Виховний захід на тему "Ми тебе не забудемо, Тарасе!"

Виховні заходи по формуванню у учнів негативного ставлення до лихослів'я, підвищення культури мовлення. Методи і прийоми роботи вчителя, актуалізації і корекції опорних знань. Психологічний клімат на уроці. Життя і творчість Тараса Григоровича Шевченка.

Рубрика Педагогика
Вид отчет по практике
Язык украинский
Дата добавления 14.04.2016
Размер файла 374,6 K

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

VII. Підсумок уроку

VIII. Домашнє завдання

Як ви розумієте народний вислів Тільки чужими очима можна бачити свої недоліки? Свої міркування оформити у вигляді твору - мініатюри, використовуючи прикметники і прислівники у формі вищого й найвищого ступенів порівняння.

Таблиця 3

33

Олекса Стороженко. Короткі відомості про автора, його гумористичні твори. «Скарб» . Морально-етичні проблеми оповідання.

12.01

34

Олекса Стороженко. «Скарб». Гумористичне, викривальне зображення головного героя. Скарб - узагальнений образ щастя. Повчальний характер оповідання

14.01

35

Богдан Лепкий. Коротко про письменника. «Мишка». Актуальні морально-етичні питання у творі.

14.01

36

Позакласне читання

2.02

37

Ліна Костенко. Коротко про письменницю. Читання поезії «Дощ полив».

3.02

38

Ліна Костенко. Вірш «Кольорові миші». Ідея зіткнення неповторності й буденності, стандарту поезії.

4.02

39

Ліна Костенко. Вірш «Кольорові миші». Умовна, вигадана ситуація.

4.02

40

Ліна Костенко. «Чайка на крижині». Притчевість поезії.

9.02

41

Поезія «Крила». Розгорнута притчова метафора про глибоке духовне наповнення людини.

9.02

42

Поезія «Крила». «Крилатість» людини, що проявляється індивідуально.

11.02

43

РМ. Духовне багатство - найбільший скарб у житті.

16.02

44

В.Симоненко - «лицар на білому коні» в українській літературі. «Лебеді материнства». Утілення в ліриці особливостей української ментальності, рис національного характеру

18.02

45

Громадські, патріотичні мотиви, романтичний пафос. В.Симоненко. «Гей, нові Колумби й Магеллани».

23.02

46

Загальнолюдські цінності та ідеї В.Симоненка. Виразне читання твору «Ти знаєш, що ти людина»

25.02

47

Значення патріотизму сучасної людини у творах В.Симоненка

1.03

48

Позакласне читання. М.Триблаїні «Шхуна «Колумб»

3.03

49

Література рідного краю

10.03

50

Контрольна робота №3

15.03

51

Марина Павленко «Русалонька із 7-В , або Прокляття роду Кулаківських». Казкове й реалістичне в повісті-казкі.

17.03

52

Роздуми про сенс людського життя, моральний вибір кожного. РМ (у)

29.03

53

Образи дітей і дорослих у казці

31.03

Додаток 5

Урок. Загальнолюдські цінності та ідеї В. Симоненка. Виразне читання твору «ТИ ЗНАЄШ ,ЩО ТИ ЛЮДИНА…»

Мета:

-навчальна: продовжувати роботу з творчим доробком Василя Симоненка,навчати визначати провідні мотиви та ідеї поезії «Ти знаєш ,що ти людина»,коментувати художні засоби;

-розвивальна:розвивати вміння виразного й вдумливо читати поезію,аналізувати її,висловлювати власну думку про людину,гуманістичні цінності;

-виховна:виховувати загальнолюдські цінності,повагу до себе та до оточуючих,уміння поважати чужу думку.

Обладнання:підручник,портрет Василя Симоненка,картки для самостійної роботи.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Оголошення теми й мети уроку

III. Перевірка домашнього завдання

IV. Засвоєння нового навчального матеріалу у процесі виконання практичних завдань

Літературна гра «Так чи ні»

1. Чи вірите ви,що після закінчення Київського університету Василь Симоненко здобув фах художника? (Ні.В. Симоненко здобув фах журналіста.)

2. Чи вірите ви, що після закінчення університету В. Симоненко працював у газеті «Полтавська правда»? (Ні. Симоненко працював у газеті «Черкаська правда».)

3. Чи вірите ви, що Василеві Симоненкові посмертно присуджено Нобелівську премію 1995 року? (Ні. Посмертно присуджено Державну премію України імені Т. Шевченка.)

4. Чи вірите ви, що Василь Симоненко прожив 28 років? (Так)

5. Чи вірите ви, що Василь Симоненко похований у рідному селі Біївці на Полтавщині? (Ні. Поет похований у Черкасах.)

6. Чи вірите ви, що «Тиша і грім» - перша книжка поезії В. Симоненка, яка вийшла друком 1962 р.? (Так)

Виразне читання твору «Ти знаєш що ти людина…»

Ти знаєш, що ти -- людина. Ти знаєш про це чи ні?

Усмішка твоя -- єдина,

Мука твоя -- єдина, Очі твої -- одні.

Більше тебе не буде.

Завтра на цій землі

Інші ходитимуть люди.

Інші кохатимуть люди -- Добрі, ласкаві й злі.

Сьогодні усе для тебе --

Озера, гаї, степи.

І жити спішити треба.

Кохати спішити треба --

Гляди ж не проспи!

Бо ти на землі -- людина, І хочеш того чи ні --

Усмішка твоя -- єдина,

Мука твоя -- єдина,

Очі твої -- одні.

Колективна робота з таблицею

Таблиця 4

Тема

Роздуми письменника про швидкоплинність життя, протягом якого кожний повинен встигнути покохати, зробити добрі справи

Ідея

Заклик раціонально використовувати час, відведений на життя, поспішати жити

Основна думка

Людина- велике творіння на землі; умій із гордістю носити це ім`я; кожна людина неповторна

Композиція

Поезія починається з риторичних запитань, після чого В.Симоненко вмотивовано пояснює про смисл і призначення людини на землі, швидкоплинність її життя. Автор твору наголошує на тому, що людина повинна поспішати жити, робити добрі справи, залишаючи по собі слід. Вірш містить чотири строфи, у кожній з яких - по п`ять рядків

Проблематика твору

Людина й суспільство (призначення людини на землі) ;Індивідуальність кожної людини; Швидкоплинність часу і життя

Робота з картками

Картка №1

1.Доведіть, що кожна людина -неповторна,індивідуальна. Відповідаючи посилайтеся на власне життєвий досвід і зміст твору.

2.Умотивуйте,чому В. Симоненко наполягає на тому ,щоб кожна людина поспішала жити? Чи маєте ви досягнення ,будь-які позитивні результати за прожитий час? Якщо так,то які?

3.Як автор характеризує очі читача?Вони в нього

А одні;

Б мудрі;

В блакитні.

Картка № 2

1.Які риси характеру ви найбільше цінуєте в людині?Власну думку вмотивуйте.

2. Що мав на увазі В.Симоненко,зазначаючи у своїй поезії про людей?

3. Для того щоб гідно прожити, В.Симоненко у своєму вірші застерігає читача від:

А необачності і ліні;

Б можливості проспати;

В жорстокості і байдужості.

Картка №3

1.Дослідіть, як В. Симоненко у творі акцентує увагу на тому, що людина господар наземлі? У чому це виявляється?

2. Чим людина відрізняється від інших живих істот на землі? У чому ,на думку В.Симоненка, полягає призначення кожної людини?Свої міркування вмотивуйте.

3.Поезія В.Симоненка складається з ….куплетів:

А п яти;

Б трьох;

В семи.

V. Підсумок уроку

Закріплення вивченого матеріалу

1. Проведення тестового опитування

1. Звертаючись до читача, В. Симоненко в кожній людині вбачає:

а) індивідуальність; б) вміння писати поезії;

в) прагнення матеріально збагатитися.

2.У людини єдина (за поезією В. Симоненка):

а) думка; б) усмішка і мука; в) радість

Люди, на думку поета, бувають:

а) щасливі і нещасливі; б) добрі і злі; в) вимогливі і жорстокі.

4.Чим багата людина на землі?

а) Озерами, гаями, степами; б) горами, морями, полонинами;

в) лісами, полями, луками.

5. Письменник у своєму зверненні наполягає на тому, щоб кожна людина:

а) поспішала жити і кохати; б) написала хоча б одну поезію.

в) була відповідальною перед суспільством;

6. В. Симоненко застерігає читача, щоб той:

а) боровся з розкрадачами державного майна;

б) не проспав своє життя; в) обрав вірний життєвий шлях.

7.Який рядок поезії повторюється двічі?

а) «І жити спішити треба...»; б) «очі твої -- одні»;

в) «бо ти на землі -- людина».

8.У своїй поезії В. Симоненко проголошує, що кожна людина повинна мати право на:

а) свободу; б) відпочинок; в) отримання приватного житла.

9. Автор поезії змушує людину замислитися над тим, що їй необхідно:

а) залишити по собі добру пам'ять; б) відстоювати інтереси суспільства;

в) розвиватися і вдосконалюватися.

10. Читач під впливом вірша намагається:

а) надати допомогу всім, хто її потребує; б) розпочати пошуки щастя;

в) переглянути своє ставлення до життя.

11.«Ти знаєш, що ти -- людина?» Симоненка виходить до збірки:

а) «Тиша і грім»; б) «Земне тяжіння»; в) «Поезії».

12. Автор у творі зазначає, що завтра на цій землі:

а) «Кохати спішити треба»; б) «Інші ходитимуть люди»;

в) «І жити спішити треба».

VI. Домашнє завдання

Вивчити твір на пам'ять.

Размещено на Allbest.ru


Подобные документы

  • Психологічний клімат на уроці англійської мови. Особливості взаємодії вчителя та учня на уроці англійської мови. Демонстрації ефективних способів досягнення оптимальних результатів учнів у вивченні англійської мови, форми співпраці вчителя і учня.

    курсовая работа [76,1 K], добавлен 22.04.2016

  • Виховний захід з предмету "Німецька і англійська мова". Ознайомлення і порівняння традицій святкування Дня Святого Валентина у Англії і Німеччині. Підвищення інтересу учнів до культури народу, мова якого вивчається. Свято проводиться трьома мовами.

    отчет по практике [17,9 K], добавлен 08.06.2010

  • Загальний огляд життя і творчості Т.Г. Шевченка та його реформаційні ідеї в галузі освіти й науки. Роль сімейного виховання в формуванні особистості. Засоби й методи виховання та навчання в народі. Т.Г. Шевченко про учителя та педагогічну професію.

    курсовая работа [52,4 K], добавлен 06.04.2012

  • Педагогічні основи формування здорового способу життя методами самовиховання. Особливості формування здорового способу життя учнів професійно-технічних навчальних закладів. Виховний захід для учнів на тему: "Формування звичок здорового способу життя".

    курсовая работа [66,5 K], добавлен 19.06.2012

  • Міжпредметні зв'язки, поєднання фізичного виховання з іншими предметами, фізкультурні хвилинки. Теоретична форма проведення "Олімпійського уроку" у 1-4 класах. Олімпійська символіка та атрибутика. Виховний захід "Молодь за здоровий спосіб життя".

    методичка [6,4 M], добавлен 18.05.2009

  • Формування пізнавальної активності учнів під час етапу актуалізації опорних знань в умовах уроку іноземної мови. Групові форми роботи як потреба самовираження учнів на початку уроку. Ефективність ігрової діяльності на етапі засвоєння нового матеріалу.

    курсовая работа [47,0 K], добавлен 16.11.2015

  • Особливості формування здорового способу життя учнів професійно-технічного навчального закладу. Мимовільний та довільний самоконтроль. Основні етапи процесу фізичного самовиховання. Виховний захід на тему: "Формування звичок здорового способу життя".

    курсовая работа [37,3 K], добавлен 18.06.2012

  • Мовлення і комунікативна поведінка вчителя. Функції та умови ефективності професійного мовлення вчителя. Шляхи вдосконалення. Самоконтроль і розвиток культури мовлення, створення установки на оволодіння літературною мовою в різних ситуаціях спілкування.

    реферат [32,0 K], добавлен 31.10.2008

  • Загальні особливості педагогічної взаємодії. Зміст поняття "педагогічне спілкування". Особистості учня та вчителя іноземної мови. Психологічний клімат та педагогічна взаємодія на уроці іноземної мови. Аналіз педагогічної взаємодії вчителя з учнями.

    курсовая работа [44,9 K], добавлен 19.10.2010

  • Комунікативні функції монологічного мовлення. Методи вивчення мови для ефективного удосконалення монологічного мовлення учнів. Цінність роботи з підручником. Види вправ й завдань для вдосконалення мовленнєвих умінь і навичок учнів на уроках мови.

    статья [27,0 K], добавлен 30.03.2011

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.