Застосування інтерактивних технологій на уроках математики в початковій школі

Сутність, ознаки та методи інтерактивного навчання. Педагогічні умови підвищення ефективності формування в молодших школярів математичних знань із застосуванням інтерактивних технологій опрацювання дискусійних питань. Труднощі у проведенні уроку.

Рубрика Педагогика
Вид курсовая работа
Язык украинский
Дата добавления 05.10.2014
Размер файла 764,1 K

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Урок з математики 2 клас.

Тема. Вивчення іменованих чисел.

Мета: ознайомити учнів з одиницями часу, вчити розв`язувати приклади з іменованими числами, розв`язувати задачі на зменшення та збільшення на кілька одиниць, та на знаходження суми; розвивати логічне мислення, обчислювальні навички; виховувати повагу до співрозмовника.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Ми починаємо урок,

Що математикою зветься.

Вона нам допоможе

Таку розвити точність думки,

Щоб у нашому житті

Про все дізнатись,

Вимірять, збагнути.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Очікування.

- Сьогодні на уроці ми з вами будемо вивчати одиниці часу, будемо вчитись розв`язувати пиклади з іменованими числами, а також бдемо розв`язувати різні задачі.

Будьте уважними та активними. А якщо щось буде незрозуміло - одразу запитуйте.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1.Встановити рівності. (робота в трійках)

5*5+5=5*()

5*9-5=5*()

5*6+5+5=5*()

5*8-5-5=5*()

Учні працюють

Відповіді учнів

2. Підготовча робота (Мозковий штурм)

По рядах

1 ряд

2 ряд

3 ряд

- Які величини пов`язані з цими малюнками?

Заповніть картки:

Така заповнена таблиця з`явиться на інтерактивній дошці, а заповнені учнями картки - залишаються їм як пам`ятки.

3.Розв`язування завдання

Скільки часу тривала велика перерва?

О котрій почалась перерва?

О котрій закінчилась?

За допомогою яких дій ми дізнались тривалість перерви?

4.Розв`язування задачі (Робота в парах)

У дитячий садок привезли 4 кг бананів, яблук - на 28 кг більше,ніж бананів, а чорносливу - в 4 рази менше, наж яблук. Скільки кг чорносливу привезли в дитячий садочок?

Банани - 4 кг

Яблука - ?, на 28 кг більше

Чорнослив - ?, у 4 рази менше

Учні працюють

Обговорення

Підсумок:

- Що ми дізнались першою дією?

- Що ми дізналися другою дією?

Фізкульт хвилинка

Нахились уперед,

нахились назад.

І направо, і наліво,

Щоб нічого не боліло.

Один, два, три, чотири - набираємося сили,

Нахились, повернись

І до друга посміхнись.

Руки вгору піднесіть.

Пальці швидко полічіть:

Ліворуч - 5, праворуч - 5,

Скільки разом? Як сказать?

Руки вгору піднесіть

І почнемо всі лічить.

Скільки пальців на руці

Хором скажемо усі.

ІV. Закріплення знань.

1. Робота над задачею (Робота в парах)

На приготування обіду кухар витратив 36 кг картоплі, капусти - у 4 рази менше, ніж картоплі, а цибулі у 3 рази менше, ніж капусти. Скільки кілограмів цибулі витратив кухар?

Картоплі- 36 кг

Капусти - ?, у 4 рази менше

Ццибулі - ?, у 3 рази менше

Учні працюють

Обговорення

Підсумок задачі:

- Скільки картоплі витратив кухар?

- А кільки капусти?

- За допомогою якої дії ви дізнались результат?

- Скільки кухар використав цибулі?

- За допомогою якої дії ви дізнались результат?

- Скільки всього овочів витратив кухар?

- За допомогою якої дії ви дізнались результат?

2. Обчислити вираз з іменованими числами (Мікрофон)

12 см: 3 = 4 см

2 дм + 3 см = 2 дм 3 см

4 см * 4 = 16 см

12 см: 3см = 4

1 дм - 3 см = 7 см

5 * 2 дм = 1 м

12 см - 3 см = 9 см

2 дм - 3 см = 1 дм 7 см

3 см + 5 дм = 5 дм 3 см

3. Робота над задачею (Робота в трійках)

У Вінні-Пуха 12 повітряних кульок, а у П`ятачка - 6. Що труба зрабити, щоб кульок у них стало порівну?

Учні працюють

Обговорення

Підсумки:

- Скільки кульок у Вінні-Пуха?

- А скільки у П`ятачка?

- Що теба зробити щоб кульок стало порівну?

- За допомогою яких дій ми це можемо зробити?

- По скільки кульок стало у друзів?

4. Самостійна робота (по варіантах)

1 варіант

100-36:4=91

54-45:5=45

48+6-7=47

2 варіант

(85-65):5=4

24:(13-9)=6

(60-24):4=9

V. Домашнє завдання.

Додому вам будуть вправи № 746 і 747 на сорінці113.

Перепишіть завдання з дошки.

VІ. Підсумок уроку. Рефлексія.

1. Що ми робили сьогодні на уроці?

2. Яку нову одиницю ми сьогодні вивчили?

Размещено на Allbest.ru


Подобные документы

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.