Позакласна робота з інформатики

Вимоги до організації позакласної роботи в школі. Цілі позакласної роботи з інформатики. Розробка інтелектуальної гри "Турнір знавців інформатики" та гри "Найрозумніший". Методичні розробки конкурсів "Золотий диск", "Наш друг і помічник – комп`ютер".

Рубрика Педагогика
Вид конспект урока
Язык украинский
Дата добавления 15.03.2012
Размер файла 4,4 M

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Размещено на http://www.allbest.ru/

Відділ освіти Дунаєвецької райдержадміністрації

Морозівська загальноосвітня школа І - ІІІ ст..

Позакласна робота з інформатики

(розробки заходів)

Розгонюк О.М.

2011р.

Вступ

Позакласна робота -- це система занять, заходів і організованого навчання учнів, що проводяться в школах і поза ними під керівництвом учителів, громадськості, органів учнівського самоврядування.

Як органічна частина загальної системи навчально-виховного процесу позаурочні заняття певною мірою вільні щодо вибору конкретної тематики, рівня самостійності учнів у набутті прикладних знань і умінь, здійснення цілеспрямованої творчої діяльності.

Позакласна робота значно відрізняється від навчальної в лабораторії чи кабінеті. Такі заняття побудовані з урахуванням пізнавальних і творчих інтересів учнів на основі їхньої добровільної участі.

Цілями позакласної роботи з інформатики можуть бути розширення і поглиблення знань учнів з інформатики, підвищення пізнавальних інтересів шляхом проведення цікавих заходів.

Не варто вважати позакласною роботою додаткові заняття з тими учнями, які не повністю опанували шкільну програму з інформатики, а також індивідуальні і групові заняття з тими, хто навчається з випередженням.

Можна виділити основні вимоги до організації позакласної роботи в школі:

* залучення до позакласної діяльності учнів з урахуванням їхніх інтересів і здібностей;

* органічна єдність навчальної і позакласної діяльності;

* цілеспрямованість, суспільно корисна значущість позакласної роботи;

* доступність навчального матеріалу, відповідність його віку учнів, рівню їхнього розвитку;

* зв'язок різних форм позакласної роботи: індивідуальних, групових і масових;

* поєднання добровільності участі учнів у позакласній роботі з обов'язковістю її виконання.

Додаткові заняття з інформатики сприяють кращому розвитку індивідуальних здібностей учнів і переслідують такі основні цілі:

а) пробудження і розвиток інтересу до поглибленого вивчення інформатики та її відгалужень;

б) формування навичок науково-дослідницького характеру;

в) забезпечення допрофесійної трудової підготовки школярів в галузі застосування інформаційних технологій;

г) організація вільного часу і дозвілля.

позакласний інформатика методичний конкурс

1. Інтелектуальна гра „Турнір знавців інформатики”

Мета: Підвищити рівень знань учнів з інформатики; розвивати їх творчі й інтелектуальні здібності дітей, інтерес до вивчення інформатики, самостійність та наполегливість, виховувати вміння працювати у команді, почуття відповідальності.

Обладнання: комп'ютери, таблички «Відповідь готова», презентація гри, протокол гри, файл «Влучний стрілець», картки «Зайвий термін», картки «Заміни одну букву», презентації «Картинки» (2 шт.), 2 дискети із завданнями до конкурсу «Шерлок Холмс», 2 телеграми з листами, пазли «Пристрої ПК», ІНФОЛОТО.

Хід заходу:

У грі бере участь дві команди по 12 чоловік

Минають дні, минають роки, Прогрес крокує повсякчас, І вже новиночки науки Прийшли до школи і до нас. Просторий клас, а в нім - машини, І кожному - як би пізнать. Світ, що несе в собі таїни, Твій розум прагне розгадать. То ж не барімося, до діла І зараз конкурс проведем, Та інформатиків умілих Сьогодні тут ми віднайдем.

Привітання команд - оголошення назв і девізів.

Сьогодні на нашу гру завітала ще одна команда - це компетентне журі. Хочу вам їх представити:

1.____________________________________

2.____________________________________

3.____________________________________

І конкурс «Зайвий термін»

Командам видається аркуш з термінами. У кожній з приведених груп один термін є «зайвим». Учням необхідно викреслити цей термін та пояснити своє рішення.

Сканер, регістр, клавіатура, джойстик, миша.

«Пробіл», «Паскаль», «Esc», «Enter», «Backspace».

Крапка, «Shift», кома, двокрапка, дефіс.

CD-R, DVD-R, BD-R, CD-RW.

WINDOWS, MS-DOS, UNIX, LINUX, MS WORD.

Лазерний, оптичний, матричний, струминний.

Еліпс, Пензлик, Прямокутник, Олівець, Зірка.

Мої документи, Мій комп'ютер, Мій ноутбук, Кошик, Мережне оточення.

Інформація, Інформатика, Інформаційна система, Принтер, Інформаційна культура.

Калькулятор, Photo Shop, Блокнот, Word Pad, Paint.

За вірну відповідь - 1 бал.

ІІ конкурс-естафета «Влучний стрілець» (практично)

Учням необхідно завантажити файл «Влучний стрілець», що знаходиться за адресою: Робочий стіл/9 клас, і стрілками з'єднати відповідні терміни та поняття. Від команди необхідно 4 представника - кожен виконує по 2 постріли і передає естафету іншому представникові.

Файл «Влучний стрілець»

За влучний постріл - 1 бал.

ІІІ конкурс «Заміни одну букву»

У перерахованих словах необхідно замінити одну букву і отримати нове слово, пов'язане з інформатикою і комп'ютерами.

Бант

Блік

Болонка

Бот

Буфет

Ваза

Вектор

Вивіз

Драйзер

Жакет

Інтернат

Кафель

Кіт

Клок

Лектор

Пакет

Матрос

Нависання

Олово

1. Байт

2. Блок

3. Колонка

4. Біт

5. Буфер

6. База

7. Сектор

8. Вивід

9. Драйвер

10. Макет

11. Інтернет

12. Кабель

13. Біт

14. Блок

15. Сектор

16. Макет

17. Макрос

18. Зависання

19. Слово

За правильно відгадані 3 слова - 1 бал.

IV конкурс «Шерлок Холмс» (практично)

Команда отримує листа з телеграмою, у якій вказано: «Знайдіть на дискеті за адресою м. Яготин, вул. Шевченка, 55 телеграму. У ній ви побачите підказку до слова, яке повинні розшифрувати».

Хто перший розгадає слово - той і переможець (від 1 до 5 балів).

Закодоване слово: віруси.

V конкурс «Фольклорний серпантин»

Перед вами версії програмістів відомих російських прислів'їв і приказок. Спробуйте пригадати, як звучать вони в оригіналові.

Комп'ютер пам'яттю не зіпсуєш.

(Кашу маслом не зіпсуєш.)

Дарованому комп'ютеру в системний блок не заглядають.

(Дарованому коню в зуби не дивляться.)

Всякий кабель своє гніздо любить.

(Всяка птиця своє гніздо любить.)

Не все WINDOWS, що висить.

(Не все золото, що блищить.)

Провідник до файлу доведе.

(Язик до Києва доведе.)

Не ідентифікатор красить файл, а файл -- ідентифікатор.

(Не ім'я красить людину, а людина ім'я.)

Що з Корзини видалене, то пропало.

(Що з возу впало, то пропало.)

Все скомпонується -- програма буде.

(Все перемелеться -- мука буде.)

З хворої дискети на здоровий вінчестер.

(З хворої голови на здорову.)

Антивірусна програма -- застава здоров'я комп'ютера.

(Чистота -- застава здоров'я.)

Усяк web-дизайнер свій сайт хвалить.

(Усяк кулик своє болото хвалить.)

Вірусів боятися -- в Інтернет не ходити.

(Вовків боятися -- в ліс не ходити.)

Вінчестер -- дзеркало душі користувача.

(Очі -- дзеркало душі.)

За правильно відгадане прислів'я чи приказку - 1 бал.

VI конкурс «Перевір свою пам'ять»

Учитель читає вірш, а учням необхідно виписати терміни з інформатики.

Модем, винчестер, монитор, Колонки и ОЗУ Вели неспешный разговор Однажды поутру:

"Наш первый долг во всем всегда Друг другу помогать,

Клавиатуру взяли, мышь, И принтер заодно, Но из чего-то сотворить Им было не дано. Как видно, мало просто всех В компьютере собрать, Ведь должен умный человек Машиной управлять!

Чтоб можно было без труда Писать и рисовать, Считать и данные хранить, Да почту получать, А может, даже иногда Немного поиграть".

Он должен многое уметь И многое узнать, И думать, а не просто так На кнопки нажимать! Ты лишь на старте, длинен путь, Но к цели он ведет. И мир компьютеров тебя, Быть может, увлечет.

"Куда вам, глупым, без меня, - Процессор заявил, - Весьма проворен в счете я, На все мне хватит сил". "Возьмем, пожалуй, и тебя, - Ответили друзья, - Командуй нами, но любя, Мы все ж одна семья".

Слова, які необхідно виписати:

Модем

Клавиатура

Винчестер

Мышь

Монитор

Принтер

Колонки

Компьютер

ОЗУ

Машина

Процессор

Кнопки.

За правильно виписані 4 слова - 1 бал.

VII конкурс «Картинки»

Учитель готує для цього завдання 2 електронні презентації. У кожній презентації має бути по десять картинок. Учень повинен, не називаючи предмету, зображеного на картинці, пояснити, що там зображено. Для цього учасники з команди обирають того, кому вони будуть пояснювати картинки. Учень може використовувати слово-підказку, яке знаходиться під кожною картинкою. На відгадування картинок відводиться 1,5 хвилини. Якщо учень не може пояснити картинку, він може перейти до наступної. Перший відгадує картинки команда-лідер - йому необхідно назвати цифру від 1 до 2, бо під цифрами 1, 2 зашифровані презентації, створені учителем.

За кожну правильно відгадану картинку - 1 бал.

Файли «Картинки»

Картинки 1

Картинки 2

Картинки 3

Картинки 4

VIII конкурс «Вірю-не вірю»

Учасники повинні через певний час відповісти, чи вірять вони або не вірять (можна також піднімати одну з табличок з написами «Так» і «Ні»).

Чи вірите ви, що можна до материнської плати одного комп'ютера під'єднати жорсткий магнітний диск іншого комп'ютера і зробити так, щоб на першому комп'ютері були як би два жорсткі магнітні диски? (Так)

Чи вірите ви, що на старому механічному обчислювальному пристрої -- арифмометрі -- можна було умножати восьмизначні числа на чотиризначні? (Так)

Чи вірите ви, що у Великобританії є міста Вінчестер, Адаптер і Дігітайзер? (Ні)

Чи вірите ви, що на логарифмічній лінійці (на якій напевно уміли рахувати ваші батьки, дідусі і бабусі) точність обчислень складала 3 знаки після коми? (Так)

Чи вірите ви, що були перші моделі персональних комп'ютерів, в яких був відсутній жорсткий магнітний диск? (Так)

Чи вірите ви, що операційна система Windows допускає, щоб в одній папці знаходилися файли з іменами список.doc і Список.doc? (Ні)

Чи вірите ви, що засновник і глава фірми Microsoft Біл Гейтс не здобув вищої освіти? (Так)

Чи вірите ви, що операційна система Windows допускає, щоб на одному диску знаходилися два файли з абсолютно однаковими іменами? (Так)

Чи вірите ви, що якщо вміст двох файлів об'єднати в одному файлі, то розмір файлу, що вийшов, може бути менше суми розмірів двох вихідних файлів. (Так)

Чи вірите ви, що після операції, званою дефрагментацією, об'єм вільного місця на диску стане більше? (Ні)

Чи вірите ви, що, окрім дискет діаметром 3,5 і 5,25 дюйма, раніше використовувалися дискети діаметром 8 дюймів? (Так)

За правильну відповідь - 1 бал.

Підведення підсумків гри, нагородження команд.

2. Гра „Найрозумніший” (10-11 класи)

«Все наше життя -- гра»

Мета: надати учням можливість продемонструвати знання з предмета «Інформатика», свою ерудицію та захоплення.

Хід гри

Ведучий. На уроках інформатики ми навчилися працювати, мислити та застосовувати наші знання на практиці. Сьогодні кращі знавці інформатики школи стали учасниками гри «Найрозумніший». Кожний із вас прагне перемогти, а для цього потрібно уважно та в швидкому темпі виконувати кожне завдання. Переможець отримає звання «Найрозумніший гравець».

Гра складається із конкурсів, які дають можливість учням показати свої досягнення у вивченні шкільного курсу «Інформатика», як теоретичні, так і практичні, а також продемонструвати загальний інтелектуальний рівень.

Усім учасникам ми побажаємо цікавої гри, а глядачів попросимо уважно стежити за грою та активно вболівати.

Отже, пані та панове, ми розпочинаємо нашу гру «Найрозумніший». Сьогодні участь у грі бере 12 учнів. Вони -- учні 10-11-го класів нашої школи. Можливо, ви не знайомі з ними. Отже, давайте познайомимось.

І. Представлення учасників гри (коротка самохарактеристика, опис власних захоплень, очікувань від гри)

Гравці представляються перед глядачами: однокласниками, вчителями, школярами.

II. Перший конкурс «Хто є хто?»

Учасникам ставлять запитання і пропонуються чотири варіанти відповіді.

Програма «Перший конкурс «Хто є хто?» (Тест на 10 питань)

Учасники відповідають на запитання (кожний на своєму ПК). У кінці конкурсу підбиваються підсумки і визначаються учасники, які набрали найбільшу кількістьбалів.

Питання, які запропоновані учасникам на перший конкурс

1. Що відбувається після подвійного клацання мишею на піктограмі програми?

2. Для чого використовуються ярлики?

3. Як у Windows називають файл, створений однією із програм-додатків?

4. Як називається послідовність із імен диска та імен папок, яка веде до файла?

5. Де зберігаються файли одного призначення, щоб не переплутати з іншими?

6. Яке розширення мають графічні документи, створені графічним редактором Раіпt?

7. Звідки і куди завантажується операційна система?

8. Який пристрій потрібний, щоб передавати комп'ютерний сигнал телефонною мережею?

9. За допомогою якого пристрою друкують документи на папері?

10.Який об'єм пам'яті має DVD-дискТ?

Отже, шановні гравці, тепер я мушу подивитися на ваші результати і визначити кращих. Сім учасників, які набрали найбільшу кількість балів, стають учасниками півфіналу

III. Другий конкурс -- «Хто більше?»

Ведучий. Перед кожним учасником ставиться певна кількість питань. Впродовж 0,5 хвилини гравці по черзі відповідають на поставлені питання. Учасники не мають часу на роздумування. Відповідь дається відразу, якщо пропускається питання -- говорите «Пас». Всі бали, набрані в першому геймі, скасовуються.

У вас є рівно 30 секунд. І вони починаються зараз.

На екранах ПК включаються запитання і відраховується час. За кожну правильну відповідь учаснику нараховується 1 бал.

(Всі учасники, які ще не відповідали на запитання, знаходяться в коридорі і не чують відповідей інших учасників)

Питання

1. Яка основна характеристика мікропроцесора?

2. Де мають бути команди та інформація для їх безпосереднього виконання й обробки мікропроцесором?

3. За допомогою якого пристрою вводяться тексти і команди?

4. Яку клавішу треба натиснути, щоб перемістити курсор клавіатури на початок рядка?

5. Весь текст набирається великими літерами. Чому?

6. Що станеться з об'єктом, якщо знищити його ярлик?

7. Як називається маленька картина, що Windows автоматично надає кожному об'єкту?

8. Де знаходиться головна кнопка Пуск?

9. Як закрити вікно?

10. Як дізнатися властивості файла, папки або диска?

11. Як викликати контекстне меню об'єкта?

12. Як створити папку на вільному місці вікна диска або іншої папки?

13. Якою комбінацією клавіш слід закрити вікно?

14. За допомогою яких засобів можна «лікувати» заражений вірусами комп'ютер?

15. Що станеться з файлами на дискеті після її форматування?

16. Як дізнатися поточну дату?

17. Яке розширення мають текстові документи Word?

18. Що з'являється на екрані монітора після завантаження операційної системи?

19. Як називається простий текстовий редактор?

20. Що таке «комп'ютерний вірус»?

До наступного етапу проходять ті учасники, які набрали найбільше балів.

На наступному етапі пропонується 9 тем, з яких гравці по черзі вибирають свою і протягом 1 хвилини відповідають на поставлені запитання.

Теми, запропоновані на цей конкурс:

Тема «Архіватори»

1. Наведіть приклади програм-архіваторів.

2. Архів можна створити лише в тій папці, де знаходяться файли, які архівуються?

3. Якщо необхідно одержати однакові дані як до архівації, так і після, то який тип стиснення використовують?

4. Чи можна розбити архів на окремі частини?

5. Назвіть три основні характеристики архіватора.

6. Що таке SFХ-архів?

7. Як можна захистити архів від несанкціонованого доступу?

8. Яка з версій ОС Windows мfє вбудований архіватор Ziр?

9. Архіватор RAR зберігає в архіві додаткові дані, які дають змогу відновити початковий стан архіву в разі його пошкодження7

10. Який тип архіву необхідно створити для тривалого зберігання файлів?

Тема «Графіка»

1. Як можна завантажити графічний редактор Раіпt?

2. За допомогою команд якого меню можна виділяти, копіювати чи перемішати фрагменти рисунка?

3. Назвіть стандартні графічні примітиви, які можна намалювати в графічному редакторі Раіпt.

4. Назвіть інструменти малювання в графічному редакторі Раіпt.

5. Скільки кольорів містить стандартна палітра кольорів графічного редактора Раіпt?

6. Скільки кольорів містить додаткова палітра кольорів графічного редактора Раіпt?

7. Який максимальний масштаб для перегляду малюнка передбачено в графічному редакторі Раіпt?

8. На яку стандартно задану градусну міру можна повернута рисунок у графічному редакторі Раіпt?

9. Яку клавішу необхідно додатково натиснути під час побудови правильного коkа та правильного квадрата в Раіпt?

10. Для відновлення випадково витертого зображення необхідно натиснути...

Тема «Компоненти комп'ютера»

1. Основний пристрій у комп'ютері, «залізо, яке думає».

2. Основна характеристика процесора.

3. Які типи сучасних процесорів ви знаєте?

4. Одиниці вимірювання оперативної пам'яті.

5. Перекладіть англійською мовою «пам'ять з довільним доступом».

6. Один із пристроїв, призначений для зберігання великих обсягів інформації в ПК.

7. Назвіть ємність сучасних вінчестерів.

8. Де розміщується мікропроцесор у ПК?

9. Що використовують для охолодження процесора ПК або вінчестера великого обсягу?

10. Які складові системного блоку відповідають за відео та звук?

Тема «Носії інформації»

1. Яка найменша одиниця кодування інформації?

2. Назвіть одиниці подання даних у порядку зростання.

3. Який обсяг має нова чиста дискета?

4. Яка різниця між дисками СD-R та СD-RW?

5. Який обсяг нового чистого лазерного диска?

6. Який обсяг нового одностороннього DVD)?

7. Який обсяг нового двостороннього DVD?

8. Пристрій, призначений для читання СD дисків.

9. По яких концентричних колах відбувається запис на диски?

10. Найменша фізична ділянка поверхні диска, на яку можна записати дані.

Тема «Програмне забезпечення»

1. Як англійською мовою називається програмне забезпечення ПК?

2. Назвіть прикладну програму створення текстових документів, яка входить до складу пакету Microsoft Office.

3. Назвіть прикладну програму для створення електронних таблиць, яка входить до складу Microsoft Office.

4. Програма РоvегРоіnt призначена для...

5. Які прикладні програми для роботи з графічною інформацією ви знаєте?

6. Наведіть три різновиди операційних систем Windows.

7. Які ще операційні системи, крім Windows, ви знаєте?

8. Назвіть хоча б одну оболонку операційної системи.

9. Які назви мов програмування ви знаєте?

10. Назвіть види програм перекладачів.

Тема «Службові програми»

1. Як завантажити службові програми операційної системи?

2. Назва системної утиліти, яка призначена для вилучення файлів з вінчестера.

3. Які є режими керування програмою очистки диска?

4. Назва службової програми, яка сканує диск, знаходить і усуває всі помилки.

5. Які саме файли може автоматично вилучати програма «Очистка диска»?

6. Назва програми, яка здійснює найоптимальніше розміщення файлів на диску.

7. Назва програми, призначеної для реанімації ОС у випадку збою.

8. Назва утиліти, яка повністю автоматизує всі процедури щодо сервісу ПК.

9. Як часто рекомендовано проводити дефрагментацію диска?

10. Як часто рекомендовано проводити очистку диска?

Тема «Віруси і антивіруси»

1. Програма, що здатна до саморозмноження, додає свої копії до файлів та має руйнівну дію.

2. Чи можна заразити комп'ютер вірусом через Інтернет?

3. Як називають віруси, які заражають завантажувальні сектори НDD та FDD?

4. Як називають віруси, які заражають файли документів програм Word, Ехсеl?

5. Як називають віруси, які заражають антивірусні програми?

6. Як називають нескінченну кількість повідомлень з метою виведення з ладу комп'ютера?

7. Як називають віруси, які фальсифікують дані так, що програма отримує неправильну інформацію?

8. Резиденти програми, які постійно знаходяться в пам'яті комп'ютера і контролюють усі операції.

9. Наведіть приклади антивірусних програм.

10. Назвіть основні компоненти антивірусної програми Кaspersky Anti Virus.

Тема «Пристрої виведення інформації»

1. Назвіть основні пристрої для виведення інформації.

2. У яких одиницях вимірюється розмір екрана монітора по діагоналі?

3. Як поділяються монітори за принципами дії?

4. Наведіть приклад роздільної здатності екрана монітора.

5. Назвіть переваги рідкокристалічних моніторів.

6. Які види принтерів ви знаєте?

7. До яких портів зазвичай підключаються принтери?

8. Назвіть принтер з найвищою швидкістю та якістю друку.

9. Для чого потрібен плотер?

10. Який принтер зазвичай обирають для домашнього використання?

Тема «Операційна система Windows»

1. Що позначає розширення файла?

2. Яке розширення зазвичай мають виконувані файли, тобто файли програм?

3. Користувачі для зручності групують файли в...

4. Значок, який є посиланням на існуючий файл чи папку...

5. Для того щоб відкрити файл чи папку, треба...

6. Як скопіювати в буфер обміну файл за допомогою клавіатури?

7. Як вставити з буфера обміну файл за допомогою клавіатури?

8. Як створити нову папку на робочому столі в ОС Windows?

9. Як з допомогою клавіатури активізувати кнопку Пуск?

10. Як за допомогою клавіатури закрити активне вікно?

Ведучий. Набрані бали приносять гравцям неймовірний результат. Кращі з вас потрапляють у фінал. Отже, у фіналі беруть участь три гравці. Всі бали, набрані в попередніх геймах, скасовуються. Всі учасники гри знову в однакових умовах - у всіх на рахунку 0 балів.

Фінал

На екрані монітора ви бачите 9 тем, запропованих на цьому етапі. Право першому вибрати тему дається тому, хто першим виконає практичне завданням - розшифрувати слово, яке записане на табло.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

Першим вибирає тему той, хто першим упорався із практичним завданням. Перший гравець буде грати під червоним кольором, другий -- під жовтим, третій -- під синім.

На екрані ви бачите таблицю із 36 комірками.

Питання на конкурс:

Червоний колір -- тема Ассеss.

Синій колір -- тема Word.

Жовтий колір -- тема Ехсеl.

Сірий колір -- тема «Загальні запитання»

1. Назвіть хоча б один вид запитів, який ви знаєте.

2. Що являє собою метод роботи з файлами Drag&Drop?

3. Скільки аркушів за замовчуванням містить щойностворена книга Microsoft Excel?

4. Для визначення (встановлення) відстаней від тексту до країв сторінки треба...

5. Охарактеризуйте призначення форми в Місгоsoft Access.

6. Наведіть приклад назв гарнітури шрифтів, які ви знаєте.

7. Яка суттєва різниця між резидентним та нерезидентними вірусами?

8. Які типи списків, що використовуються в Місrosoft Word, ви знаєте?

9. Для чого призначені звіти Місгоsой Ассеss?

10. Які ви знаєте види комп'ютерних мереж?

11. Охарактеризуйте поняття колонтитулу та його призначення.

12. Як можна швидко пронумерувати записи у книзі Microsoft Excel?

13. Які типи відношень у структурі баз даних ви знаєте?

14. Як можна швидко змінити розміри рядка чи стовпчика Microsoft Excel?

15. Як за допомогою клавіатури зберегти документ Microsoft Word?

16. Які типи посилань у Місrоsоft Ехсеl ви знаєте?

17. Який тип даних треба установити в поле для введення довгих текстових даних?

18. Охарактеризуйте основне призначення провайдера.

19. Скільки режимів перегляду документа Microsoft Word ви знаєте і які саме?

20. Наведіть приклади програм електронних перекладачів.

21. Як швидко замінити одне слово в тексті іншим словом?

22. Чи можна дані, збережені у форматі Ехсеl, імпортувати в БД Ассеs?

23. До якої категорії функцій належать функції Мінімум та Максимум?

24. Як вставити номери сторінок у текст?

25. Яке розширення мають файли книги електронної таблиці?

26. Як вилучити поле зі структури таблиці?

27. Як замінити ширину стовпця в електронній таблиці?

28. Що таке майстер підстановки?

29. Які дії можна здійснювати з аркушами електронної таблиці?

30. Наведіть приклади професій, у яких можна застосовувати ПК.

31. Які ви знаєте типи сканерів?

32. Як упорядкувати записи в таблиці?

33. Яке призначення текстових даних в електронній таблиці?

34. Наведіть основні характеристики вінчестера.

35. Що таке автотекст?

36. Як перейменувати аркуш в електронній таблиці?

Ведучий. А тепер за 20 секунд табло перевернеться, і ви побачите, які кольори відповідають кожній комірці. Ваше завдання -- запам'ятати комірки, які відповідають вашому кольору. Якщо ви відкрили свою комірку і дали правильну відповідь -- отримуєте 2 бали. Відкриваєте чужу комірку, даєте правильну відповідь -- отримуєте 3 бали. Комірка сірого кольору -- загальні знання, отримуєте 1 бал.

Підсумовуються бали, набрані в цьому геймі. Переможцем стає гравець, який набрав найбільшу кількість балів.

Ми дякуємо всім гравцям, які брали участь у грі «Найрозумніший». Всі -- молодці! А переможець отримує звання «Найрозумніший гравець» і відповідну медаль.

Прошу всіх привітати переможця бурхливими оплесками!

На мою думку, гра була цікава та захоплююча і у всіх глядачів виникло бажання стати учасниками шоу,

До нових зустрічей на інтелектуальному шоу «Найрозумніший»! Бажаю успіхів!

3. Конкурс знавців Word (11 клас)

Мета: Підвищити рівень знань учнів з інформатики; розвивати творчі й інтелектуальні здібності дітей, інтерес до вивчення інформатики, самостійність та наполегливість, виховувати вміння працювати у команді, почуття відповідальності.

Обладнання:комп'ютери, презентація заходу, таблички «Відповідь готова», файл «Розкрий дужки», картки для завдань «Панелі інструментів», «Сполучення клавіш», картки-відповіді для завдання «Команди Word», картки із завданнями до практичних конкурсів, протокол гри.

Хід гри:

Добрий день, шановні друзі!

Сьогодні ми побачимо -

Хто швидший і спритніший,

А також всі дізнаємось

Хто тут найрозумніший!

Нехай обом командам

Удача посміхається,

Сідайте всі зручненько,

Змагання починається!

А оцінювати ваші знання буде наше вельмишановне журі у складі:

________________________________________________________;

________________________________________________________;

________________________________________________________.

Сьогодні ми перевіримо, наскільки ви гарно вмієте створювати текстові документи, додавати до них таблиці, автофігури, спеціальні символи.

На вас чекають 5 практичних завдань і 5 теоретичних.

Поки два учні з команди будуть виконувати практичне завдання на комп'ютері, уся команда - відповідатиме на теоретичні питання. Наступне практичне завдання будуть виконувати інші два учні. І таким чином усі 5 завдань нашої гри «Конкурс знавців WORD».

Ну що готові? Тоді до діла!

ПРАКТИЧНІ ЗАВДАННЯ

1 завдання «Хімія»

2 завдання «Символи»

Задзвонив ?, коли на годиннику було ?. Я якраз писав ?. Це подзвонив ?. Він попросив дати почитати??. Я йому кажу: «Сідай краще до ?, встанови?? і працюй з ?».

3 завдання «Створи таблицю»

Країна

Прізвище письменника

Назва твору

Поезія

Проза

1

Росія

О.С. Пушкін

2

Франція

А. Дюма

3

Україна

Т.Г. Шевченко

4 завдання «Автофігури»

5/ завдання «Розкрийте дужки у віршах»

3…ма (и/е) прийшла.

Холодними руками

Скувала ріки і ставки,

Заслала ниви к…лимами (и/е),

(До)сіл засипала ст…жки (и/е).

(О. Олесь)

(У)слона болить нога.

Слон с…годні (ьо/йо) шкутильга:

Гостював комар у н...то (ьо/йо),

Наступив ...му (ьо/йо) на ногу.

(Г. Бойко)

Нащо до з...ми (и/е) д…рева (и/е) Лист ск…дають (и/е) за л…стом (и/е)?

Бо д…ревам (и/е) також треба Роздягатись перед сном.

(В. Орлов)

Там, де густо виросли л...сточки (е/и),

На в..рбі (и/е) в…сокій (и/е) край с…ла (и/е),

У гі...і (л/лл), в таємному куточку,

Пташечка гніздо собі зв...ла (и/е).

(В. Орлов)

Оцінки за практичні завдання - від 1 до 5 балів.

ТЕОРЕТИЧНІ ЗАВДАННЯ

1 завдання «Сполучення клавіш»

Знак

Сполучення клавіш

!

%

(

)

*

,

.

/

:

;

?

_

+

«

За вірно виконане завдання - 3 бали.

2 завдання - тест «КОМАНДИ WORD»

Командам роздаються картки «Сервіс», «Формат», «Вигляд», «Файл» та інші. Серед них треба обрати правильну відповідь на питання та підняти картку вверх.

1. Команди відкриття і збереження файлів находяться у меню:

Файл.

Вставка.

Сервіс.

2. Яка команда розміщує виділений фрагмент тексту в буфер обміну без видалення?

Копіювати.

Вирізати.

Вставити.

3. Помістити в документ малюнок можна за допомогою пункту меню:

Вигляд.

Сервіс.

Вставка.

4. Номери сторінок можна виставити за допомогою меню:

Вигляд.

Вставка.

Правка.

5. Колонтитули в документ можна ввести, використовуючи меню:

Правка.

Вигляд.

Вставка.

6. За допомогою якого меню можна змінити орієнтацію сторінки?

1) Вигляд.

2) Файл.

3) Формат.

7. Яка команда дозволить змінити колір тексту, його розмір та накреслення?

1) Формат/Шрифт.

2) Вигляд/Шрифт.

3) Файл/Шрифт.

8. Яке меню дозволяє вставити у документ таблицю?

1) Вставка.

2) Таблиця.

3) Файл.

Вірна відповідь - 1 бал.

3 завдання «Панелі інструментів»

Команді необхідно вписати назви інструментів. Оцінюється швидкість і вірність відповідей .

Стандартна Панель інструментів

Панель інструментів Форматування

5 вірних відповідей - 1 бал.

РЕКЛАМНА ПАУЗА

Учні у позакласний час готують дві сценки з інформатики.

4 завдання «Комп'ютерні жаргонізми»

Жаргон -- мова якої-небудь об'єднаної загальними інтересами групи, що містить багато слів і виразів, відмінних від спільної мови. Для кожного з представлених комп'ютерних жаргонізмів приведені три визначення, з яких йому відповідає лише одне. Необхідно вказати це визначення.

1. «Винт» -- це:

а) вентилятор охолоджування процесора;

б) регулювальник яскравості монітора;

в) жорсткий магнітний диск.

2. «Кулер» -- це:

а) вентилятор охолоджування процесора;

б) покупець комп'ютера;

в) користувач комп'ютера.

3. «Корінь» -- це:

а) каталог, в який не вкладені інші каталоги;

б) каталог, який не вкладений в інші каталоги;

в) місце в каталозі (спеціальної області оперативної пам'яті).

4. «Логін» -- це:

а) ім'я користувача;

б) пароль;

в) ім'я програми.

5. «Залізо» -- це:

а) сукупність апаратних засобів комп'ютера;

б) корпус системного блоку комп'ютера;

в) жорсткий магнітний диск

6. Мама -- це:

а) основна частина програми;

б) материнська плата;

в) шина даних.

7. Рама -- це:

а) материнська (системна) плата комп'ютера;

б) корпус системного блоку комп'ютера;

в) оперативна пам'ять комп'ютера.

8. Юзер -- це:

а) програміст, що "зламує" чужі програми;

б) адміністратор комп'ютерної мережі;

в) користувач комп'ютера.

Вірна відповідь - 1 бал.

5 завдання «Ярлики»

5 вірних відповідей - 1 бал.

Я надаю слово журі для оголошення результатів гри.

(Оголошення результатів змагань)

Підійшла до завершення наша гра. Сьогодні ми переконалися, що й серед вас є дуже багато знавців інформатики. У майбутньому ви будете розвивати цю науку. Отже, хочеться побажати команді-переможниці і надалі старанно вчитися, а команді, яка сьогодні трішечки відстала, радимо не перейматися невдачею, а поповнювати свої знання.

ДО НОВИХ ЗУСТРІЧЕЙ!

4. Конкурс „Містер інформатика”

Доброго дня всім! Рада вітати вас на нашому конкурсі «Містер Інформатика». Це захід розуму, кмітливості, сучасності, вміння, винахідливості. Сьогодні ми станемо свідками змагання найсильніших, найрозумніших, найсміливіших, найтехнічніших, найгалантніших джентльменів. І я думаю, що епітетів зі словом най... про них можна сказати ще більше. Знання з інформатики, і не тільки, допоможуть нашим гравцям розв'язати запропоновані завдання.

На вас чекають 3 тури: відбірковий, півфінал та фінал. У грі беруть участь 8 хлопців, які всі виконують завдання відбіркового туру. У півфінал вийде 4 учасники, а у фіналі змагатимуться двоє.

Знайомтеся!

Журі:_____________________

Учасники _________________

Відбірковий тур

Перший тур

Завдання для першого туру

1. Розмістіть назви обчислювальних приладів за часом їх винайдення.

А) Персональний комп'ютер;

Б) абак;

В) арифмометр;

Г) логарифмічна лінійка.

Відповідь: Б, В, Г, А.

2. Перерахуйте прізвища вчених у хронологічному порядку.

А) Лебедєв;

Б) Ньютон;

В) Піфагор;

Г) Гейтс.

Відповідь.В,Б, А, Г.

3. Розмістіть принтери за Якістю друку від гіршої до кращої.

А) Струменевий;

Б) матричний;

В) лазерний.

Відповідь Б, А, В.

4. Розташуйте пристрої для запам'ятовування за їх ємністю від найменшої до найбільшої.

А) СD-RОМ;

Б) Flорру-диск;

В) Вінчестер.

Відповідь: Б , А, В.

Конкурс орієнтування

Завдання: заповніть картки розміщення клавіш на клавіатурі

1. Еsс. 2. Таb.

3. СарsLоск.. 4. Shift. .

5. Сtгl. 6. ВасkSрасе.

7. Dеlеtе. 8. F12.

9. NиmLоск. 10.АІt.

Півфінал

Конкурс «Далі» (по 10 запитань кожному учаснику)

1-й учасник

1. Найменша одиниці вимірювання інформації. (Біт)

2. Без якої «тваринки» не може обійтись користувач комп'ютера? (Мишки)

3. Як називається «указка» на екрані монітора? (Курсор)

4. Де була створена перша ЕОМ? (Америка)

5. Без чого не можуть працювати пристрої ПК? (Драйвера)

6. Мінімальна адресна одиниця диска. (Кластер)

7. Куди «викидають» непотрібні програми, файли, папки? (У кошик)

8. Користувач, який намагається отримати незаконний доступ до інформації, називається? (Хакер)

9. Яка ємкість дискети? (1,44 Мбайт)

10. Програма для створення презентацій. (Місrosoft РоwегРоіпt)

2-й учасник

1. Програма, яку використовують для перекладу програм користувача в машинні коди. (Транслятор)

2. Що таке поiменована область пам'яті для збереження програм і даних? (Файл)

3. Як називається окремий крок послідовності, яку виконує комп'ютер? (Команда, програма)

4. За яким принципом розташовані букви на клавіатурі? (За принципом друкарської машинки)

5. Скільки файлів можна записати в одну папку? } (Скільки дозволить пам'ять диска)

6. Що утворюється на диску за його форматування? (Сектори й доріжки)

7. Як називається вертикальне або горизонтальне переміщення зображення в робочому вікні програми? (Скролінг)

8. Як називається частина оперативної пам'яті для тимчасового копіювання даних? (Буфер обміну)

9. Як називається стан комп'ютера, в якому він не реагує на запити й не видає результатів? (Зависання)

10. Один із головних пристроїв комп'ютера-- його мозок? (Процесор)

3-й учасник

1. В Ехсеl формула починається зі знака... (рівності)

2. Спосіб копіювання файлів за допомогою миші. (Буксировка, перетягування)

3. Одиниця розміру шрифту (Пункт, кегль)

4. Яка система числення використовується в комп'ютері? (Двійкова)

5. Додатковий пристрій комп'ютера для організації мережі. (Модем)

.6. Стандартний пристрій введення даних. (Клавіа- і тура)

8. Клавіші F1...F12. (Функціональні)

9. Порядок дій, призначених для виконання задачі. (Алгоритм)

10. Магнітний носій інформації. (Дискета)

4-й учасник

1. Пристрій для керування курсором. (Миша)

2. Миша, трекбол, джойстик... -- загальна назва. (Маніпулятор)

3. Алгоритм, записаний мовою програмування. (Програма)

4. Деякий обсяг записаної інформації з певним ім'ям. (Файл)

5. Ігровий маніпулятор. (Джойстик)

6. Скільки етапів виділяють у розвитку ЕОМ? (5)

7. Один із перших комп'ютерів, створених у 40 рр. (ЕNІАС)

8. Текстовий файл може мати розширення... (*.tхt, *.dос)

9. Шкідливі програми, що заражають пам'ять комп'ютера. (Віруси)

10. Ваsic, Раscаl, Dеlрhі -- це мови... (програмування)

Додаткові запитання

1. Скільки мегабайтів міститься в гігабайті? (1024)

2. У скільки разів кілобайт більший за біт? (8192).

3. Для чого потрібна системна дискета або диск? (Для завантаження ОС у разі виникнення аварійної ситуації)

4. Який вид пам'яті енергозалежний? (Оперативної)

5. Характеристика монітора, яка визначає кількість пікселів по горизонталі та вертикалі. (Роздільна здатність)

Увага, чорний ящик!

Предмет, який лежить в ящику, пов'язаний із комп'ютером, він став назвою відомої фірми і продукції, яку вона випускає. Він містить багато заліза. Його люблять люди, які ведуть особливий спосіб життя, його створили американці, один з яких мав предків-вихідців з України. Що лежить в ящику? (У ящику лежить яблуко. Машина, як і фірма, отримала назву АРРLЕ (від. англ. -- яблуко. Стів Добс, один із засновників, був вегетаріанцем, другий -- Стів Возняк, мав предків українців).

Фінал

Конкурс художників

Завдання. Відновити малюнок.

Сатирична хвилинка (для глядачів)

Встановлення персонального комп'ютера ще не означає появи персонального програміста.

Використання дисковода як столика для кави не раціональне, оскільки немає куди покласти бутерброд.

Споживання електроенергії персональним комп'ютером та кольоровим телевізором суттєво не відрізняється, але з телевізором не пограєш у DООМ.

Одночасне натискання всіх клавіш на клавіатурі працюючого комп'ютера дає іноді несподіваніший результат, ніж натискання однієї-двох.

Якщо комп'ютер поставити в куток, то це не означає, що його покарано.

Використання аспірину та малинового варення неефективне для зниження температури комп'ютера, який перегрівся.

В Інтернеті з'явився корейський вірус. Він проникає в електронну пошту і з'їдає собаку.

Початок робочого дня-- це коли той, хто був тільки-но червоним в «асьці», стає зеленим.

Виробники програмного забезпечення США зробили приголомшуюче відкриття. Виявляється, швидкість читання українців у сотні тисяч разів перевищує швидкість американців. Це стало очевидним після підрахунку мілісекунд, за які середньостатистичний українець встигає прочитати ліцензійну угоду й натиснути «Погоджуюся».

Крапля нікотину вбиває коня, а чашка кави - клавіатуру.

Лікарю, я не вимовляю звук @.

Хочете отримати багато $? Натисніть клавішу Shift і, утримуючи її, -- клавішу 4...

Якщо думка не вкладається в голові, заархівуйте її.

Кокурс смайликів

Завдання. Придумати назви смайликам (3 по 3 бали)

Конкурс користувачів

Завдання. Створити рекламу цукерок.

Підбиття підсумків заходу.

5. „Фактор успіху”

Мета: узагальнити набуті учнями знання з інформатики; розвивати в них логічне мислення, інтерес до комп'ютерних технологій; навчити швидко і правильно орієнтуватися у нестандартних ситуаціях; виховувати культуру користування персональним комп'ютером (ПК).

Обладнання: комп'ютери, комп'ютер для демонстрування завдань, мікрофон.

Організація заходу

У грі беруть участь учні 9-11 класів. Класи організовують команди для змагання з 8 осіб.

Підготовча робота

Команда повинна завчасно повідомити назву, девіз, створити емблему.

Команда розподіляється на 4 групи, по 2 учасники в кожній, за призначенням: конструктори, майстри, транслятори-кодувальники, компілятори. Змагання проходить у два етапи.

І етап. Рекламна компанія (домашнє завдання)

Завдання: презентувати свою команду. Час презентації - 5 хв. Оцінюється оригінальність ідеї та її творче втілення, акторський хист, культура мовлення.

ІІ етап. Виконання практичних завдань

На виконання завдань відводиться 10 хв. Після виконання завдань кожна група представляє їх на суд журі. Опоненти (учасники інших класів) можуть задавати запитання з виявлених недоліків.

Завдання 1. КОНСТРУКТОРИ

Обладнання: ПК, програми пакету MS Office, документи зі змістом казок, ілюстративний матеріал, роздатковий матеріал.

Використовуючи відомий зміст казок, побудувати блок-схему алгоритму подій художнього твору. Для оформлення результату виконання використати власний дизайн, але додержуватись основних правил розробки алгоритмічних структур.

Казки для вибору: «Троє поросят», «Ріпка», «Попелюшка», «Гуси-лебеді».

Завдання 2. МАЙСТРИ

Обладнання: ПК, програми пакету MS Office, роздатковий матеріал.

Розв'язати задачу.

Петрик і Стасик грали в теніс. Для ефективної гри Петрик запропонував проаналізувати рух м'ячика та з'ясувати форму траєкторії його польоту.

Рівноприскорений рух кульки описується рівнянням x = x0 + v0xt + at2/2. За допомогою цього рівняння можна визначити координати кульки у відповідні моменти часу. Створіть електронну таблицю, в якій би фіксувалися координати кульки через кожні 0,2 с, якщо початкова швидкість дорівнює 2 м/с, прискорення - 5 м/с2. Побудуйте графік руху кульки. Побудуйте графік з іншими початковими швидкостями та прискореннями. Використавши засоби редагування та форматування, оформіть аркуш-результат якнайкраще. Додайте до аркуша додатковий об'єкт (малюнок). Підготуйте аркуш до друку.

Завдання 3. ТРАНСЛЯТОРИ-КОДУВАЛЬНИКИ

Обладнання: ПК, програми пакету MS Office, роздатковий матеріал.

Розшифрувати прислів'я.

А. 11, 1001, 1000, 01, 1011, 101, 1011, 10, 01, 1001, 11, 01, 10, 1010, 01, 111, 110, 11, 1010, 101, 01. (Будь-які справи з малих починаються)

Б. 1010, 110, 100, 1001, 101, 01, 111, 101, 110, 1001, 1010, 1010, 110, 01, 1010, 110, 1001, 101, 01, 111, 1000, 01, 1011, 11, 1010, 1010, 1010, 1001, 110. (Той знає достатньо, хто знає, як навчатись)

Завдання 4. КОМПІЛЯТОРИ

Обладнання: ПК, програми пакету MS Office, роздатковий матеріал, ватман.

Оформити газету (бюлетень) - звіт, де відобразити результати виконання завдань усіх груп команди.. Результат роботи пред'явити журі для оцінювання та визначення переможців.

ІІІ етап. Оголошення членами журі результатів з коментарями.

6. Конкурс „Золотий диск”

Мета: Підвищити рівень знань учнів з інформатики; розвивати творчі й інтелектуальні здібності дітей, інтерес до вивчення інформатики, самостійність та наполегливість, виховувати вміння працювати у команді, почуття відповідальності.

Обладнання:комп'ютери, презентація заходу, таблички «Відповідь готова», файл «Розкрий дужки», картки для завдань «Панелі інструментів», «Сполучення клавіш», картки-відповіді для завдання «Команди Word», картки із завданнями до практичних конкурсів, протокол гри.

Хід гри:

Добрий день, шановні друзі!

Минають дні, минають роки, Прогрес крокує повсякчас, І вже новиночки науки Прийшли до школи і до нас. Просторий клас, а в нім - машини, І кожному - як би пізнать Світ, що несе в собі таїни, Твій розум прагне розгадать. То ж не барімося, до діла І зараз конкурс проведем, Та операторів умілих Сьогодні тут ми віднайдем.

Представлення команд.

А оцінювати ваші знання буде наше вельмишановне журі у складі:

________________________________________________________;

________________________________________________________;

________________________________________________________.

Ну що готові? Тоді до діла!

І конкурс: Ерудити

Запитання І команді:

Найголовніша кнопка на робочому столі. (Пуск)

Графічний редактор Microsoft Office. ( Paint)

Сучасна операційна система. (Windows)

Пристрій відображення інформації. (монітор)

Пристрій, що бігає по столу і має 2 або 3 кнопки. (миша)

Клавіша, якою «вмикають» верхній регістр клавіатури. (Shift)

Яка клавіша знищує символ зліва від курсору? (Backspace)

Пристрій, який має більше 100 кнопок. (клавіатура)

Клавіша відміни команди. (Esc)

Яка клавіша знищує символ справа від курсору? (Delete)

Запитання ІІ команді:

Піктограма збереження видалених об'єктів. (Корзина)

Всесвітня мережа. (Інтернет)

Невелика, спеціально написана програма, що шкодить. (вірус)

Пристрій для введення інформації з паперу. (сканер)

Ручний маніпулятор для комп'ютерних ігор. (джойстик)

Клавіша, яка робить літери великими. (Caps Lock)

Клавіша для вводу команди в комп'ютер. (Enter)

Значок на робочому столі. (піктограма)

Текстовий редактор Microsoft Office. (Word)

Програма, яка стискає інформацію. (архіватор)

Вірна відповідь - 1 бал.

ІІ конкурс (практично) «Читай уважно!»

Зафарбувати у тексті червоним кольором поняття і терміни, пов'язані (явно чи неявно) з інформатикою.

Текст:

Наш науково-дослідний інститут розташований не в столиці, а на периферії, в маленькому, старовинному особняку, з прекрасною архітектурою. Сьогодні очікувався напружений день, кожен співробітник знав програму роботи. Загальна улюбленка -- лаборантка Ада, завжди все знала, навіть меню в їдальні. Вона повідомила, що англійська фірма «БАЙТ» прислала в інститут новітнє устаткування.

Ось і супровідний лист:

«Шановні колеги! Новітня операційна система надасть вам максимум зручностей: дружній інтерфейс, завдяки високошвидкісному модему, використовуючи глобальну мережу Internet, ви зможете підключитися до нашої електронної бази даних. Сподіваємося на подальшу співпрацю. Президент фірми Драйвер».

Вірна відповідь - 1 бал.

ІІІ конкурс «Крилаті слова»

Вам будуть названі прислів'я, приказки, цитати з літературних творів. Для кожного з цих «крилатих слів» будуть запропоновано 3 поняття інформатики. Вибрати найбільш відповідне і підкреслити.

1. «Підбурництво спокою».

Звуковий сигнал на комп'ютері.

Антивірусна програма.

Комп'ютерний вірус.

2. «А все-таки вона крутиться!»

Дискета.

"Миша".

Системна шина.

3. «Ні дня без рядка».

Текстовий файл.

Лазерний принтер.

Сканер.

4. «За образом і подобою».

Попередній варіант файлу.

Локальна змінна з ім'ям, співпадаючим з ім'ям глобальної.

Копія файлу.

5. Три кити.

0, 1 і невизначеність.

Паскаль, Бейсик і Сі.

Системний блок, клавіатура і монітор.

Вірна відповідь - 1 бал.

ІV конкурс (Практично): „Допоможе Інтернет”

Знайти за допомогою мережі Інтернет і зберегти у своїй робочій папці:

Портрет Т.Г. Шевченко.

Перший закон Ома.

Картинку моделі молекули ДНК.

Вірно виконане завдання - 3 бали.

V конкурс «Засели будинок»

Треба заселити другий під'їзд кожного з будинків, написав пристрій чи вид інформації, яку цей пристрій обробляє. (Додаток 35)

Три вірні відповіді - 1 бал.

VI конкурс «КАРТИНКИ»

Учитель готує для цього завдання 2 електронні презентації. У кожній презентації має бути по десять картинок. Учень повинен, не називаючи предмету, зображеного на картинці, пояснити, що там зображено. Для цього учасники з команди обирають того, кому вони будуть пояснювати картинки. Учень може використовувати слово-підказку, яке знаходиться під кожною картинкою. На відгадування картинок відводиться 1,5 хвилини. Якщо учень не може пояснити картинку, він може перейти до наступної. Перший відгадує картинки команда-лідер - йому необхідно назвати цифру від 1 до 2, бо під цифрами 1, 2 зашифровані презентації, створені учителем.

За кожну правильно відгадану картинку - 1 бал.

Файли «Картинки» (Додаток 23)

VII конкурс «ДУЕЛЬ»

Учитель задає питання. Команда, що готова дати відповідь, має підняти табличку "Відповідь готова". У разі невірної відповіді, команда суперник має право дати свою відповідь.

Питання:

Який пристрій комп'ютера може надавати шкідливу дію на здоров'я людини? (монітор).

Що є спільним між папірусом, берестяною грамотою, книгою, дискетою і диском? (це носії інформації).

Ця кнопка вмикає комп'ютер та з англійської перекладається як "живлення" (Power).

Назва самої довгої клавіші (Пробіл).

Я пишу листи і вірші,

Мої тексти найгарніші.

Хай підтвердить весь народ,

Як усім потрібен … (Word)

Я малюю діаграми,

Знаю формули й доданки.

Підрахую як годиться -

Електронна я … (таблиця)

Нас зібралося багато,

Як же всіх порахувати?

Об'єднати всіх нас гарних

Може тільки база … (даних)

Промені і сонце-коло

Намалюємо ми скоро.

Творчий маю я характер,

Бо графічний я … (редактор)

За вірну відповідь команда отримує 1 бал.

VIII конкурс "Майстри пантоміми"

У комп'ютера День народження. Було б негарно, якби ми забули привітати його з цією датою. А що може бути краще, ніж те, коли тебе впізнають у будь-якому вигляді. Привітання буде відбуватися у такій формі -команда обирає одного представника, який пантомімою буде показувати їй пристрої комп'ютера.

А Мудрий монітор приготував слова для пантоміми, які представники команд будуть по черзі обирати.

Слова командам:

Клавіатура.

Монітор.

Принтер.

Колонки.

Джойстик.

Миша.

Сканер.

Навушники.

Мікрофон.

Відеокамера.

За відгаданий пристрій - 1 бал.

IХ конкурс: „Кросворд”

Завдання командам: за 2 хвилини в таблиці знайти 10 слів, що заховалися. Читати слова можна в будь-якому напрямку, крім діагонального.

К

Л

А

В

І

А

Т

У

М

Б

А

Й

Т

П

В

Р

О

М

Р

Б

К

Р

І

А

Н

И

Е

Е

О

И

Н

П

І

Ш

Т

Й

Д

Н

Ч

А

Т

К

П

С

Е

Т

Е

М

О

А

А

І

Р

Т

С

Р

А

Д

К

Р

Е

Ь

Т

Оцінки за конкурс - від 1 до 5 балів.

Х конкурс (практично) «Комп'ютерний пазл»

Командам необхідно скласти комп'ютерний пазл у графічному редакторі Paint.

Файл «ПАЗЛ»

Оцінки за конкурс - від 1 до 5 балів.

Я надаю слово журі для оголошення результатів гри.

(Оголошення результатів змагань)

НАГОРОДЖЕННЯ.

Підійшов до завершення наш конкурс. Сьогодні ми переконалися, що й серед вас є дуже багато знавців інформатики.

У майбутньому ви будете розвивати цю науку. Отже, хочеться побажати команді-переможниці і надалі старанно вчитися, а команді, яка сьогодні трішечки відстала, радимо не перейматися невдачею, а поповнювати свої знання.

ДО НОВИХ ЗУСТРІЧЕЙ!

7. Конкурс „Друкарів”

Конкурс проводиться на перервах. Учневі необхідно запустити програму клавіатурний тренажер Швидкість введення тексту (Додаток 40), попрацювати у ній 2 хвилини та записати у протокол конкурсу результат своєї швидкості.

Чия швидкість виявиться найбільшою, той і переможець.

Конкурс друкарів

№ учасника

Прізвище та ім'я

Клас

Швидкість введення символів

8. Конкурс „Валентинок” виготовлених за допомогою комп'ютера

Оскільки тиждень інформатики співпадає з Днем закоханих, я традиційно проводжу цей конкурс.

Задача учнів: вдома чи у кабінеті інформатики у позакласний час створити валентинку у програмі Paint чи Microsoft Word, роздрукувати її на принтері, здати учителю інформатики.

У кінці тижня журі обриє переможців окремо серед учнів:

2 і 3 класів;

5 і 6 класів;

7-11 класів.

Переможці отримують медалі і призи.

9. Конкурс листівок до 8 Березня, виготовлених за допомогою

комп'ютера

Незабаром свято Весни та усіх прекрасних жінок - 8 Березня. І я пропоную учням виготовити привітання з цим святом на комп'ютері та подарувати їх своїм мамам , сестричка та бабусям.

Задача учнів: вдома чи у кабінеті інформатики у позакласний час створити листівку-привітання у програмі Paint чи Microsoft Word, роздрукувати її на принтері, здати учителю інформатики.

У кінці тижня журі обриє переможців окремо серед учнів:

2 і 3 класів;

5 і 6 класів;

7-11 класів.

Переможці отримують медалі і призи.

10. Конкурс „Подорож до Комп`ютерленду”

Мета: Підвищити рівень знань учнів з інформатики; розвивати творчі й інтелектуальні здібності дітей, інтерес до вивчення інформатики, самостійність та наполегливість, виховувати вміння працювати у команді, почуття відповідальності.

Обладнання:комп'ютери, презентація заходу, таблички «Відповідь готова», білети для подорожі, знаки і віршики з правилами поведінки, фломастери, клей, пазли «Пристрої ПК», файл «Ліс», файл «Народна мудрість говорить», файл «Стерті слова», протокол гри.

Хід гри:

Добрий день, шановні друзі!

Вітаємо всіх, хто сьогодні подорожуватиме разом з нами незвичайною країною Комп'ютерленд! Щоб потрапити до неї треба гарно знати інформатику. Сьогодні вирушають дві команди другокласників (третьокласників), а склад команд визначимо за білетами, які ви зараз отримаєте.

За правий стіл сідають учні, на білеті яких назва «Мишки-програмишки», а за лівий - «Розумні ноутбуки».

Сьогодні ми побачимо -

Хто швидший і спритніший,

А також всі дізнаємось

Хто тут найрозумніший!

Нехай обом командам

Удача посміхається,

Сідайте всі зручненько,

Змагання починається!

А оцінювати ваші знання та спостерігати за подорожжю буде наше вельмишановне журі у складі:

________________________________________________________;

________________________________________________________;

________________________________________________________.

І конкурс «Розминка»

Перша зупинка нашої подорожі місто Теоретик. Команди повинні проявити солідарність з його жителями, відповівши на запитання Мудрого монітора.

Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал. Команда, що знає відповідь піднімає табличку «Відповідь готова».

Отже, запитання:

1. А, Б, В, Г, Д і кома -

Всім мабуть уже відома

Така клавішна структура.

Звісно ж це … (клавіатура)

2. Я показую об'єкти,

Фото-, відео проекти.

Я не плеєр, не мотор,

А звичайний … (монітор)

3. Якщо є складна робота,

Мусить бути лиш охота,

Бо зі мною буде толк,

Адже я - системний … (блок)


Подобные документы

  • Методика проведення позакласної роботи в початковій школі. Дослідно-експериментальна робота під час проходження переддипломної роботи. Аналіз власного досвіду проведення позакласних заходів з інформатики під час проходження переддипломної практики.

    курсовая работа [35,3 K], добавлен 10.05.2011

  • Психолого-педагогічні заходи організації позакласної роботи в загальноосвітній школі. Вікові та психологічні особливості учнів середнього етапу загальноосвітньої школи. Методика організації та проведення групової позакласної роботи в загальноосвітній школ

    курсовая работа [27,8 K], добавлен 15.04.2007

  • Характеристика головних форм організації навчальної роботи учнів на уроках інформатики в сучасній школі: поняття, класифікація, різновиди, відмінності. Застосування інтерактивних методик на уроках інформатики. Інші форми організації навчального процесу.

    курсовая работа [29,5 K], добавлен 19.06.2011

  • Зміст і завдання позакласної та позашкільної роботи у початковій школі. Характеристика умов проведення позакласної і позашкільної роботи у процесі образотворчої діяльності молодших школярів, особливості її організації в педагогічному досвіді вчителів.

    курсовая работа [88,2 K], добавлен 14.07.2009

  • Особливості організації позакласної роботи з математики. Види позакласної роботи з математики. Цікава математики у хвилини відпочинку й на групових заняттях після уроків. Математична газета і математичний куточок в газеті.

    курсовая работа [36,1 K], добавлен 24.05.2002

  • Психолого-педагогічні аспекти та принципи організації позакласної роботи з іноземної мови. Сучасні форми позакласної роботи з іноземної мови. Позакласне читання як засіб формування читача. Використання сучасного пісенного матеріалу та ігор у навчанні.

    дипломная работа [84,9 K], добавлен 04.10.2012

  • Мета і особливості вивчення Microsoft Excel в загальноосвітньому навчальному закладі на уроках інформатики. Технології та зміст роботи з електронними таблицями в школі. Форми організації навчальної роботи учнів, добірка завдань та роздаткового матеріалу.

    курсовая работа [2,0 M], добавлен 02.03.2012

  • Теоретичні основи організації позакласної виховної роботи та її значення в формуванні особистості молошдого школяра. Розвиток творчої особистості у позашкільній виховній діяльності. Рекомендації по оптимізації процесу позакласної виховної роботи.

    курсовая работа [82,9 K], добавлен 04.02.2011

  • Методична система навчання інформатики в загальноосвітній школі на сучасному етапі в Україні, її особливості та шляхи вдосконалення. Чинники, що впливають на добір змісту курсу з інформатики. Проблеми у викладанні предмета в школі та нові підходи.

    контрольная работа [27,2 K], добавлен 08.11.2009

  • Психолого-педагогічні передумови організації позакласної роботи з математики. Види позакласних занять. Особливості методики позакласної роботи в початкових классах. Розробка і обґрунтування системи позакласних занять у формі годин цікавої математики.

    дипломная работа [184,9 K], добавлен 14.07.2009

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.