задач.

Розробка структурно-смислової моделі навчального матеріалу проводилася графоаналітичним методом, що дало змогу отримати єдину правильну логічну послідовність вивчення теми «Проектування одягу в художній системі «колекція» дисципліни «Художнє проектування одягу».

На основі дозування навчального матеріалу теми сформовано одне лекційне заняття теоретичного навчання та розроблено їх дидактичне забезпечення, що включає унаочнення навчального процесу вивчення теми та завдання контролю засвоєння навчального матеріалу і сформованості необхідних умінь.

Основним етапом роботи над курсовою роботою є розробка системи уроків з теми «Проектування одягу в художній системі «колекція», а саме урок засвоєння нових знань, урок формування умінь і навичок, урок узагальнення і систематизації, урок контролю та корекції знань.

Необхідність навчання майбутніх вчителів проектуванню освітнього процесу обґрунтована вимогами державного освітнього стандарту, складністю проектувальної діяльності, а також утрудненнями вчителів в її реалізації.

Література

1. Коваленко О.Е. Методика професійного навчання: Підруч. для студ. вищ. навч. закл. - Х.: Вид-во НУА, 2005.-360 с.

2. Ягупов В.В. Педагогіка: Навч. посібник. - К.: Либідь, 2003. - 560 с.

3. Артюх С.Ф., Коваленко Е.Э., Белова Е.К., Изюмская Г.В., Беликов В.В. Педагогические аспекты преподавания инженерных дисциплин. Пособие для преподователей - Харьков: УИПА, 2001. - 210 с.

4. Освітні педагогічні технології: навч.-метод. посіб. / О.М. Пєхота, А.З. Кітенко, О.М. Любарська та ін.; за заг. ред. О.М. Пєхоти. - К.: А.С.К., 2002. - 255 с.

5. Рачицкая Е.И., Сидоренко В.И. Моделирование и художественное оформление одежды. Учеб. пособие для студ. учреждений сред. проф. образования. - Ростов н/Д: «Феникс», 2002. - 608 с.

6. Ермилова В.В, Ермилова Д.Ю. Моделирование и художественное оформление одежды: Учеб. пособие для студ. учреждений сред. проф. образования. - М.: Мастерство; Издательский центр, «Академия», Высшая школа, 2001. - 184 с.

7. Ермилова Д.Ю. История домов моды: Учебное пособие для высш. учебн. заведений / Дарья Юрьевна Ермилова. - М.: Издательский центр «Академия», 2003. - 264 с.

8. Шпильовий В.Д., Жила В.Г. Створення тестів та проведення тестового контролю якості підготовки. - Луганськ, Вид-во Схіоукр. держ. ун-ту, 1997. - 78 с.

9. www.moda.ua/ UFW

10. www. fashion.ua/ parushskuj tushden modu

Додаток А

Інформаційне поле навчального матеріалу з теми «Проектування художньої системи «колекція»

ДО1 В наш час актуальним є проектування серії моделей, які об'єднуються або єдністю концепцій автора, або єдністю образу, або єдністю структури матеріалів, або єдністю форми, або єдністю базових конструкцій.

Колекція (від латинського collectio - зібрання) - це систематизоване зібрання будь-яких однорідних предметів, що представляють науковий, історичний або художній інтерес для того, хто їх збирає [1, с.587].

ДО2 Колекція в моделюванні одягу - це серія моделей різного призначення, які об'єднані єдністю авторської концепції, образу, матеріалів, що застосовуються в колекції, кольорового рішення, форми, базових конструкцій, стилевого рішення.

Головна ознака колекції - це її цілісність. Цільність забезпечується єдністю стилю, творчістю методу, кольорової гами, структури матеріалів, форми, єдністю образів. Окрім цього, ознакою грамотно розробленої колекції є динаміка, тобто розвиток ідеї, центральної в даній колекції.

Колекція - це не серія однакових або майже однакових моделей. Цікаве конструктивне або декоративне рішення, яке є „родзинкою” даної колекції, повинно в кожній наступній новій моделі „повертатися новою гранню”, в колекції повинні бути всі можливі нюанси розвитку ідеї.

Колекція може складатися з різних елементів - це можуть бути ансамблі, комплекти, гарнітури, одиничні вироби, колекція доповнень, колекція аксесуарів.

ДО3 Організації, які займаються моделюванням проектують різні типи колекцій. Тип колекції визначає її призначення і концептуальний зміст. Розрізняють наступні типи колекцій:

- перспективні;

- промислові;

- авторські;

- спеціального призначення - колекції шкільного одягу, колекції форменного одягу тощо. [1, с.587-588; 2, с.169-171].

Починаючи проектувати колекцію, дизайнер повинен чітко уявити собі, для кого призначена ця колекція і яким потребам вона повинна відповідати. Разом з цим треба враховувати типологічні особливості споживачів і конкретні ознаки. Так, всі типи колекцій диференціюються з врахуванням цих вимог:

v асортиментні колекції - представляють моделі конкретного асортименту (колекції пальто, костюмів, купальників, штанів, в залежності від профілю фірми);

v сезонні колекції - нові сезонні колекції демонструються, як правило, двічі на рік (сезон осінь-зима і сезон весна-літо). Хоча великий промисловий ярмарок моди в Дюссельдорфі перейшов на демонстрацію нових колекцій чотири рази на рік: восени, зимою, весною і літом;

v колекція за віковими категоріями (колекції одягу для немовлят, для молоді );

v колекції конкретного призначення, наприклад колекції домашнього одягу, одягу для сну, для спорту і відпочинку.

Попри це колекції поділяються в залежності від того, кому вони призначені на наступні групи:

4) „індивідуальний гардероб” - серії моделей, призначені для індивідуального клієнта;

5) „масові”:

а) для масового виробництва,

б) для визначеного типу споживачів;

6) „групові” - розробляються для конкретних груп людей:

а) колекція форменного одягу (шкільна форма, форма муніципальної міліції);

б) колекції фірменного одягу (розробляються для конкретних підприємств, наприклад, для працівників аерофлоту, одягу для працівників торгових фірм);

в) колекції спеціального одягу для представництв і делегацій (наприклад, одяг для національної збірної команди на Олімпійських іграх) [1, с.589; 2, с.171].

ДО4 Створення кожної колекції має свою специфіку, але є і загальні закономірності формування колекцій, а також загальні вимоги, які пред'являються до них.

По-перше, відмінною рисою будь-якої колекції є її системність. Системний підхід до побудови колекції моделей одягу не залежно від типу колекції полягає в визначеній послідовності її створення, загальному принципі об'єднання моделей в колекцію, тобто концептуальному підході до її організації, який виражається в гармонійній цілісності колекції, єдиному конструктивному рішенні всіх форм, в акцентуванні конструктивних поясів, єдиному кольоровому рішенні, в використанні єдиних структур матеріалів, їхніх поєднань і оздоблень виробів колекції.

По-друге, сучасна структура колекції - блокова. Кожен блок об'єднаний своєю темою, тема може вирішуватися поєднанням одягу різного асортименту, полягаючи в єдності силуету, кольорового рішення, призначення і тощо.

По-третє, адресність колекції.

По-четверте, призначення моделей. Дизайнер повинен чітко уявляти, до якої конкретно асортиментної групи відноситься модель, тобто чи модель монофункціональна, чи вона початково задумувалася як багатофункціональна. Оскільки від цього залежить покрій, вибір тканин і кольору.

По-п'яте, врахування образу фірми. Моделі колекції повинні виконуватися в системі образу, з яким у споживачів асоціюються одяг даної фірми, тобто вони повинні відповідати загальному стилю даної фірми: консервативному, гостромодному, фольклорному, молодіжному, для середнього віку [1, с.589-591; 2, с.172-173].

ДО5 Традиційно колекція високої моди складається з таких блоків:

1) верхній одяг (пальто, плащі, костюми - в залежності від сезону);

2) костюми;

4) сукні для міста;

5) сукні для коктейлів;

6) короткі вечірні сукні;

7) довгі вечірні сукні;

8) бальні сукні;

9) весільні сукні [1, с.589-590].

ДО6 Так було до середини ХХ століття. Наприклад, колекції К.Діора завжди складалися з декількох блоків, об'єднаних призначенням: спочатку костюми для міста, потім сукні для першої половини дня, потім об'єднані сукні і костюми, сукні для коктейлю. Найефективніші моделі Діор показував в середині і наприкінці показу - їх він називав „Трафальгар”. Діор говорив, що випускає моделі, як піротехнік запускає вогні свого феєрверка. Завершували показ вечірні туалети і весільні сукні. Старанно сплановані покази К.Діора, які проходили інколи по декілька годин, справляли велике враження на глядачів [3, с.111].

До кінця ХХ століття в зв'язку з поширенням багатофункціональності одягу деякі дизайнери відмовляються від традиційної блокової структури колекції. демонструючи окремі моделі, які об'єднані лише творчою концепцією. Такий підхід до побудови колекції властивий, наприклад, представникам деконструктивізму в дизайні одягу. Хоча більшість дизайнерів додержуються традиційної структури колекції:

- верхній одяг;

- повсякденний одяг;

- одяг для відпочинку. спорту, туризму;

- святковий і вечірній одяг;

- одяг спеціального призначення - для святкових подій, весіль.

ДО7 При створенні колекції також потрібно враховувати типологічні особливості, такі, як стать, вік, розмір і повноту, модну орієнтацію, рівень прибутку:

1) класифікацію споживачів за статево-віковими ознаками і віковими підгрупами;

2) класифікацію споживачів за розмірами і за ростами. Перспективні колекції, так само, як і промислові колекції, найчастіше демонструються на манекенницях, але багато моделей одягу неможливо механічно трансформувати, наприклад, для великих розмірів або для І-ІІІ ростів (від 148 до 161 см) тому потрібні особливі рішення, інші пропорційні членування, інші об'єми;

3) класифікацію споживачів за ознакою повноти. Під час проектування промислової колекції потрібно враховувати, що

19,5% дорослого населення має малу повноту,

50,5% - середню повноту,

26,5% - велику повноту,

3,5% - дуже велику повноту;

4) класифікацію споживачів за ознакою модної орієнтації. Всі споживачі діляться на групи в залежності від їхньої активної участі в моді:

2,5 % складають „новатори”, тобто ті, хто готовий експериментувати і створювати нову моду. Саме на цих споживачів розраховані авангардні колекції, що пропонують нові форми і стилі,

13,5% складають „ранні послідовники”, тобто ті, хто підхвачує нову моду і є лідером в своєму середовищі. На цих споживачів розраховані колекції, в яких присутні останні модні тенденції в формах, кольорі, структурах матеріалів,

34,0% складають „рання більшість” - ті споживачі, які наслідують моді, але з обережністю, відкидаючи всі її крайності. На цю групу розраховані колекції, в яких присутні актуальні модні тенденції, але в „зм'якшеному” вигляді,

34,0% складають „запізніла більшість” - ті споживачі, які наслідують новій моді тільки тоді, коли вона широко поширюється в суспільстві. Вони скоріше наслідують попередній моді, не приймаючи найостанніші форми і стилі,

14,0% складають „відстаючі” (традиціоналісти) - ті споживачі. які відкидають модні тенденції, приймаючи якісь нововведення, коли вони вже перестають бути модними. Для цих споживачів призначаються колекції класичного напрямку, в яких відсутні модні ознаки;

5) класифікацію цін (врахування рівня прибутків споживачів). Число моделей в колекції і їхні особливості залежать від того, до якої категорії вони відносяться:

- біля 65% моделей відносяться до групи дешевих. Дешеві моделі повинні мати привабливий вигляд, відрізнятися новизною в порівнянні з моделями попередньої колекції цієї ж групи, бути пошитими з тканин модних кольорів, з модними малюнками і фактурами. Моделі, які відносяться до групи дешевих, випускаються великими серіями. Відповідно, чим дешевше одяг, тим менше число моделей входить в колекцію,

- приблизно 30% - до групи середніх. Моделі середньої групи відрізняють практичні фасони, пом'якшені модні силуети, модні тканини і надійні марки,

- 2...5% - до групи дорогих. Націнка на дорогі моделі в оптовій і роздрібній торгівлі вища, ніж на середні і дешеві. Дорогі моделі відрізняються актуальними модними тенденціями, унікальністю конструкцій, „гостротою” силуетів, високоякісними тканинами і оздобленням. На дорогих моделях стоїть ім'я знаменитого дизайнера або марка відомої фірми. До цієї групи відносяться колекції „прет-а-порте”. Моделі цієї групи випускаються дуже малими серіями - 5...10 екземплярів. Чим дорожча колекція, тим більше число моделей вона в себе включає.


Подобные документы

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.