Робота з програмою Paint

Дослідження планів проведення уроків з інформатики для учнів різних вікових груп. Вивчення засобів для створення та редагування малюнків у графічному редакторі Paint. Характеристика роботи в клавіатурному тренажері, будови ПК та його основних складників.

Рубрика Педагогика
Вид курсовая работа
Язык украинский
Дата добавления 20.07.2011
Размер файла 2,2 M

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

V.Інструкція з техніки безпеки

Під час роботи в комп'ютерному класі учні повинні дотримуватись таких правил:

Спокійно заходити в комп'ютерний зал, не штовхаючись.

Сумки і портфелі залишати в спеціально відведеному місці. З собою брати тільки зошити, ручки, підручники і дискети.

Сідайте за постійно закріплений за вами комп'ютер.

Суворо забороняється:

торкатись задніх стінок комп'ютера і кабелів;

торкатися до проводів живлення і заземлення;

торкатись екрану монітора і його задньої стінки;

вимикати і вмикати комп'ютер без дозволу вчителя;

класти шкільне приладдя на складові комп'ютера;

працювати вологими руками.

5. Перед початком роботи:

переконайся у відсутності видимих пошкоджень;

сідай так, щоб лінія погляду була перпендикулярна до екрану;6. Під час роботи:

не допускай різких і грубих ударів по клавішах;

не ремонтуй самостійно комп'ютер;

не вставай;

не натискай клавіші у сусіда;

не залишай комп'ютер без нагляду.

VI. Практична робота

(Малювання "Осінніх квітів").

-А зараз ми запустимо графічний редактор Paint. Хто знає, що для цього треба зробити? (Пуск - Програми - Стандартні - Paint).

Які осінні квіти ви знаєте?Давайте намалюємо їх.

VII. Підсумок уроку

§ З чим ви сьогодні познайомились?

§ Хто нагадає правила техніки безпеки?

§ Які основні частини ПК ви знаєте?

§ Які правила поведінки роботи клавіатурою?

Тема. Поняття про системний блок. Робота в графічному редакторі Paint.

Малюнок на тему: "Листочок осені".

Мета. Активізувати знання дітей про зовнішній пристрій комп'ютера, техніку безпеки і правила поведінки за комп'ютером. Ознайомити з головним пристроєм комп'ютера - системним блоком. Розвивати спостережливість, увагу, вміння слухати. Виховувати охайність у роботі з комп'ютером, любов до малювання, до природи у різні пори року.

Обладнання. Предметні малюнки, листочки, CD-R "Мир информатики".

Література. С.Симонович "Мій перший комп'ютер" М: ACT - ПРЕСС, Інфорком -Прес, 1998-е. 144.

Л.Дибкова "Інформатика і комп'ютерна техніка" К: Видавничий центр "Академія" 2002 - с. 320. (Альма-матер).

Хід уроку

I. Організаційна частина

II. Повторення вивченого матеріалу

Хто перелічить правила поведінки в комп'ютерному класі?

Назвіть основні частини ІЖ.

Що таке головний блок? (Це основна частина комп'ютера. Зовні він схожий на ящик або скриньку, в якій знаходиться процесор). Покажіть, де знаходиться головний блок?

Що таке процесор? (Це мозок комп'ютера).

Хто нагадає, що таке монітор? (Це найголовніша частина комп'ютера). Покажіть його.

III. Вивчення нового матеріалу

На сьогоднішньому уроці ми детальніше познайомимося з основною частиною комп'ютера - системним блоком. Системний блок є найважливішою частиною комп'ютера. Всередині нього знаходиться начинка комп'ютера.

Прилад, який опрацьовує інформацію, називається процесором. Прилади,що призначені для зберігання інформації, називаються запам'ятовуючими. Всередині блоку знаходиться важливий запам'ятовуючий пристрій комп'ютера дисковод на жорсткому магнітному диску. Для переміщення інформації з одного комп'ютера на інший використовують гнучкі магнітні диски - дискети Для роботи з дискетами на передній панелі системного блоку є щілина дисковода для дискет.

Для роботи з комп'ютерними дисками (CD-дисками) в системному блоці знаходиться прилад - CD-Rom.

Системний блок є основним блоком комп'ютера. На передній панелі системного блоку знаходиться кнопка включення і виключення комп'ютера.

Всередині системного блоку знаходиться системна плата, до якої підключаються:

процесор - прилад обробки інформації;

оперативний запам'ятовуючий прилад - пам'ять, де розміщаються програми і дані в момент роботи комп'ютера;

жорсткий магнітний диск - прилад для довготривалого збереження інформації.

IV.Фізкультхвилинка

Діти, поверніться до мене обличчям. Не піднімаючи своїх голівок,подивіться очима на стелю, на підлогу, вліво, вправо. Закрийте долоньками праве око, подивіться на мене крізь пальчики. Тепер подивіться один на одного, поморгайте і розпочинаємо знов роботу.

V.Робота в графічному редакторі Paint

На сьогоднішньому уроці ми будемо малювати осінні листочки в графічному редакторі Paint.

Хто скаже, що таке Paint? (Програма призначена для створення малюнків на комп'ютері). Діти, подивіться і скажіть, що я тримаю в руках? (листочки).

Якого вони кольору?

А тепер я відкрию вам свій малюнок в графічному редакторі Paint.

Розгляньте ці листочки. Якої вони форми? Зараз підійдіть до комп'ютера. Я вам покажу, як виконувати малюнок листочка. На панелі інструментів вибираємо олівець. Спочатку малюємо стебло листочка, а потім, відступивши 2 см від кінця стебла, малюємо форму листочка. Так як листочки восени різного кольору, наші листочки розмалюємо червоним, жовтим, зеленим кольорами. Для цього вибираємо на панелі інструментів заливку, потім колір, яким будемо малювати і замальовувати листочок.

Тепер сідайте за свої робочі місця, перед вами лежить зразок листочка,який ви повинні малювати. Ваше завдання розфарбувати листочки.

VI. Робота в зошитах

Відкриваємо свої зошити і записуємо:

16 вересня Класна робота Процесор - мозок комп'ютера, в якому зберігається інформація. Модем - прилад для зв'язку комп'ютерів між собою за допомогою телефонної сітки.

VII. Оцінювання знань учнів на уроці

VIII. Підсумок уроку

Що нового ви дізнались на уроці?

З якими новими поняттями ви познайомилися?

Хто скаже, що таке модем, сканер?

Покажіть, де ставиться диск, дискета? Чи сподобався вам урок?

Тема. Виконавець. Зразок виконавця з інформаційними технологіями.

Розмальовування комп'ютерних малюнків. Робота в клавіатурному тренажері "Baby Type 2000 ".

Мета. Ознайомити дітей з інформаційними технологіями, дати поняття терміну "виконавець"; навчити створювати алгоритмічні команди виконавцю; повторити набуті знання про зовнішні пристрої комп'ютера, пристрої для вводу інформації; розвивати спостережливість, увагу та вміння слухати; формувати комп'ютерну грамотність.

Обладнання. Наочність-малюнки на види інформації, CD-R "Мир информатики", клавіатурний тренажер "Baby Type 2000"

Література. Науково-методичний журнал "Початкова школа" № 11 2002р.

Хід уроку

I. Організаційна частина

II.Перевірка домашнього завдання

1. Бесіда.

Діти, назвіть складові комп'ютера.

Що таке сканер?

Які бувають види інформації?

Як називається процес вводу інформації в комп'ютер?

2. Практичне розпізнання учнями малюнків на види інформації.

- Подивіться на ці малюнки. Який це вид інформації?(Показую декілька малюнків на різні види інформації)

III. Вивчення нового матеріалу

Діти, як ви вважаєте, для кого складають правила і плани?

Хто їх буде виконувати? (Людина-виконавець).

Виконавець - це людина, тварина чи машина, які розуміють та уміють точно виконувати плани чи накази.

За допомогою чого ми даємо вказівку на виконання певної роботи?(Команди).

Команда - це вказівка виконавцю на виконання певного завдання. Для кожного виконавця вибрана система команд. Вони є різними для різних виконавців. Система команд виконавців -- це набір команд, які він може виконати.

- Діти, давайте попробуємо скласти алгоритми команд для автомобіля.

- Як ви вважаєте: чим відрізняється машина-виконавець від людини-виконавця?

Людина може мислити. Вона сама приймає рішення, а машина може виконати лише ті команди, які для неї підібрала людина.

IV. Фізкультхвилинка

Як ви можете задати команди для комп'ютера? Для цього створений спеціальний транспортер. Транспортер - це приклад учнівського виконання, який має свої системи команд. І цей транспортер спеціально придуманий для тебе. На заводах справжні виконавці перевозять вантаж із цехів на склади. Ти можеш давати виконавцю команди, складаючи спеціальний план, а потім дивитись, як він їх виконує, ще можеш виділити із плану зайві команди чи добавити.

V.Практична робота

CD-R "Мир информатики".

Розмальовування комп'ютерних малюнків.

Робота у клавіатурному тренажері "Baby Type 2000".

VI. Підсумок уроку

Хто виконує команди?

Що таке транспортер?

VI. Домашнє завдання. Засвоїти терміни, поняття "виконавець", "команда", "транспортер".

Размещено на Allbest.ru


Подобные документы

  • Видатні педагоги про значення та організаційні роботи з дітьми різновікових груп. Типи занять з математики в різновіковій групі, планування роботи. Діагностування дітей різних вікових груп, виявлення рівня математичного розвитку. Ігри для різних рівнів.

    курсовая работа [68,6 K], добавлен 21.02.2011

  • Характеристика головних форм організації навчальної роботи учнів на уроках інформатики в сучасній школі: поняття, класифікація, різновиди, відмінності. Застосування інтерактивних методик на уроках інформатики. Інші форми організації навчального процесу.

    курсовая работа [29,5 K], добавлен 19.06.2011

  • Дослідження воркшопу як форми організації навчальної діяльності учнів. Створення умов для формування елементів інформаційної культури учнів. Групові форми навчання на уроці інформатики, інтеграція викладання інформаційних технологій з іншими предметами.

    контрольная работа [29,0 K], добавлен 13.04.2019

  • Методика проведення позакласної роботи в початковій школі. Дослідно-експериментальна робота під час проходження переддипломної роботи. Аналіз власного досвіду проведення позакласних заходів з інформатики під час проходження переддипломної практики.

    курсовая работа [35,3 K], добавлен 10.05.2011

  • Мета і особливості вивчення Microsoft Excel в загальноосвітньому навчальному закладі на уроках інформатики. Технології та зміст роботи з електронними таблицями в школі. Форми організації навчальної роботи учнів, добірка завдань та роздаткового матеріалу.

    курсовая работа [2,0 M], добавлен 02.03.2012

  • Особливості викладання іноземної мови у школі. Дослідження психолого-педагогічних передумов навчання іноземної мови учнів різних вікових категорій та визначення основних методичних підходів до навчання іноземної мови на різних етапах шкільного навчання.

    курсовая работа [47,5 K], добавлен 19.02.2013

  • Особливості інтегрованої системи навчання. Застосування міжпредметних зв’язків, як основи інтегрованого навчання. Вплив проведення інтегрованих уроків з біології на якість знань учнів. Розробка інтегрованого уроку з біології, його мета та принципи.

    курсовая работа [70,3 K], добавлен 15.06.2010

  • Теоретичні засади формування читацьких інтересів молодих школярів. Читання як мовленнєва діяльність. Загальна характеристика малюнків та ілюстрацій як засобів наочності. Використання малюнків та ілюстрацій під час вивчення творів різних жанрів для дітей.

    дипломная работа [109,0 K], добавлен 20.10.2009

  • Сутність інтеграції як поняття сучасної дидактики. Аналіз переваг та недоліків використання інтегрованих уроків у початковій школі, з урахуванням вікових особливостей молодших школярів. Експериментальна перевірка рівня успішності учнів при їх проведенні.

    курсовая работа [31,6 K], добавлен 14.10.2014

  • Вимоги до організації позакласної роботи в школі. Цілі позакласної роботи з інформатики. Розробка інтелектуальної гри "Турнір знавців інформатики" та гри "Найрозумніший". Методичні розробки конкурсів "Золотий диск", "Наш друг і помічник – комп`ютер".

    конспект урока [4,4 M], добавлен 15.03.2012

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.