Процес навчання техніки читання англійською мовою з використанням ігрового компоненту на уроках англійської мови в початкових класах
Психофізіологічна основа техніки читання англійською мовою. Труднощі іншомовного читання на початковому етапі. Мотивація навчальної діяльності учнів засобами гри. Особливості формування навичок та методи навчання техніки читання учнів початкової школи.
Рубрика | Педагогика |
Вид | курсовая работа |
Язык | украинский |
Дата добавления | 30.03.2014 |
Размер файла | 516,9 K |
Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже
Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.
Варіант 3. Можна показувати букви мовчки або називати букви, не показуючи їх, що ускладнить гру. За правильну відповідь нараховується 1 бал. Виграє той, хто набере більшу кількість очок.
7. Де літера?
Мета: формування навичок диференціації звуко-буквених відповідностей.
Хід гри: учитель пише на дошці декілька слів і пропонує учням знайти серед них три, у яких буква А читається як [ei]. Виграє той, хто найшвидше це зробить.
8. Склади літеру
Підготовка до гри: вирізати фігури, які складають літери (довгі та короткі прямі полоски, великі й маленькі півкулі).
Хід гри: роздати учням вирізані фігурки і попросити скласти букви, які назве вчитель.
9. Знайди літеру
Підготовка до гри: вирізати з цупкого шершавого паперу букви алфавіту, які вивчаються, і наклеїти їх на картонні картки (хоча букви можна і не наклеювати).
Хід гри: дати учням торкнутися букви, звернути їхню увагу на будову букв.
Наприклад: буква „А” складається з двох довгих рисочок і короткої, що їх поєднує. Потім покласти букви в коробку і попросити учнів знайти названу букву, не дивлячись у коробку.
10. Рибалки
Підготовка до гри: підготувати картки з буквами алфавіту, до кожної картки прикріпити скріпку. Необхідно змайструвати „вудку” - до палички на вірьовці прив'язати магніт.
Хід гри: розкласти картки з буквами на столі, буквою донизу, щоб учні їх не бачили. Учень ловить букви на магніт і називає їх.
11. Знайди пару
Підготовка до гри: на мотузці розвісити всі великі букви в алфавітному порядку.
Хід гри: учні повинні прикріпити до цих букв відповідні їм маленькі букви (варіант: учні можуть прикріпити до букв речі або малюнки речей, які починаються з відповідних букв).
12. Відгадайка
Ця гра не потребує певної підготовки. Її хід є таким: учні діляться на команди. Команд може бути дві-три залежно від кількості учнів. Від кожної команди виходять по два учасники. Одному учню з пари учитель показує одну букву так, щоб інший учень цієї пари її не бачив. Той повинен написати пальцем побачену букву на спині іншого учня з пари. Цей учень, у свою чергу, намагається відчути цю букву і написати її дошці (варіант: з більш підготовленими учнями учитель може показати і попросити написати будь-яке слово). Виграє команда, учні якої написали всі букви або слова правильно.
13. Лото
Підготовка до гри: підготувати картку з буквами таким чином:
A |
B |
C |
D |
E |
F |
G |
H |
I |
G |
K |
L |
M |
|
N |
O |
P |
Q |
R |
S |
T |
U |
V |
W |
X |
Y |
Z |
Хід гри: учні повинні співвіднести великі і маленькі букви алфавіту. Букви можуть розташовуватися не по порядку.
Додаток 8
План-конспект уроку з англійської мови для учнів 3-го класу
Тема: Світ навколо мене
Мета:
- узагальнити знання учнів лексичних одиниць з тем «Знайомство», «Погода», «Іграшки»;
- розвивати навички звуко-буквенних відповідностей (на рівні слова) та вміння дотримуватися правил читання (на рівні фрази);
- розвивати навички аудіювання та діалогічного мовлення на рівні фрази;
- виховувати зацікавленість до вивчення англійської мови.
Обладнання: іграшки, малюнки, таблиці, погодні символи, магнітофон, підручник.
Хід уроку
1. Організація класу. Привітання (пісня “ Good morning”).
T: How are you?
Ps: I'm fine, thank you.
T: Are you ready for the lesson? Do you have a book, a copy-book, a pen, and a daybook on your desk?
2. Мовленнєва розминка.
T: Діти, вранці я зустріла листоношу, який доставив листа від дівчини з Великої Британії. Вона хоче знайти собі друга по переписці. А ви знаєте, про що люблять розмовляти англійці? Про погоду.
So, what is the weather like today? Look at the weather symbols. Let's make a collective story.
Ps: It is sunny today. It is not rainy (frosty). It is not windy. The sky is blue. The sun is shining brightly. But it's still cold.
3. Розвиток навичок аудіювання.
а) Мотивація навчальної діяльності
Т: You have never been to Great Britain. I'm sure you want to know about the country a girl lives in. А тепер давайте послухаємо, що пише дівчина. Потім ви скажете мені як її звати, з якого вона міста і яка ж погода у Великій Британії. Listen to me attentively.
Be ready to answer the questions: What is her name? Where is she from? What is the weather like in Great Britain?
б) Власне слухання листа
A letter
Hello!
My name is Laura. I am from London. I don't like the weather today, because it is not sunny. It is cloudy and windy today. It is not snowy but it is rainy today. The sky is gray. I cannot play with my friends outside. I want to go to Ukraine.
Вest wishes, Laura.
в) Перевірка розуміння прослуханого тексту за допомогою запитань.
4. Навчання діалогічного мовлення.
Т: Який незвичайний у нас сьогодні день. Спочатку отримали листа, а тепер до нас завітав гість. Це - всім відомий герой мультфільма. Ви хочете познайомитися з ним? Get acquainted with it. Look at the substitution table on the board and make up questions.
What Where |
is your name? do you study? are you from? form are you in? toys have you got? |
5. Повторення лексичних одиниць.
T: А чи знаєте ви вірші про іграшки? (Повторення з учнями віршів “I've got a doll”, “I have got a dolphin”).
Т: Я впевнення, що ви можете назвати англійською мовою назви інших іграшок.
Let's play a game “Step by step”. If you name a toy, step forward. If you don't name it, stand still. If you make a mistake, step backwards.
6. Пауза для релаксації.
Т: Ви гарно попрацювали. Можна і відпочити.
So, stand up and let's sing and dance. You are little “teddy-bears”.
Teddy-bear, Teddy-bear,
Turn around.
Teddy-bear, Teddy-bear,
Touch the ground.
Teddy-bear, Teddy-bear,
Show you shoe.
Teddy-bear, Teddy-bear,
That's will do.
7. Навчання техніки читання вголос та з повним розумінням прочитаного.
Т: Діти, подивіться, у конверті ще щось є. Це телеграма. Прочитаймо її дуже уважно. Але перед читанням треба зробити зарядку для наших язичків.
а) Читання слів на картках за вчителем (картки зі звуками і словами).
б) Власне читання тексту телеграми з повним розумінням прочитаного.
Telegram
My name is Bill. I am from Africa. I am eight. I am a schoolboy. I'm in the third form. I have got a toy-cat, a toy-dog, a toy-pig, and a toy-goat. I have also got a toy-bus and a toy-tram. I can run, jump and swim.
в) Перевірка розуміння прочитаного за допомогою карток з неправильними твердженнями.
Т: Діти, я прочитала і не все зрозуміла. Допоможіть мені, будь ласка, виправити помилки на картках. Read and correct the mistakes.
1. My name is Tom.
2. I can ride a bike.
3. I have got a toy-sheep.
4. I am seven.
5. I'm from Ukraine.
7. Розвиток навичок писемного мовлення.
Т: Ми зовсім забули про алфавіт. Він стоїть y куточку і плаче. Давайте його розвеселим. Let's sing “ABC” song.
Т: А ви знаєте, що букви люблять грати в схованки. Знайдіть, де заховалася літера Ff (опрацьовуються всі літери).
Т: Ви уявляєте, вчора мій комп'ютер зовсім не хотів працювати. Ось, подивіться, він пропустив деякі літери. Допишіть їх.
(Діти виконують письмові завдання на індивідуальних картках).
8. Підсумок.
Т: Ви гарно сьогодні попрацювали. Well done! Good work! Але мені здається, ми недостатньо поспівали та потанцювали. Please, stand up. Let's sing and dance! (пісня “I can play the piano”).
9. Оцінювання. Мотивація оцінок.
10. Прощання.
Т: The lesson is over. Good-bye!
Размещено на Allbest.ru
Подобные документы
Цілі навчання іноземній мові молодших школярів. Читання як компонент навчання іноземної мови. Вимоги до процесу навчання читанню іноземною мовою. Характер і режими читання текстів. Прийоми і методи у навчанні нормативно-виразного читання тексту вголос.
курсовая работа [486,4 K], добавлен 15.02.2012Види та форми техніки читання. Навчання читання вголос та про себе. Психо-фізіологічні особливості розвитку молодших школярів. Труднощі засвоєння іншомовного алфавіту і буквенно-звукових співвідношень. Використання наочності для навчання техніки читання.
курсовая работа [182,7 K], добавлен 25.03.2015Психологічні основи навчання іноземної мови. Обов'язковість комунікативно-ігрового методу на початковому етапі навчання іноземній (німецькій) мові. Контроль рівня сформованості навичок і вмінь читання іноземною (німецькою) мовою в учнів початкової школи.
дипломная работа [612,2 K], добавлен 07.03.2011Зміст та методичні підходи до навчання читання іноземною мовою у загальноосвітніх навчальних закладах. Психолого-педагогічні передумови навчання іншомовного читання учнів середнього шкільного віку. Технологія навчання різних видів іншомовного читання.
курсовая работа [89,4 K], добавлен 30.11.2015Специфіка військового тексту як об’єкта рецептивної комунікативної діяльності. Особливості навчання читання військово-технічних текстів англійською мовою в умовах професійної освіти. Вправи для формування навичок та умінь читання технічних текстів.
статья [21,1 K], добавлен 27.08.2017Теоретико-методичні основи формування в учнів граматичних навичок читання та аудіювання на початковому етапі вивчення англійської мови. Методика формування граматичних навичок читання. Підсистеми вправ для формування рецептивних граматичних навичок.
курсовая работа [39,0 K], добавлен 19.10.2010Психологічний, лінгвістичний та методологічний аспекти навчання читання учнів початкової школи. Сутність соціокультурної компетенції, її компонентний склад та важливість її розвитку у процесі навчання читання. Алгоритм формування навичок у школярів.
статья [1,5 M], добавлен 26.02.2014Поняття комунікативної компетентності та комунікативного підходу у навчанні іноземних мов. Труднощі навчання аудіювання, читання і письма турецькою мовою учнів початкової школи, засоби їх подолання. Система вправ для навчання іншомовного спілкування.
дипломная работа [104,5 K], добавлен 11.12.2012Проблема формування рецептивних граматичних навичок читання на базі зорових і мовленнєво-рухових аналізаторів, становлення динамічних стереотипів, взаємодія буквенно-графічних і акустичних образів у "внутрішній мові" при вивченні англійської мови.
статья [18,2 K], добавлен 12.02.2013Етапи становлення навику читання. Робота над правильністю, побіжністю та свідомістю читання. Огляд методик читання. Підходи до вибору методу навчання читанню. Дослідження техніки читання і розуміння прочитаного. Комплекс вправ для вдосконалення навиків.
курсовая работа [62,4 K], добавлен 09.04.2011