Взаєморозуміння – основа дружнього колективу

Уявлення учнів про життя і працю в колективі. Правила чесності для хлопчиків і дівчаток. Вміння оцінювати свої вчинки, визначати свою роль в колективі. Прагнення до взаєморозуміння та взаємодопомоги. Почуття колективізму, дружби, товаришування.

Рубрика Педагогика
Вид разработка урока
Язык украинский
Дата добавления 18.12.2012
Размер файла 17,6 K

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Размещено на http://www.allbest.ru/

Размещено на http://www.allbest.ru/

Тема уроку: Взаєморозуміння - основа дружнього колективу

Мета уроку: Уточнити уявлення учнів про життя і працю в колективі; ознайомити з правилами чесності для хлопчиків і дівчаток. Розвивати вміння оцінювати свої вчинки, визначати свою роль в колективі, прагнення до взаєморозуміння, взаємодопомоги. Виховувати почуття колективізму, дружби, товаришування.

Обладнання: прислів?я, картки з надрукованими словами, мультфільм “Котик і Півник”.

Хід уроку

учень товаришування колективізм чесність

I. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ

- Доброго дня, діти! Сідайте! Сьогодні урок етики проведу у вас я, звати мене Людмила Олександрівна.

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

- А зараз будьте уважними, тому що після того як ви прослухаєте казку, вам потрібно буде давати відповіді на мої запитання.

Слухання азербайджанської казки “Сім лозин”.

Було це чи не було, жив колись один чоловік і мав він семеро синів. Брати були нерозлийвода: разом їли, пили, разом сумували і раділи, разом на полювання ходили. Не те, що серед інших людей, а навіть серед звірів не було сили, здатної подолати їх.

Спливали місяці, роки. Всі брати оженилися, у них народилися діти. Кожен звив своє гніздо й не зогледілися вони, як відцуралися один від одного.

Батько постарів і жив сам. Часом діти приходили до батька та вже не було між ними колишньої згоди, ні колишньої злагоди, ні дружби. Бачить батько, що коли й далі так буде, то стануть вони зовсім чужими між собою. Покликав він якось синів до себе тай каже:

- Сини мої завтра кожен принесіть мені по гранатовій лозині, товщиною з палець.

- Гаразд тату! - відповіли сини й пішли.

Уранці кожен із них приніс по лозині. Батько взяв ті лозини до купи й посередині міцно зв?язав мотузкою.

- А тепер, сини мої, - звелів батько, - я хочу побачити, хто з вас подужає переломити цей пучок лозин.

Кожен з синів брав тай пучок і, хоч як старався, не міг виконати батькового бажання.

Тоді батько розв?язав пучок і дав кожному синові по лозині.

- Ану, побачу, чи хоч одну лозину ви зможете переломити?

Сини виконали наказ батька та й питають:

- То й що з того, що ми переломили ці лозини?

- Ці сім лозин, - відповів батько, - це ви, сім братів. Якщо ви тримаєтесь купи, ніхто вас не зможе зламати, як оці сім лозин. А ви роз?єдналися, кожен себе глядить, через те у вас не має ладу того, що був раніше.

Послухали сини батькової поради й з того дня почали жити в мирі й злагоді.

- Чому сини не змогли виконати батькового побажання, а так легко справилися з другим?

- Що навчає нас ця казка?

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ

- На сьогоднішньому уроці ми будемо з вами говорити про дружність, визначимо, якими властивостями характеризується дружність класу. Ваше завдання - бути уважними і активними, щоб ви могли зробити висновок: дружній ваш клас чи не достатньо дружній.

IV. СПРИЙНЯТТЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Бесіда з елементами розповіді.

- Скільки у вас є учнів у класі?

- Давайте замінимо слово клас словами, що є близькими за значенням. (Група, учні, друзі, колектив.)

- Прочитайте слово записане на дошці. (Колектив)

- Колектив - це слово стародавнє, прийшло до нас з латинської мови. Колектив - це група дітей, об?єднаних спільною роботою, спільними інтересами. Ви також являєтесь колективом.

- Діти, хто з вас знає, яка у вас спільна діяльність?

- Так, це навчання.

- Не всі колективи бувають дружніми. Вам, напевно, доводилося чути висловлювання «Дуже дружній клас» або «Діти цього класу зовсім не дружні».

2. Гра “Вибери потрібне слово”.

- Зараз ми з вами пограємо у гру. Вам потрібно буде із переліку слів вибрати лише ті, які позитивно впливають на життя і працю в колективі, класі.

ДРУЖБА ЩИРІСТЬ

ЗНЕВАГА ВЗАЄМОРОЗУМІННЯ

НЕДОВІРА ЧЕСНІСТЬ

ВЗАЄМОДОПОМОГА ВОРОЖНЕЧА

ЗАЗДРІСТЬ ВЕЛИКОДУШНІСТЬ

- Діти, в якому колективі жити краще, в дружньому чи недружньому? Чому?

- Звичайно жити добре в такому колективі, в якому цінують дружбу, щирість, чесність, в якому один одному допомагають, розуміють один одного.

3. Правила чемності для хлопчиків і дівчаток, що згуртовують колектив.

- Дітки, а ви хочете, щоб ваш клас завжди був дружнім?

- Ми не перші, хто хоче стати справжніми друзями, справжнім дружнім колективом. Про це мріяли наші дідусі, бабусі, мами і тати. Колись вони склали правила, які згортували їх у колектив.

- А зараз один за одним зачитаємо по одному ці правила.

* Успіху можна досягти тільки разом, у колективі.

* Вмієш добре щось робити, то навчи іншого.

* Будь терплячим.

* Ти не кращий за всіх, але й не гірший.

* Ні до кого не чіпляйся, грай чесно, не дражнись.

* Поважай тих, з ким дружиш.

* Ніколи нікого не обманюй, не ображай.

* Дружба - це правда, доброта і чесність кожного.

* Що вимагаєш від друга, насамперед вимагай від себе.

- Як ви розумієте друге правило? А як розумієте останнє?

- Дітки, як ви думаєте, чи важливо, щоб між учнями класу існували дружні стосунки? Чому?

- Коли між учнями класу будуть дружні стосунки, тоді вони будуть поважати один одного, допомагати, будуть поводитися між собою чесно, щиро і колектив, який складатиметься з таких учнів буде дружнім.

4. Бесіда про взаєморозуміння.

- Все своє життя людина проводить в оточенні інших людей. Ми весь час спілкуємось з рідними, товаришами, однокласниками. Від того, як люди розуміють одне одного, залежать стосунки між ними.

- Діти, що на вашу думку, допомагає підтримувати хороші стосунки з однокласниками?

- А зараз, щоб дізнатися, що ж є основою дружнього колективу, вам потрібно буде вставити пропущенні літери у слові.

ВЗ _ _ М _ Р _ З _ М _ НН _

(О, А, Є, О, Я, У, І)

- Що ви розумієте під поняттям «взаєморозуміння»?

- Взаєморозуміння - це коли люди розуміють один одного. Учитись розуміти людину - це означає не тільки прислухатися до її слів, але й намагатися зрозуміти її почуття, настрій за рухами, а не тільки за словами.

5. Перегляд мультфільму “Котик і півник”.

- Під час перегляду мультфільму прослідкуєте, якими рисами характеру володіє Котик, а якими наділений Півник. В чому саме вони проявляються? (Діти переглядають мультфільм.)

- Отож, які риси характеру має Котик? В чому вони проявилися?

- А які Півник?

- Що вчить нас цей мультфільм?

V. ЗАПАМ?ЯТОВУВАННЯ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Складання правил взаєморозуміння.

- Існують також правила взаєморозуміння, яких необхідно дотримуватися, щоб розуміти один одного. Вам потрібно буде їх скласти, тобто об?єднати між собою праву і ліву частини так, щоб утворилися правила.

Умій * * справедливим.

Не тішся, * * близьких тобі людей.

Будь * * вислухати іншого.

Умій поважати * * менших і старших.

Слухай рідних, * * коли комусь сумно.

- Зачитайте перше правило. Підніміть руку, хто з вас його дотримується.

- Прочитайте друге правило. Хто з вас дотримується його?

- Хто з вас дотримується наступне правило?

- Підніміть руку, хто дотримується усіх цих правил.

2. Складання і виокремлення рис характеру, що підтримують взаєморозуміння.

- Які риси характеру, на вашу думку, допомагають підтримувати взаєморозуміння з однокласниками?

- У мене на столі знаходяться частинки слів і ваше завдання - ці частинки скласти між собою так, щоб утворилися слова. Тут знаходяться, як хороші риси, так і не хороші. Після цього, як ви їх складете, ми з вами виберемо ті, які допомагають підтримувати взаєморозуміння. Дам вам одну підказку: початок слова надрукований з великої літери.

Товари - сткість

Жадіб - ність

Чесні - сть

Щед - рість

Вередли - вість

Хваль - куватість

Взаємо - повага

Нестри - маність

Справед - живість

(Діти підходять по одному і складають слова, а вчитель їх прикріплює до дошки. Коли всі риси складенні, учні вибирають з них ті, які допомагають підтримувати взаєморозуміння.)

- Для того, щоб колектив став дружнім, щоб усі жили єдиним бажанням творчо працювати і вирішувати усі справи класу дружньо, потрібно прагнути до взаєморозуміння, вміти вислухати думку кожного, поважати один одного.

VI. СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ, ОТРИМАНИХ НА УРОЦІ

Робота з прислів?ями.

- У кожного з вас на парті є картки з прислів?ями. Працюючи по двох, вам необхідно їх скласти. Хто виконає завдання, піднімете руку, щоб я бачила, що у ви уже справилися.

Дружба - * * друзі.

Всі за одного, один за усіх - * * будь-яка справа має успіх.

Де гурт, * * велика сила.

Окраса людини - * * того люди не люблять.

Одиноке дерево * * там і сила.

Хто любить лише себе, * * й вітер колише.

- А зараз прочитаємо прислів?я, які ви склали.

- Хто мені пояснить значення другого прислів?я?

- Чи згідні ви з тим, що окрасою людини є її друзі? Чому?

VII. ПІДСУМОК УРОКУ

- Діти, то що ж таке колектив?

- Що є основою дружнього колективу?

- Які правила чемності для хлопчиків і дівчаток ви запам?ятали?

- Що таке взаєморозуміння?

- Отож, який висновок ви зробили, ваш клас являється дружнім колективом чи не зовсім дружнім?

- Бажаю, щоб між вами панувала щедрість, щирість, взаємодопомого і взаєморозуміння, щоб з кожним днем вас клас ставав ще дружнішим.

- На цьому наш урок закінчено. До побачення!

Размещено на Allbest.ru


Подобные документы

  • Розширення і поглиблення поняття дружби і товаришування - важливих показників вихованості учнів. Виховання звички уважно ставитися до товаришів; вміння бачити хиби у своїй поведінці й виправляти їх. Колективізм, приклади із життя класного колективу.

    практическая работа [23,7 K], добавлен 27.04.2009

  • Підтримка прагнення учнів демонструвати свої знання та вміння. Розвиток у дітей уяви, уваги, спостережливості, швидкості думки. Виховування конкурентоспроможної особистості у колективі. Закріплення вміння розв’язувати ребуси, загадки, кросворди.

    практическая работа [15,8 K], добавлен 13.01.2011

  • План виховного заходу: "Хочеш знайти друга - сам стань другом". Поглиблення поняття дружби і товаришування у учнів. Шляхом створення психологічних ситуацій, підведення до розуміння важливості взаємодопомоги. Виховування чемного ставлення одне до одного.

    конспект урока [20,9 K], добавлен 08.06.2010

  • Поняття колективу, його ознаки, структура та цінності. Розвиток дитячого виховного колективу, його стадії. Формування особистості в колективі - провідна закономірність гуманістичного виховання. Психологічний клімат у колективі як педагогічна умова.

    курсовая работа [336,7 K], добавлен 22.10.2014

  • Народне мистецтво як основа національного виховання; формування самосвідомості особистості через успадкування досвіду і духовних надбань українського народу. Шляхи і напрямки національного виховання засобами фольклору у дитячому хореографічному колективі.

    статья [17,4 K], добавлен 08.03.2012

  • Формування в учнів уявлення про корисні та шкідливі звички та їх вплив на здоров’я. Вивчення згубної дії на організм куріння, уживання алкоголю, наркотиків. Поглиблення знань учнів про права дитини. Виховання почуття відповідальності за власну поведінку.

    разработка урока [4,5 M], добавлен 27.08.2019

  • Сутність, зміст, функції, діалектика та фактори розвитку дитячого коллективу. Проблема виховання особистості у колективі в теоретичній спадщині Макаренка та Сухомлинського. Педагогічні технології формування учнівського колективу в початкових класах.

    курсовая работа [523,1 K], добавлен 22.01.2013

  • Структура, компоненти міжособистісних взаємин в учнівському колективі підлітків. Роль організації позитивних взаємин у створенні сприятливого клімату у класі і психологічно безпечного середовища в школі. Підготовка майбутніх учителів до даної діяльності.

    статья [21,7 K], добавлен 24.04.2018

  • Вивчення і аналіз сучасних державних документів про освіту і школу стосовно постановки в них завдань по розвитку і вихованню. Зміст існуючих в педагогічній теорії і практиці прийомів виховання особистості в колективі, вивчення методів Макаренка.

    курсовая работа [29,1 K], добавлен 17.01.2010

  • Технологія розвитку творчої активності учнів. Класне самоврядування, його аспекти. Розвиток здібностей учнів для створення самоврядування в колективі. Практичні рекомендації класним керівникам. Питання для визначення тенденцій класного самоврядування.

    методичка [30,8 K], добавлен 28.07.2010

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.