Урок читання в 3 класі на тему: "Кожен місяць, кожну пору на Землі нове вбрання"

Збагачення і розширення знань учнів про життя та творчість поетеси Наталі Забіли як мета уроку читання в 3 класі. Формування вміння правильно, виразно читати поетичні твори, висловлювати думки, збагачувати словниковий запас. Організація класу до уроку.

Рубрика Педагогика
Вид разработка урока
Язык украинский
Дата добавления 26.12.2011
Размер файла 13,2 K

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Размещено на http://www.allbest.ru/

Урок читання в 3 класі на тему: "Кожен місяць, кожну пору на землі нове вбрання"

клас урок читання словниковий

Підготувала і провела

вчитель початкових класів

2011 р.

Мета: збагачувати і розширювати знання учнів про життя та творчість Наталі Забіли, формувати вміння правильно, виразно читати поетичні твори, зв'язно висловлювати свої думки, збагачувати словниковий запас учнів, навчати передавати своє ставлення до змісту твору виразним читанням; розвивати уяву; виховувати спостережливість, любов до природи рідного краю.

Обладнання: портрет Наталі Забіли, виставка поетичних творів поетеси, зашифровані слова, предметні малюнки, прислів'я, тлумачний словник, грамзапис твору П.І. Чайковського "Пори року".

ХІД УРОКУ

I. Організація класу до уроку. Привітання.

Любі друзі! У наш клас Завітали люди щирі. Привітайте в добрий час Гостей посмішкою й миром. Ми вам раді, добрі люди, І вітаємо щиро вас. Та запрошуємо ласкаво На урок у третій клас.

II. Удосконалення навичок читання. Перевірка домашнього завдання.

Розчитування.

Читання на одному диханні слів, записаних на дошці.

Грію, зірву, люблю, ласкаю, нажену, заясніло, позриваю.

Читання слів у різному темпі: "дощик", "дощ", "злива".

Поділ слів на групи.

До якої частини мови належать записані слова?

Поділіть їх на дві групи, залежно від того, кого вони характеризують.

Героями якого твору є сонце й вітер?

Робота над інтонуванням прислів'я.

Про кого з них записане це прислів'я? Ото ніколи не хвались,

Коли не можеш - не берись.

Прочитайте прислів'я повчально, сумно, з питальною інтонацією.

Відновлення уривка тексту.

К_ст_к ск_н_в к_ж_ш_нк_,

Жб_рн_в к_шн_ _ ш_пк_ в сн_г_,

з_сп_в_вш_ п_сн_ дзв_нк_,

Н_вк_л_ к_вз_нк_ п_б_г.

Поясніть значення слова "кашне".

З якого твору цей уривок?

Від чого застерігає своїм віршем Наталя Забіла? Бесіда про Наталю Забілу.

Які ще твори поетеси ви читали?

Для кого вони написані?

Що вам відомо про життя і творчість Наталі Забіли?

Скористайтеся схемою:

7

Петербург

14

Харків

200

III. Повідомлення теми і мети уроку.

На сьогоднішньому уроці ми продовжимо знайомство з життям і творчістю Наталі Забіли. Про що буде наступний твір, ви відгадаєте самі.

IV. Робота над твором Наталі Забіли "Чотири пори року".

Підготовка до вивчення.

Робота в парах.

Прочитайте закодовані слова, закресливши однакові літери.

Комасарімкнрь (осінь)

Цовлпелспонца (весна)

Малряірмтаяо (літо)

Ебзшдишбмеда (зима)

Введіть відгадані слова в прислів'я.

. ходить по краю,

Виганяє птахів з гаю.

Побачив шпака - знай:

. біля порога.

То сніг, то завірюха.

Бо вже. біля вуха.

Хто роботи не боїться.

Тому. зелениться.

Робота в групах.

Об'єднання в групи, за символами відгаданих раніше слів - назв пір року.

Складання асоціативного куща.

ЗИМА ВЕСНА ОСІНЬ ЛІТО

Читання твору комбінованим способом "учитель - учень" - самостійне читання.

Прочитаймо вірш Наталі Забіли і порівняймо свої асоціації з рядками вірша.

Завдання до читання.

З ким порівнюється кожна пора року?

Про яку пору року читали самостійно?

Словникова робота.

Лине день при дні

Турботи йде на лад

Малюки раз у раз

Читання "луною". Читання самостійно.

Добір синонімів до слів першого стовпчика.

Пояснення значень висловів другого стовпчика.

Читання твору вголос за логічно завершеними частинами.

Аналіз змісту частин з елементами вибіркового читання.

Читання першої частини.

Якими справами займається весна?

Відшукайте речення із звертанням.

Які слова вжито в переносному значенні? Читання другої частини.

Прочитайте виділене речення.

Яке воно за інтонацією?

З якою метою вжито?

Якими справами займається літо?

Відшукайте слова, що римуються. Читання третьої частини.

Про яку пору року йдеться?

Які слова її характеризують?

До кого звертається осінь із закликом? Чому?

Чи є незрозумілі слова? (Плантація.)

Де знайти його значення? Читання четвертої частини.

Що робить зима на землі?

Як вона ходить? Чому?

Чим закінчується вірш?

Кого знову зустріне природа?

З чим можна порівняти вірш? (Казка, вірш-без-конечник.)

Фізкультхвилинка (під мелодію дитячої пісеньки "Морозець").

Робота в групах. Самостійне читання.

Кожна група знаходить у вірші уривок, який відповідає символу групи ("зима", "весна", "літо", "осінь").

Потренуйтеся у виразному читанні своєї частини тексту, виберіть від групи найкращого читця для зразкового читання.

Виразне читання вірша окремими учнями.

Який настрій викликав вірш?

Що найбільше запам'яталось?

Якою є головна думка вірша?

З якою метою Наталя Забіла його написала? Що хотіла показати?

Чи можна сказати, яка пора року їй найбільше до вподоби?

З чого це видно?

Вправи на вдосконалення навичок читання. Завдання на швидку орієнтацію в тексті (у групах).

Знайдіть слова-прикметники, які характеризують пору року.

Гра "Дослідники".

Знайдіть синоніми до слів.

Бродить (хлопчики).

Кажуть (дівчатка).

Розвиток творчої уяви.

Що з описаного у вірші ви могли б сприйняти зором, а що слухом?

V. Робота над розвитком мовлення. Творча робота.

Чи є у вас улюблена пора року?

Чим вона вам подобається?

Напишіть про неї твір-мініатюру.

VI. Підсумок уроку.

Що ви розповіли б про урок своїм друзям

Кому хотіли б подякувати за роботу на уроці?

Домашнє завдання (диференційовано).

Виразно читати уривок про улюблену пору року. Дібрати приказки і прислів'я.

Скласти вірш або загадку про улюблену пору року.

Размещено на Allbest.ru


Подобные документы

  • Вживання лексики у комунікативно орієнтованих ситуаціях; удосконалення навичок читання, усного та письмового мовлення як основна мета уроку англійської мови у 6 класі. Обладнання уроку, його схематичний план. Хід уроку, додаткові матеріали для вивчення.

    конспект урока [1,1 M], добавлен 14.08.2016

  • Позакласне читання на уроках світової літератури як засіб формування читача. Питання про взаємозв’язок уроків класного та позакласного читання. Загальні відомості про творчість Джейн Остін. План-конспект уроку для 9-го класу з позакласного читання.

    курсовая работа [40,7 K], добавлен 21.12.2012

  • Конспект уроку з фізики у 7 класі. Мета уроку: сформувати в учнів поняття про фізичні властивості речовин у різних агрегатних станах, використовуючи основні положення молекулярно-кінетичної теорії. Вивчення нового матеріалу на основі опорних знань учнів.

    методичка [2,5 M], добавлен 20.05.2008

  • Визначення основних завдань читання в молодших класах. Аналіз психолого-педагогічних особливостей проведення уроків читання в початковій школі, дослідження їх змісту. Розгляд дидактичної структури уроку читання із зазначенням конкретних прикладів роботи.

    курсовая работа [55,6 K], добавлен 09.04.2015

  • Роль літературної освіти для формування читацьких інтересів школярів. Педагогічні умови літературної освіти. Вимоги програми з читання для учнів початкової школи. Розробка уроку на тему "Українська народна казка "Лисичка та журавель" для другого класу.

    курсовая работа [374,1 K], добавлен 04.01.2014

  • Дидактичні вимоги до сучасного уроку. Мета уроку, психологічні вимоги до уроку. Організація пізнавальної діяльності учнів. Врахування вікових особливостей учнів. Вимоги до техніки проведення уроку. Регулювання якості вищої освіти державним стандартом.

    реферат [31,1 K], добавлен 15.06.2010

  • Розвиток дидактики як науки. Форми, методи та засоби навчання. Критерії, методи та прийоми, використанні для застосування дидактичного матеріалу на уроках біології в 11 класі. Характерна особливість сучасного уроку біології. Рівні засвоєння знань.

    курсовая работа [87,8 K], добавлен 25.04.2012

  • Методика проведення уроку по темі "Океани Землі", формування уявлення школярів про Світовий океан та його частини, розвиток уміння читати географічну карту і працювати з нею. Перевірка знань, умінь та навичок учнів. Допоміжний матеріал та обладнання.

    разработка урока [22,3 K], добавлен 17.09.2013

  • Розробка уроку з французької мови для середньої школи. Методика формування навичок говоріння на французькій мові, граматичних навичок та навичок перекладання. Розвиток творчої фантазії, пізнавального інтересу учнів до цієї мови. Оволодіння лексикою.

    разработка урока [17,1 K], добавлен 10.04.2010

  • Розвиток мовлення - один із основних завдань сучасного уроку читання. Вправи й завдання на формування вмінь уважно й вдумливо слухати, відтворювати та аналізувати почуте. Формування видів мовленнєвої діяльності - говоріння, аудіювання, читання, письма.

    реферат [43,5 K], добавлен 27.09.2009

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.