Технологія виробництва хлібобулочних виробів
Асортимент хлібобулочних виробів підприємств України. Підготовка борошна до виробництва. Розрахунок обладнання для замішування і бродіння рідких напівфабрикатів. Технохімічний контроль виробництва, управління якістю продукції і метрологічне забезпечення.
Рубрика | Кулинария и продукты питания |
Вид | дипломная работа |
Язык | украинский |
Дата добавления | 28.06.2021 |
Размер файла | 175,4 K |
Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже
Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.
Органолептичні показники
Зовнішній вид та форма - форма довгувасто-овальна,без притисків;
Поверхня - гладка, без тріщин і підривів з косими надрізами ;
Колір - світло - жовтий до коричневого без підгорілостей;
Стан м'якушки - пропечена, не волога на дотик, еластична;
Проміс - без комочків і слідів непромісу;
Смак - властивий даному виду виробів, без стороннього присмаку;
Запах - властивий даному виду виробів, без стороннього запаху.
Фізико - хімічні показники якості
Вологість м'якушки, % не більше, 42,0
Кислотність м'якушки, град не більше, 2,5
Пористість м'якушки,% не менше 69,0
Допустимі відхилення від встановленої маси в кінці строку максимальної витримки на підприємстві після випічки не повинні перебільшувати 2,5% і повинні встановлюватися по середній масі отриманій при одночасному зважуванні 10 штук виробів.
Допустимі відхилення від встановленої маси для одного виробу в меншу сторону не повинні перебільшувати 3%.
Уніфікована рецептура
Борошно пшеничне в/с - 100 кг
Дріжджі пресовані - 1,5 кг( при безопарному способі приготування тіста кількість дріжджів збільшуємо до 2,5 кг)
Сіль кухонна - 1,3кг
Цукор білий кристалічний - 2,0кг
Маргарин-2,5
Всього - 107,3кг.
Спосіб приготування тіста
Тісто готується безопарним способом у тістомісильній машині DIOSNA SPV 260 в діжах об'ємом 260 дм3. Дріжджі готують у вигляді дріжджової суспензії у співвідношенні 1:3, сольовий розчин-26% концентрації, цукровий-26%.
Маса борошна в діжу
Gбордіжу=V*q/100 (4.38)
де V - об'єм діжі , дм3;
q- норма завантаження борошна на 100дм3 геометричного об'єму
Gбордіжу=260*30/100=78,0кг
Маса борошна за годину
Gборгод=Ргод*100/Вскор (4.39)
Gборгод=511,3*100/134,2=381,0 кг
Кількість замісу за годину
nзам=Gгод /Gд (4.40)
де Gгод - витрата борошна за годину, кг;
Gд - маса борошна в діжу, кг.
nзам=381,0/78=4,9=5 зам.
Ритм замісу тіста
Чm=60/nзам (4.41)
де Чт- ритм опари,хв.;
nзам - кількість замісів за годину, шт
Чm=60/5=12 хв.
Допустимий ритм-30 - 40 хв, ритм розрахунковий менший ніж ритм допустимий, тому розрахунок будемо вести на 78,0 кг.
Маса дріжджів
Gдр=Gбор*С/100 (4.42)
де Gбор - маса борошна в діжу, кг;
С - маса дріжджів пресованих по уніфікованій рецептурі, кг.
Gдр= 78 *2,5/100=1,95кг
Маса води на приготування дріжджової суспензії
Gв= Gдр * 3 (4.43)
Gв= 1,95*3= 5,85кг
Маса дріжджової суспензії
Gдр.с= Gдр+Gв (4.44)
де Gдр.- маса дріжджів, кг;
Gв- маса води ,кг
Gдр.с=1,95+5,85=7,8 кг
Вологість дріжджової суспензії
Wдр.с = Gдр* Wдр+ Gв*100/ Gдр.с (4.45)
де Gдр.- маса дріжджів, кг;
Wдр- вологість дріжджової суспензії,%;
Gв- маса води дріжджовій суспензії,кг;
Gдр.с- маса дріжджової суспензії,кг.
Wдр.с =1,95*75+5,85*100/7,8=93,75%
Дріжджова суспензія буде готуватися один раз за зміну
Маса дріжджової суспензії
Gдр.сгод= Gгод* Gдр.с/Gд (4.46)
де Gд - маса борошна за годину,кг;
Gдр.с- маса дріжджової суспензії за годину,кг;
Gд- маса борошна в діжу,кг.
Gдр.сгод= 381,0*7,8/78,0=38,1 кг
Маса дріжджової суспензії за зміну
Gдр.сзм= Gдр.сгод*Тзм (4.47)
де Тзм- тривалість зміни, год.
Gдр.сзм=38,1*8=304,8 кг
Із них дріжджів пресованих
Gдр.пр= Gдр.с/4 (4.48)
де Gдр.пр - маса дріжджів, кг;
Gдр.с - маса дріжджової суспензії, кг
Gдр.пр=304,8/4=76,2 кг
Маса води
Gв= Gдр.с-Gдр.пр (4.49)
де Gдр.с - маса дріжджової суспензії, кг;
Gдр.пр - маса пресованих дріжджів, кг.
Gв=304,8-76,2=228,6 кг
Маса сольового розчину
Gс.р-ну= Gд*С/щ (4.50)
де щ- концентрація сольового розчину,%.
Gс.р-ну=78,0*1,3/26=3,9кг
Цукровий розчин
Сц.р-ну=78,0*2,0/50=3,12кг
Маса маргарину
Смарг.=78*2,5/100=1,95кг
Таблиця 4.7 - Вміст сухих речовин в тісті
Сировина |
Маса сировини, кг |
Вологість, % |
Вміст сухих речовин |
||
% |
Кг |
||||
Борошно пш. в\с |
78,0 |
14,0 |
86,0 |
67,08 |
|
Дріжджова суспензія |
7,8 |
93,75 |
6,25 |
0,49 |
|
Сольовий розчин |
3,9 |
74 |
26 |
1,014 |
|
Цукровий розчин |
3,12 |
50 |
50 |
1,56 |
|
Маргарин |
1,95 |
16 |
84 |
1,64 |
|
Всього |
94,77 |
71,79 |
Маса тіста
Gт= Gс.р*100/100-Wт (4.51)
де Gс.р - вміст сухих речовин в тісті, кг
Wт - вологість тіста, %
Вологість тіста
Wт=Wм'як + n (4.52)
деWм'як - вологість м'якушки, %
n - коефіцієнт зберігання вологості
Wт=42,0+0,5=42,5%
Gт=71,79*100/100-42,5=124,85кг
Маса води в тісто
Gвт= Gт- Gсирт (4.53)
де Gсирт- маса сировини в тісті, кг
Gвт=124,85-94,77=30,08кг
Таблиця 4.8 - Виробнича рецептура
Найменування сировини |
Од.вим |
Дріжджова суспензія на зміну |
Тісто |
|
Борошно пш.в\с |
кг |
78,0 |
||
Сольовий розчин |
кг |
3,9 |
||
Цукровий розчин |
кг |
3,12 |
||
Дріжджова суспензія |
кг |
7,8 |
||
Маргарин |
кг |
1,95 |
||
Вода |
кг |
228,6 |
30,08 |
|
Дріжджі пресовані |
кг |
76,2 |
- |
|
Всього |
кг |
304,8 |
124,85 |
4.3.3 Розрахунок виробничої рецептури приготування тіста на традиційній густій опарі для булки «Трилистик» масою 0,3кг ТУ У 15.8-05415042-002:2011
Вихідні дані
Продуктивність печі Г4-ХП-2,1-25 Ргод = 518,4 кг/год
Вихід скоректований Вскор = 150,2 %
Вологість борошна пшеничного вищого сорту - 14,0 %
Органолептичні показники
Зовнішній вид та форма - округла, овальна або довгасто-овальна з трьома надрізами, не розпливчаста, без притисків;
Поверхня -відповідає виду виробів, без забруднення, змащена вершковим маслом і посипана цукром.
Колір - від світло-жовтого до коричневого, без підгорілості;
Стан м'якушки - пропечена, без слідів непромісу, не липка, не волога на дотик, еластична з розвинутою пористістю;
Смак - властивий даному виду виробів, без стороннього присмаку;
Запах - властивий даному виду виробів,без стороннього запаху.
Фізико-хімічні показники по ТУ У 15.8-00389676-0016:2009
Вологість м'якушки, % не більше - 39,0
Кислотність м'якушки. град не більше - 2,5
Пористість м'якушки, % не менше -65,0
Допустимі відхилення від встановленої маси в кінці строку максимальної витримки на підприємстві після випічки не повинні перебільшувати 2,5% і повинні встановлюватися по середній масі отриманій при одночасному зважуванні 10 штук виробів.
Допустимі відхилення від встановленої маси для одного виробу в меншу сторону не повинні перебільшувати 3%.
Уніфікована рецептура
Сировина |
всього |
в тісто |
на оздоблення |
|
Борошно пшеничне в/с |
100,0 |
100,0 |
- |
|
Дріжджі пресовані |
4,0 |
4,0 |
- |
|
Сіль |
1,3 |
1,3 |
- |
|
Цукор білий кристалічний |
12,5 |
10,0 |
2,5 |
|
Маргарин |
10,0 |
10,0 |
- |
|
Масло вершкове |
2,5 |
- |
2,5 |
|
Молоко сухе незбиране |
3,5 |
3,5 |
- |
|
Всього |
133,8 |
128,8 |
5,0 |
Спосіб приготування тіста
Тісто готують на великій густій опарі в тістомісильній машині «DiosnaSPV-260», в опару дозується 70% від загальної кількості, дріжджі готують у вигляді дріжджової суспензії у співвідношенні 1:3. Концентрація сольового розчину 26%, цукрового - 50%.
Опара і тісто замішують порційно в діжах об'ємом 260 дм3, тому необхідно перевірити ритм замісу опари і тіста.
Маса борошна за годину:
Gгод бор = Р год * 100/ В скор. , (4.54)
де Ргод - годинна продуктивність печі, кг/год;
Вск, - скоректований вихід виробу, %.
Gгод бор = 518,4*100/150,2=345,1 кг
Маса борошна в діжу
Gдіжа бор = V*q/100 , (4.55)
де V - об'єм діжі тістомісильної машини, дм3 ;
q - норма завантаження борошна на 100 дм3 геометричного об'єму.
Gдіжа бор = 260*30/100=78,0 кг
Кількість замісів
nзам = Gгод бор / Gдіжа б ор , (4.56)
деGгод бор - маса борошна за годину, кг;
Gдіжа бор - маса борошна в діжу.
nзам = 345,1/78,0=4 зам.
Ритм приготування опари і тіста
r = 60/nзам , (4.57)
де nзам - кількість замісів.
r = 60/4= 15 хв
Ритм розрахунковий менший ніж ритм допустимий (30-40 хв), тому розрахунок будемо вести на 78,0 кг борошна.
Маса дріжджів пресованих
Gдр.пр. = Gдіжа бор *С /100, (4.58)
де Gдіжа бор - маса борошна в діжу;
С- процент дозування дріжджів по уніфікованій рецептурі,%.
Gдр.пр = 78,0*4/100= 3,1 кг
Маса води для приготування дріжджової суспензії
Gводи = Gдр.пр. * 3 = 3,1*3= 9,3 кг
Маса дріжджової суспензії
Gдр.с. = Gдр.пр.+ Gводи =3,1+9,3= 12,4 кг
Вологість дріжджової суспензії
Wдр.с. = Gдр.пр*Wдр.+ Gводи*100/ Gдр.с , (4.59)
деGдр.пр - маса дріжджів пресованих, кг;
Wдр - вологість дріжджів пресованих, %;
Gводи - маса води, яка йде на приготування дріжджової суспензії, кг;
Gдр.с - маса дріжджової суспензії, кг.
Wдр.с. = 3,1*75+13,2*100/12,4= 93,75 %
Приймаємо приготування дріжджової суспензії 1 раз на зміну.
Маса дріжджової суспензії за годину
Gдр.с. год= Gдр.с. * Gбор год / Gбор діжа
Gдр.с. зміна = 12,4*345,1/78,0=54,9 кг
Маса дріжджової суспензії на зміну
Gдр.с. зміна = Gдр.с. год *Т зм , (4.60)
Gдр.с. зміна =54,9*8= 439,2 кг
де-Т зм - тривалість зміни, год.
Із них пресованих
Gдр.пр= Gдр.с.зміна/4 =439,2/4=109,8 кг
Маса води для дріжджової суспензії на зміну
Gдр.с. води = Gдр.с. - Gдр.пр = 439,2-109,8 =329,4кг
Маса сольового розчину
Gс.р. = Gдіжа бор *С солі/щ , (4.61)
де Gдіжабор - маса борошна в діжу;
С- процент дозування солі по уніфікованій рецептурі,%;
щ- концентрація сольового розчину, %.
Gс.р. = 78,0*1,3/26=3,9 кг
Маса цукрового розчину
Gц.р. = Gдіжабор *С цукру/щ , (4.62)
де Gдіжабор - маса борошна в діжу;
С- процент дозування цукру по уніфікованій рецептурі,%;
щ- концентрація цукрового розчину, %.
Gц.р. = 78,0*12,5/50=19,5 кг
Маса маргарину
Gмар = Gдіжабор *С марг/100 , (4.63)
де Gдіжабор - маса борошна в діжу;
С- процент дозування маргарину по уніфікованій рецептурі,%.
Gмар =78,0*10,0/100=7,8 кг
Маса молока сухого незбираного ( по ф. 4.63)
Gмол =78,0*3,5/100=2,7 кг
Молоко розводимо у співвідношенні 1:3,5
Gводи відновл =2,7*3,5=9,5 кг
Gмол.відн =2,7+9,5=12,2 кг
Вологість молока відновленого (по ф. 4.59)
Wмол.відн. =2,7*3,5+9,5*100/12,2=78,5 %
Маса цукру на оздоблення
Gцукр. оздобл = 78,0*2,5/100=1,95 кг
Маса масла на оздоблення
Gмасло оздобл=78,0*2,5/100=1,95 кг
Витрати борошна в опару:
Gбор оп = Gбордіжа*С оп/100 , (4.64)
де Gбордіжа - маса опари в діжі, кг;
С оп - процент дозування борошна в опару, %.
Gбороп = 78,0*70,0/100=54,6 кг
Витрати борошна в тісто:
Gбортісто = Gбордіжу - Gбороп, (4.65)
де Gдіжабор - маса борошна в діжу, кг;
Ст - процент дозування борошна в тісто, %.
Gбор тісто =78,0-54,6=23,4 кг
Розраховуємо масу води на приготування опари
Таблиця 4.9 - Вміст сухих речовин в опарі
Сировина |
Маса, кг |
Вологість,% |
Вміст сухих речовин |
||
% |
кг |
||||
Борошно пш. в/с |
54,6 |
14,0 |
86,0 |
47,0 |
|
Дріжджова суспензія |
12,4 |
93,75 |
6,25 |
0,8 |
|
Молоко відновлене |
12,2 |
78,5 |
21,5 |
2,6 |
|
Разом |
79,2 |
50,4 |
Маса опари
Gоп = Gсух. реч*100/100-Wоп , (4.66)
де Gсух. реч - маса сухих речовин в опарі, кг;
Wоп - вологість опари,%;
Wоп= 42%.
Gоп = 50,4*100/100-42=86,9 кг
Маса води в опару
Gводи оп = 86,9-79,2=7,7 кг
Розрахуємо масу води для приготування тіста:
Таблиця 4.10- Вміст сухих речовин в тісті
Сировина |
Маса, кг |
Вологість,% |
Вміст сухих речовин |
||
% |
Кг |
||||
Борошно пшеничне в/с |
23,4 |
14,0 |
86,0 |
20,1 |
|
Опара |
86,9 |
42 |
58 |
50,4 |
|
Сольовий розчин |
3,9 |
74 |
26 |
1,01 |
|
Цукровий розчин |
19,5 |
50 |
50 |
9,75 |
|
Маргарин |
7,8 |
16 |
84 |
6,6 |
|
Разом |
141,5 |
87,9 |
Маса тіста:
Gтіста = Gсух.реч.*100/100-Wт (4.67)
де Gсух.реч. - маса сухих речовин в тісті, кг;
Wт - вологість тіста,%
Wт = Wм +n,
де n=0,5 для хлібобулочних виробів масою від 0,2 до 0,5 кг
Wт = 39+0,5 = 39,5%
Gтіста = 87,9*100/100-39,5 = 145,3 кг
Маса води для замісу тіста:
Gводи = Gтіста - Gсир. = 145,3-141,5=3,8 кг
Складаємо виробничу рецептури для булки «Трилистик»
Таблиця 4.11 - Виробнича рецептура на приготування булки «Трилистик»
Найменування сировини |
Од. вим |
Дріжджова суспензія на зміну |
Опара на порцію |
Тісто на порцію |
Оздоблення |
|
Борошно пш в/с |
кг |
54,6 |
23,4 |
|||
Сольовий розчин |
кг |
3,9 |
||||
Цукровий розчин |
кг |
19,5 |
||||
Цукор білий кристалічний |
кг |
1,95 |
||||
Маргарин |
кг |
7,8 |
||||
Молоко відновлене |
кг |
12,2 |
||||
Дріжджова суспензія |
кг |
12,4 |
||||
Опара |
кг |
86,9 |
||||
Дріжджі пресовані |
кг |
109,8 |
||||
Масло вершкове |
кг |
1,95 |
||||
Вода |
кг |
329,4 |
7,7 |
3,8 |
||
Разом |
439,2 |
86,9 |
145,3 |
3,9 |
Температура води на замішування напівфабрикатів (опари, закваски)
tв н/ф = tн/ф +[сб *Gборн/ф *( tн/ф - tбор)/Gв н/ф *св]+п; (3.62 )
де tн/ф - задана температура напівфабрикату, оС;
сб , св- теплоємність борошна, води, кДж/кг*К ( відповідносб =1,257; с=4,19)
tбор - температура борошна, оС;
Gв н/ф - кількість води;
п - поправочний коефіцієнт, який залежить від пори року (влітку він дорівнює 0…1, навесні та восени -2, взимку -3оС).
Температура води для замішування тіста
tв т = tт +[сб *Gборт *( tт - tбор)/Gв *св]+ [сн/ф *Gн/ф*( tт - tн/ф)/Gв н/ф *св]+К; (3.63)
де tт - задана температура тіста, оС;
Gборт -кількість борошна в тісті, кг;
tбор - температура борошна, оС;
сн/ф - теплоємність напівфабрикату, кДж/кг*К;
Gн/ф - кількість напівфабрикату, кг;
tн/ф - температура напівфабрикату на момент замішування тіста, оС;
Gв н/ф - кількість води внесеної в тісто, кг.
Теплоємність напівфабрикату
С н/ф = Gб н/ф*сб + Gв н/ф *св /Gн/ф; (3. 64)
де Gб н/ф - кількість борошна в напівфабрикаті, кг;
Gв н/ф - кількість води внесеної в опару, кг;
Gн/ф - кількість опари, кг;
сб , св- теплоємність борошна, води, кДж/кг*К.
Розрахунок температури води на хліб «Росток» масою 0,8 кг
Так як тісто на хліб готується без додавання води в тісто, то температуру води не розраховуємо.
Хліб «Росток» :
Тісто на хліб «Росток» готується на рідких заквасках.
tв = tт +[0,4*Gбор*( tт - tбор)/Gв ]+К; (3.65 )
де tт - задана температура тіста, оС;
Gбор -кількість борошна в заквасці, кг;
tбор - температура борошна, оС;
Gв - кількість води внесеної в закваску, кг.
К - поправочний коефіцієнт, який залежить від пори року
tв=30+[0,4*1,1*(30-16)/2,49] +2=34,5 оC;
Розрахунок температури води на батони дорожні
Розрахунок ведемо за формулами 3.62-3.64
Температура води для замішування тіста
tвт =30+(1,257*78.0*(30-16)/30,08*4,19)+(2,01*124.85*(30-29) /30,08*4,19) +1 =44,0оC;
Булка «Трилистик»
Температура води на замішування опари
tвн/ф = 29 +[1,257 *54,6*( 29 - 16)/19,9 *4,19]+2 =42оC
Теплоємність напівфабрикату
С н/ф = 54,6*1,257 + 7,7 *4,19/86,9=1,2
Температура води длязамішування тіста
tв т = 30 +[1,257 *23,4*(30 -16)/3,8*4,19]+ [1,2 *145,3*(30 - 29)/7,7 *4,19] +1 =57,1
Отримані розрахункові дані заносимо до таблиці 3.12 для хліба «Росток», до таблиці 3.13 для батонів дорожніх та до таблиці 3.14 для булки «Трилистик»
Таблиця 3.12? Технологічний режим приготування хліба «Росток»
Параметри процесів |
Од. вим. |
Дріжджова суспензія |
Живильна суміш |
Закваска |
Тісто |
|
Початкова температура |
оС |
28-29 |
28-29 |
29-30 |
||
Вологість |
% |
93,75 |
74,0 |
74 |
48,0 |
|
Кінцева кислотність |
град |
- |
28,0-29,0 |
10,5 |
9,0 |
|
Тривалість бродіння |
хв |
- |
- |
180 |
60-90 |
|
Трив-сть вистоювання |
хв |
- |
- |
- |
40-60 |
|
Температура в вистійній шафі |
оС |
- |
- |
- |
35-40 |
|
Маса шматка тіста |
кг |
- |
- |
- |
0,91 |
|
Відносна вологість у вистійній шафі |
% |
- |
- |
- |
75-80 |
|
Тривалість випікання |
хв |
- |
- |
- |
50 |
|
Температура пекарної камери |
оС |
- |
- |
- |
220-230 |
Таблиця 3.13? Технологічний режим приготування батонів дорожніх масою 0,4 кг
Параметри процесів |
Од.вим. |
Тісто |
|
Початкова температура |
оС |
28-30 |
|
Вологість |
% |
42,5 |
|
Кінцева кислотність |
град |
2,5 |
|
Тривалість бродіння |
хв |
150-180 |
Продовження таблиці 3.13
Трив-сть вистоювання |
хв |
50,0-60,0 |
|
Температура в вистійній шафі |
оС |
35,0-40,0 |
|
Маса шматка тіста |
кг |
0,45 |
|
Відносна вологість у вистійній шафі |
% |
75-80 |
|
Тривалість випікання |
хв |
23 |
|
Температура пекарної камери |
оС |
200-220 |
Таблиця 3.14? Технологічний режим приготування булки «Трилистик» масою 0,3 кг
Параметри процесів |
Од.вим. |
Опара |
Тісто |
|
Початкова температура |
оС |
26-28 |
28-30 |
|
Вологість |
% |
43-48 |
42,5 |
|
Кінцева кислотність |
град |
2,5-3,5 |
2,5 |
|
Тривалість бродіння |
хв |
180-270 |
60 |
|
Трив-сть вистоювання |
хв |
60,0-90,0 |
40-70 |
|
Температура в вистійній шафі |
оС |
35,0-40,0 |
||
Маса шматка тіста |
кг |
0,45 |
||
Відносна вологість у вистійній шафі |
% |
75-80 |
||
Тривалість випікання |
хв |
20 |
||
Температура пекарної камери |
оС |
200-220 |
Масу тістової заготовки розраховуємо по формулі
п шмт =Gхл*100*100/(100-Gуп)*(100- Gус); (3.66 )
де Gхл - маса холодного хліба, кг;
Gуп- затрати на упікання, %;
Gус- затрати на усихання , %.
Маса тістової заготовки на хліб «Росток»:
пшмт =0,8*100*100/(100-11,9)*(100-3,9)=0,94 кг;
Маса тістової заготовки на батони дорожні :
п шмт =0,4*100*100/(100-8,5)*(100-3,8)=0,45 кг;
Маса тістової заготовки на булку «Трилистик» :
п шмт =0,3*100*100/(100-11,8)*(100-3,8)=0,35 кг
3.4 Розрахунок витрат сировини і площ для її зберігання
Розрахунок витрат сировини
Витрати борошна за годину
G б год =Pгод*100/Впл ; (3.67)
Витрати борошна за добу
G б доб= G б год *Т; (3.68)
де Т- час виробництва даного виробу за добу.
Розрахунок витрати додаткової сировини
G добд.с= G доб*С/100 ; (3.69)
де С1- витрата сировини за рецептурою на 100 кг борошна, кг
За цією формулою розраховується вся додаткова сировина, вказана в
уніфікованій рецептурі.
Для розрахунку добової витрати солі використовують показник витрати товарної кухонної солі , % до маси борошна.
С с тов. =Сс *100/[(100- W с )*(100-Н/100)-0,6Н (3.70)
де Сс - витрата солі за рецептурою, % до маси борошна;
W с - вологість товарної солі,%;
Н- вміст у товарній солі нерозчинних речовин, % до маси сухого залишку;
0,6 - коефіцієнт, що враховує наявність в осаді 60% хлористого натрію від маси осаду.
Рослинна олія, яка витрачається на змащування поду печі, розраховується по нормах на 1т готових виробів за формулою
G добр.о=Рдоб*С1; (3.71)
де G доб р.о- добова витрата олії, кг;
Рдоб - добова продуктивність печі, кг/год;
С1- норма витрати олії на 1т виробів, кг.
Розрахунок витрат для хліба «Росток» масою 0,8 кг
Маса борошна за годину
G год =376,3*100/143=263,1 кг
Витрати борошна житнього обдирного за годину
G ж.с. год =263,1*50/100=131,6 кг
Витрати борошна пшеничного першого сорту за годину
G пш.1с. год =263,1*50/100=131,6 кг
Маса борошна за добу
G доб =263,1 *23=6051,3 кг
Витрати борошна житнього обдирного за добу
G ж.с.доб=6051,3*50/100=3025,7 кг
Витрати борошна пшеничного першого сорту за добу
G пш.1с.доб=6051,3*50/100=3025,7 кг
Витрата додаткової сировини
Дріжджі пресовані
G добдріж =6051,3 *0,7/100=42,4 кг
Розрахунок витрати солі товарної
С с тов = 1,5 *100/[(100- 0,25с )*(100-0,85/100)]-0,6*0,85= 1,52 кг
G добсолі =6051,3 *1,52/100=92,0 кг
Цукор білий кристалічний:
G добцук = 6051,3*5,0/100=302,6 кг
Житньо-солодовий екстракт:
G добЖСЕ = 6051,3 * 7,0/100 =423,6 кг
Кмин:
G добЖСЕ = 6051,3 * 1,0/100 =60,5 кг
Олія на змащення поду печі
G доболії =5,4*0,66=3,6 кг
Розрахунок витрат для батонів дорожніх масою 0,4 кг
Розрахунок здійснюється за формулами 3.67-3.71
Маса борошна за годину
G год =511,3*100/132=387,3 кг
Маса борошна за добу
G доб =387,3*23=8909,0 кг
Витрата додаткової сировини:
Дріжджі пресовані
G добдріж =8909,0 *2,5/100=222,7 кг
Розрахунок витрати солі товарної
С с тов = 1,3 *100/[(100- 0,25с )*(100-0,85/100)]-0,6*0,85= 1,32 кг
G добсолі =8909,0 *1,32/100=117,6 кг
Цукор білий кристалічний
G добцук =8909,0 *2,0/100=178,2 кг
Маргарин
G добмар =8909,0 *2,5/100=222,7 кг
Олія на змащення поду печі
G доболії =8,5 *0,66=5,61 к
Розрахунок витрат для булки «Трилистик» масою 0,3 кг
Розрахунок здійснюється за формулами 3.67-3.71
Маса борошна за годину
G год =518,4*100/148,0=350,3 кг
Маса борошна за добу
G доб =350,3*23=8056,9 кг
Витрата додаткової сировини:
Дріжджі пресовані
G добдріж =8056,9 *4,0/100=322,3 кг
Розрахунок витрати солі товарної
С с тов = 1,3 *100/[(100- 0,25с )*(100-0,85/100)]-0,6*0,85= 1,32 кг
G добсолі =8056,9 *1,32/100=106,4 кг
Цукор білий кристалічний
G добцук =8056,9 *12,0/100=966,8 кг
Маргарин
G добмар =8056,9 *10,0/100=805,7 кг
Молоко сухе незбиране:
G добмол =8056,9 *3,5/100=282,0 кг
Масло вершкове:
G добмасло =8056,9 *2,5/100=201,4 кг
Олія на змащення поду печі
G доболії =8,5 *0,66=5,61 к
Отримані дані вносимо до таблиці 3.14
Таблиця 3.14 - Добові витрати сировини на підприємстві
Вироби |
Добові витрати борошна |
Сіль |
Цукор білий кристалічний |
|||||
Борошно житнє обдирне |
Борошно пшеничне 1/с |
Борошно пшеничне в/с |
Витрати до маси борошна, Сс, % |
Добові витрати |
Витрати до маси борошна, Сс, % |
Добові витрати |
||
Хліб «Росток» |
3025,7 |
3025,7 |
- |
1,5/1,52 |
92,0 |
5,0 |
302,6 |
|
Батони дорожні |
- |
- |
8909,0 |
1,3/1,32 |
117,6 |
2,0 |
178,2 |
|
Булка «Трилистик» |
- |
- |
8056,9 |
1,3/1,32 |
106,4 |
12,5 |
966,8 |
|
Разом |
3025,7 |
3025,7 |
16965,9 |
316,0 |
1447,6 |
|||
Вироби |
Дріжджі пресовані |
Масло вершкове |
Маргарин |
|||||
Витрати до маси борошна, Сс, % |
Добові витрати |
Витрати до маси борошна, Сс, % |
Добові витрати |
Витрати до маси борошна, Сс, % |
Добові витрати |
|||
Хліб «Росток» |
0,7 |
42,4 |
- |
- |
- |
- |
||
Батони дорожні |
2,5 |
222,7 |
- |
- |
2,5 |
222,7 |
||
Булка «Трилистик» |
4,0 |
322,3 |
2,5 |
201,4 |
10,0 |
805,7 |
||
Разом |
587,4 |
201,4 |
1028,4 |
продовження таблиці 3.14
Вироби |
ЖСЕ |
Молоко сухе незбиране |
Кмин |
Олія на змащування |
|||||
Витрати до маси борошна, Сс, % |
Добові витрати |
Витрати до маси борошна, Сс, % |
Добові витрати |
Витрати до маси борошна, Сс, % |
Добові витрати |
Витрати до маси борошна, Сс, % |
Добові витрати |
||
Хліб «Росток» |
7,0 |
423,6 |
- |
- |
1,0 |
60,5 |
- |
3,6 |
|
Батони дорожні |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
5,61 |
|
Булка «Трилистик» |
- |
- |
3,5 |
282,0 |
- |
- |
- |
5, 61 |
|
Разом |
- |
423,6 |
- |
282,0 |
- |
60,5 |
- |
14,82 |
закінчення таблиці 3.14
Розрахунок запасу борошна
G б зап= G доб*Тзб ; (3,72)
де G доб - добова витрата борошна, кг/год;
Тзб- термін зберігання борошна на виробництві, діб;
Розрахунок запасу додаткової сировини
G д.с= G добд.с*Тзбд.с (3.73)
де G д.с- запас додаткової сировини, кг;
Gдобд.с- витрата додаткової сировини за добу, кг;
Тзб д.с- термін зберігання додаткової сировини, діб
Розрахунок запасу сировини
Маса запасу борошна житнього обдирного
G б зап= 3025,7*7/1000=21,2 т
Маса запасу борошна пшеничного першого сорту
G б зап=3025,7*7/1000=21,2 т
Маса запасу борошна пшеничного вищого сорту
G б зап = 16965,9*7/1000 = 118,8 т.
Запас додаткової сировини
G зап др=587,4*3=1762,2 кг
G зап с=316,0*15=4740,0 кг
G зап мол = 282,0*15=4230,0 кг
G зап жсе=423,6*5=2118,0 кг
G зап ц=1447,6*15=21714,0 кг
G зап мар =1028,4*5=5142,0 кг
G зап мас =201,4*5=1007,0 кг
G зап км =60,5*15=907,5 кг
Олія на змащування
G зап о=(3,6+5,61+5,61)*15=222,3 кг
Дані розрахунків заносимо в таблицю 3.15
Таблиця 3.15 - Запаси сировини для виробництва виробів за завданням
Сировина |
Добові витрати сировини, кг |
Спосіб зберігання |
Нормативний термін зберігання, діб |
Запас, діб |
Необхідний запас сировини, т/кг |
||
Борошно пш. 1с |
3025,7 |
Безтарний |
7 |
7 |
21,2 т |
||
Борошно ж. об |
3025,7 |
Безтарний |
7 |
7 |
21,2 т |
||
Борошно пш в/с |
16965,9 |
Безтарний |
7 |
7 |
118,8 т. |
||
Дріжджі пресовані |
587,4 |
В холод. камері |
3 |
3 |
1762,2 кг |
||
Сіль кухонна |
316,0 |
В розчині |
15 |
15 |
4740,0 кг |
||
Цукор білий кристалічний |
1447,6 |
У мішках |
15 |
15 |
21714,0 кг |
||
Маргарин |
1028,4 |
В холод. камері |
5 |
5 |
5142,0 кг |
||
Масло |
201,4 |
В холод. камері |
15 |
15 |
1007,0 кг |
||
Молоко сухе незбиране |
282,0 |
У фанерно-штампованих бочках |
15 |
15 |
4230,0 |
||
Кмин |
50,5 |
У ящиках |
15 |
15 |
907,5 |
||
Олія на змащення |
14,82 |
В бідонах |
15 |
15 |
222,3 кг |
||
ЖСЕ |
423,6 |
В пластикових каністрах |
15 |
5 |
2118,0 кг |
При безтарному зберіганні борошна передбачається приміщення для аварійного запасу його. Аварійний запас передбачається на 15-20 тон.
Розрахунок площ для зберігання сировини
Розрахунок кількості штабелів
Nшт=Gзапбор/n*q (3.74)
де Nшт- кількість стелажів для зберігання борошна, шт.;
Gзап.бор - добовий запас борошна, кг;
n - кількість мішків у штабелі, шт.;
q- маса борошна у мішку, кг.
Площа для зберігання борошна в тарі
F=Gдоб*f*µ/q*n (3.75)
де Gдоб - запас борошна за добу, кг;
f - площа штабелів (1х 1,25 м);
q - маса мішка, кг;
n - кількість мішків в штабелі, 24 шт.;
µ - коефіцієнт, який враховує проїзди і проходи ; µ - 1,85
Розрахунок кількості штабелів
Nшт=15000/24*50=12,5=13 шт
Передбачаємо установку 13 штабелів.
Площа для зберігання борошна в тарі
F=15000*1,25*1,85/50*24=28,9 мІ [18 , с.386]
Cіль на підприємстві зберігається в установці Т1-ХСУ-5. Для установки передбачена площа 36 мІ.
Дріжджі пресовані , маргарин і масло зберігаються в холодильній камері КХС - 2 - 1200 .
Розрахунок холодильної камери для зберігання швидкопсуючої сировини.
F = Gсир./qсер (3.76 )
де Gсир. - запас сировини, що зберігається, кг;
qсер - середня норма навантаження на 1 м2 площі, кг/м2
F =(1762,2+5142,0+1007,0)/200=39,6 м2 [18 , с.386]
Площа для зберігання цукру-піску:
F =21714,0 /800=27,1 м2 [18 , с.386]
Площа для зберігання ЖСЕ:
F = 2118,0 / 550 = 3,9 м2 [18 , с.386]
Площа ля зберігання олії на змащення :
F = 222,3 / 660 =1 м2 [18 , с.386]
Площа для зберігання кмину:
F = 907,5 / 540 = 1,7 м2 [18 , с.386]
Площа для зберігання молока сухого незбираного :
F = 4230,0 / 540 = 7,8 м2 [18 , с.386]
Розрахунок місткостей для зберігання сировини
На підприємстві передбачаємо безтарне зберігання борошна відкритого типу в силосах ХЕ-160А на 30 т борошна.
Розраховуємо потрібну кількість силосів
Nсил=Gзапбор/Vcил (3.77)
де Nсил - необхідна кількість силосів, шт.;
Gзапбор - семидобовий запас борошна, т;
Vcил - ємність одного силосу, т.
Для борошна пшеничного першого сорту:
Nсил=21,2/30=0,7=1 шт
Для борошна житнього обдирного:
Nсил=21,2/30=0,7=1 шт
Для борошна пшеничного вищого сорту:
Nсил= 118,8/30 = 3,96=4 шт
Дані розрахунків заносио в таблицю 3.16
Таблиця 3.16 - Безтарне зберігання борошна
Сорт борошна |
Марка силосу |
Запас борошна |
Місткість силосу |
Кількість силосів |
||
Розрахун |
Фактично |
|||||
Пшеничне в/ с |
ХЕ-160А |
21,2 |
30 |
0,8 |
1 |
|
Житнє обдирне |
ХЕ-160А |
21,2 |
30 |
0,8 |
1 |
|
Пшеничне 1 с |
ХЕ-160А |
118,8 |
30 |
3,96 |
4 |
|
Запас |
ХЕ-160А |
30 |
3 |
|||
Всього… |
9 |
В установку безтарного зберігання борошна входять приймальні щитки ХЩП-2, перемикачі, фільтри М-102, М-104, живильники М-122, компресорна станція КС з двома компресорами ВУ-6/4.
Сольовий розчин
На підприємстві для зберігання сольового розчину передбачаємо установку Т1-ХСУ-5. Вона передбачена для зберігання і звільнена розчину солі від нерозчинних домішок. Транспортування очищеного сольового розчину на виробництво здійснюється за допомогою монжуса компресором 0,38 Б.
Об'єм сольового розчину:
Vc.p=Gзап*100*K/w*q (3.78)
де К- коефіцієнт збільшення об'єму, К=1,2;
w - концентрація розчину, %;
q- густина сольового розчину, кг/дм3.
Vс.р=4740,0*1,2*100/26*1,2*1000= 18,2 м3
При добовому запасі солі (316,0 кг) цього запасу вистачить на 15 діб (5000/316,0=15)
Розрахунок кількості ємностей для зберігання сольового розчину
Nєм = V/Vс (3.79)
де V - об'єм сольового розчину, дм3;
Vс - об'єм стандартної ємності, дм3.
V = 18,2/75 = 0,3 = 1 єм.
Олія на підприємстві зберігається в бочках на 200 дм3 і знаходиться в складі для зберігання додаткової сировини.
Необхідна кількість ємностей для зберігання олії
Nєм=222,3*1,1/200*0,92=1,33 =2 шт.
Передбачаємо 2 ємності.
Цукор білий кристалічний на підприємстві зберігається в мішках по 50 кг.
Розрахунок необхідної кількості штабелів для зберігання цукру білого кристалічного
Nшт =21714,0/24*50 = 18 шт.
Передбачено 18 штабелів.
Житньо - солодовий екстракт на підприємстві зберігається в пластикових каністрах по 25 кг у кожній.
Nкан = 2118,0/25 = 84,7=85 каністр
H = 85 / 3*10 = 2,8 = 3 шт.
Молоко сухе незбиране на підприємстві зберігається у фанерно-штампованих бочках по 25 кг у кожній
Nшт = 4230,0 / 25 = 169,2 = 170 бочок
H = 170 / 3*10 = 5,6 = 6 шт.
Розрахунок обладнання для силосно- просіювального відділення
На підприємстві встановлюємо просіювачі Ш2-ХМВ продуктивністю 7 т за годину.
Кількість мучних ліній для окремих сортів розраховуємо за формулою
Nм.л. = ? G бгод / Q (3.80)
де G бгод - витрата борошна за годину, яке транспортується на одній лінії, кг/год.;
Q - година продуктивність борошняної лінії, кг/год.
Зменшується на 5-10% менше продуктивності просіювача.
7,0 т борошна - 100%
Х - 10%
Х = 10*7,0/100 = 0,7 т
Продуктивність мучної лінії
7,0-0,7=6,3 т
Маса борошна житнього обдирного за годину для хліба «Росток» становить 259,7 кг .
Gж.обгод = 131,6*2 = 263,2 кг
Nм.л =0,263 /6,3 = 0,04 = 1 лінія
Кількість борошняних ліній для борошна пшеничного першого сорту та борошна пшеничного вищого сорту :
Nм.л. = (131,6 +387,3+350,3 ) / 6,3*1000=0,14=1 лінія
Всього на підприємстві встановлюємо 2 борошняні лінії і 2 просіювача
Ш2-ХМВ
Розрахунок кількості виробничих силосів
Необхідний об'єм силосу
Vсил= G бор год * t/ сб , м3
де G бор год - годинна витрата борошна для приготування напівфабрикату, кг/год.;
t - запас борошна у силосі, год.;
сб - об'ємна маса борошна, кг/м3 (650 кг/м3).
Хліб «Росток»
Для приготування закваски для хліба «Росток»:
Маса борошна житнього обдирного за годину, що йде на приготування закваски
G бор год = G ж.охв *60 (3.82)
де G ж.с. хв - маса борошна житнього обдирного, що йде на приготування закваски за хвилину, кг;
G бор год =1,1*60=66,0 кг
Об'єм виробничого силосу необхідний для зберігання борошна житнього обдирного
Vсил=66,0*4/650=0,4 м3
Маса борошна житнього обдирного за годину для приготування хліба «Росток» :
G бор год = 1,1*60=66,0 кг
Об'єм виробничого силосу необхідний для зберігання борошна житнього обдирного:
Vсил=66,0*4/650=0,4 м3
Маса борошна пшеничного першого сорту за годину для приготування хліба «Росток» :
G бор год =2,2*60=132,0 кг
Об'єм виробничого силосу необхідний для зберігання борошна пшеничного першого сорту:
Vсил=132,0*4/650=0,8 м3
Всього встановлюємо 3 виробничих силоси ХЕ-63В.
Батони дорожні
Маса борошна за годину, що йде на приготування тіста
G бор год = Gгод *С/100 (3.84)
де G год - маса борошна за годину, кг;
С - маса борошна, яке йде на приготування тіста за виробничою рецептурою
G бор год =387,3*78,0/100=302,1 кг;
Об'єм виробничого силосу необхідний для зберігання борошна пшеничного вищого сорту
Vсил =302,1*4/650 = 1,85 м3
На виробництві батонів дорожніх встановлюємо 1 силос ХЕ-63В.
Булка «Трилистик»
Для приготування опари для булки «Трилистик»:
Маса борошна пшеничного вищого сорту за годину, що йде на приготування опари:
G бор год = G пш в схв *60 (3.82)
де G пш в с . хв - маса борошна пшеничного вищого сорту , що йде на приготування опари за хвилину, кг;
G бор год =54,6*60=3276,0 кг
Об'єм виробничого силосу необхідний для зберігання борошна пшеничного вищого сорту:
Vсил=3276,0*4/650=20,2 м3
Маса борошна житнього обдирного за годину для приготування тіста:
G бор год = 23,4*60=1404,0 кг
Об'єм виробничого силосу необхідний для зберігання борошна пшеничного вищого сорту:
Vсил=1404,0*4/650=8,6 м3
Всього встановлюємо 4 виробничих силосів ХЕ-63В.
Всього на виробництві необхідно становити 7 силосів ХЕ-63В.
Тривалість заповнення одного силосу
tз = Vc*сб/ Q б.л, год , хв. (3.85)
де Vc - об'єм силосу, м3
сб - об'ємна маса борошна, кг/м3 (650 кг/м3)
Q б.л год - годинна продуктивність борошняної лінії
Хліб «Росток»:
Для борошна житнього обдирного, що йде на приготування закваски для хліба «Росток»:
tз =0,4*650*60/6300=2,5 хв
Маса борошна житнього обдирного, що йде на приготування тіста для хліба «Росток»:
tз =0,4*650*60/6300=2,5 хв
Борошно пшеничного першого сорту, що йде на приготування тіста для хліба «Росток» :
tз =0,8*650*60/6300=5,0 хв;
Батони дорожнія
Борошно пшеничне вищого сорту, що йде на приготування тіста для батонів дорожніх:
tз =1,85*650*60/6300=11,5 хв
Булка «Трилистик»
Борошно пшеничне вищого сорту, що йде на приготування опари:
tз =20,2*650*60/6300=125,0 хв
Борошно пшеничне вищого сорту, що йде на приготування тіста :
tз =12,1*650*60/6300=75 хв
5 Розрахунок і вибір технологічного обладнання
Розрахунок обладнання для замішування і бродіння рідких напівфабрикатів
Розрахунок приготування рідкої закваски для хліба російського масою 0,8 кг
Вихідні дані:
Маса закваски за хвилину 3,59 кг (взято із попередніх розрахунків)
Загальна витрата закваски :
Gзакзаг=2*Gзакхв*60*Тбр (1+а1/а2) (3.86)
де Gзакзаг- маса закваски, що витрачається за хвилину, кг;
Тбр - тривалість бродіння закваски, год.;
а1 - кількість закваски, що відбирається на виробництво, %;
а2- кількість закваски, що залишається для відновлення, %.
Gзак заг= 2*3,59*60*3*(1+50/50)=2584,8 кг
Об'єм, який займає закваска
Vзак = Gзакзаг*К/с (3.87)
де Gзакзаг - загальна маса закваски, кг;
К - коефіцієнт збільшення об'єму;
с - густина закваски, кг/дм3.
Vзак=2584,8 *2/0,7=7385,1 дм3
Кількість ємностей з закваскою
Nємн=Vзак/Vємн (3.88)
де Vзак - об'єм, який займає закваска, дм3;
Vємн - об'єм стандартної ємності, дм3.
Vємн = 7385,1 /1000=7,4 = 8 ємн.
Маса закваски в одній ємності
Gзакємн=Gзакзаг/ Vємн (3.89)
де Gзак.заг - загальна маса закваски, кг;
Nємн - кількість ємностей для бродіння закваски, шт.
Gзакємн=2584,8 / 8 = 323,1 кг
Ритм постановки чанів
Ч=йбр*60/ Nємн (3.90)
де йбр- тривалість бродіння закваски, год.;
Nємн - кількість ємностей для бродіння закваски, шт.
Ч=3*60/8=22,5 хв.
Ритм відбору складає 50%
Маса закваски, що відбирається на виробництво
Gзаквідб= Gзакємн.*С/100 (3.91)
де Gзакємн. - кількість закваски, що знаходиться в 1-й ємності, кг.;
С - процент відбору закваски, %.
Gзаквідб=323,1*50/100=162,0 кг
Об'єм закваски, що відбирається на виробництво
Vзаквіб= Gзаквідб*К/с (3.92)
де Gзаквідб - кількість закваски, що відбирається, кг;
К - коефіцієнт збільшення об'єму;
с- густина закваски, кг/дм3.
Vзаквіб=162,0*2/0,7=462,9 дм3
Підбираємо збірник для закваски об'ємом 500 дм3. Скільки відбирається закваски, стільки ж готується і живильної суміші із борошна і води.
Маса живильної суміші
Gж.с=Gзаквід=162,0 кг
Продуктивність заварювальної машини при приготуванні живильної суміші
Gзав.маш=V*с/К (3.93)
де V - об'єм заварювальної машини, дм3;
с - густина живильної суміші, кг/дм3;
К - коефіцієнт збільшення об'єму при перемішуванні.
Gзав.маш=300*1,08/1,3=249 кг
Кількість замісів
Nзам = Gзакємн/Gзав.маш (3.94)
де Gзакємн. - маса закваски в ємності, кг.
Nзам = 162,0/249=0,65=1 заміс
Приймемо 1 заміс
Маса порції замісу живильної суміші
Gпор=Gзакємн = 162,0 кг
Витрата борошна для приготування живильної суміші
Gборж.с=Gборж.с(100-Wж.с.)/100-Wбор (3.95)
де Gж.с - маса живильної суміші, кг;
Wж.с - вологість живильної суміші, %.
Gбор ж.с.= 162,0 (100-74)/(100-13,7)=48,8 кг
Маса води для приготування живильної суміші
Gвж.с= G ж.с. - Gбор.ж.с. (3.96)
де Gж.с. - маса живильної суміші, кг;
Gборж.с- маса борошна в живильній суміші, кг.
Gв ж.с = 162,0-48,8 =113,2 кг
Ритм замісу порції живильної суміші
Чзамж.с = Тбр*60/Nємн*nзам (3.97)
де Тбр - тривалість бродіння закваски, год.;
Nємн - кількість ємностей бродіння закваски, шт.;
nзам - кількість замісів, шт.
Чзамж.с=3*60 /8*1=22,5 хв.
Таблиця - Виробнича рецептура приготування рідкої закваски
Найменування сировини |
Один. вим. |
Живильна суміш |
Закв. на порцію |
|
Борошно житнє обдирне |
кг |
48,8 |
||
Вода |
кг |
113,2 |
||
Живильна суміш |
кг |
162,0 |
||
Закваска |
кг |
162,0 |
||
Разом… |
кг |
162,0 |
324,0 |
Кількість заварювальних машин
Nз.м. = Gж.с.* Тприг*К/V*с*60 (3.98)
де Gж.с. - маса живильної суміші, кг;
Тприг - тривалість перемішування живильної суміші, хв.;
К - коефіцієнт збільшення об'єму при перемішуванні;
с- густина живильної суміші, кг/дм3;
V - об'єм заварювальної машини, дм3;
Nз.м. = 162,0*20*1,3 / 300*1,08*60=0,22=1 шт
Підбираємо та встановлюємо заварювальну машину ХЗ-2М-300.
Розраховуємо обладнання для замішування і бродіння густих напівфабрикатів
Хліб «Росток»
Розрахунок кількості тістомісильних машин для замісу тіста
N т.м = G т/Р (3.99)
де G т - вихід тіста , кг
Р - продуктивність тістомісильної машини, кг/хв.
N т.м =8,1*60/1250=0,4=1 шт.;
Підбираємо і установлюємо тістомісильну машину И8-ХТА-12/1
Об'єм корита для бродіння тіста
Vкор= Gборхв*tбр*100/q*1000 (3.100)
де Gборхв - маса борошна за хвилину, кг;
t брод - тривалість бродіння тіста, хв.;
q - норма завантаження борошна на 100 дм3 геометричного об'єму.
qсер=( Сборпш.1с. * q1 + Сборж.об. * q2)/100; (3.101)
де Сборпш.1с. - витрата борошна пшеничного першого сорту за уніфікованою рецептурою;
Сборж.об. - витрата борошна житнього обдирного за уніфікованою рецептурою;
q1, q2 - норма для завантаження бункера.
qсер =(50*39+50*35)/100=37;
Vкор=4,4*50*100/37*1000=5,9 дм3;
Батони дорожні:
Розрахунок обладнання у разі порційного приготування напівфабрикатів у діжах для батонів дорожніх:
Вихідні дані:
Маса борошна в діжу 78,0 кг (взято з попередніх розрахунків)
Маса борошна за годину 345,1 кг (взято з попередніх розрахунків)
Ритм замісу 12 хв.
Для замісу тіста передбачаємо тістомісильну машину Diosna SPV-260
Визначають годинну кількість діж
Д год = G боргод / G бордіжу (3.102)
де G боргод- кількість борошна, яка витрачається за годину, кг;
G бордіжу - кількість борошна, що йде на заміс тіста в одну діжу.
Д год =345,1/78,0=4,4
Кількість діж необхідна для приготування тіста.
Дт = Д год *фброд.т/60 (3.104)
де Д год - годинна кількість діж, шт.
фбродт - тривалість бродіння тіста, хв.;
Дт =4,4*60/60=4,4=5 шт.
Кількість діж необхідна для додаткових операцій
Дд.оп = Д год *фд.оп.т/60 (3.105)
де фд.оп.т - тривалість додаткових операцій, хв.;
Дд.оп =4,4*3/60=0,2=1 шт.
Кількість діж на лінії
Дл = Дт + Дд.о. (3.106)
Де Дт - кількість діж для приготування тіста, шт.;
Дт - кількість діж для додаткових операцій, шт.;
Дл =5+1=6 шт.
Приймаємо 10% запасу діж для ремонту.
Дзап =6*10/100=0,6=1 шт.
Загальна кількість діж
Дзаг =6+1=7 шт.
Кількість тістомісильних машин
Nт.м = фзам+ фд.оп /Ч (3.107)
де фзам -тривалість замішування напівфабрикату, хв.
Ч- ритм замішування напівфабрикату, хв.
Розрахунок кількості тістомісильних машин для приготування тіста на батони дорожні:
Nт/м. т. =7+3/12,0=0,8=1 шт.
Встановлюємо 1 тістомісильну машину Diosna SPV-260
Булка «Трилистик»:
Розрахунок обладнання у разі порційного приготування напівфабрикатів у діжах для булки «Трилистик»:
Вихідні дані:
Маса борошна в діжу 78,0 кг (взято з попередніх розрахунків)
Маса борошна за годину 345,1 кг (взято з попередніх розрахунків)
Ритм замісу 15 хв.
Для замісу тіста передбачаємо тістомісильну машину Diosna SPV-260 Визначають годинну кількість діж
Подобные документы
Особливості пророщеного зерна та виробництва хлібобулочних виробів з нього. Технологія виробництва булочних виробів з добавками. Розробка рецептури "Булочки", її органолептичні і фізико-хімічні показники. Схема контролю якості хлібобулочних виробів.
курсовая работа [68,3 K], добавлен 18.04.2011Аналіз технологій виробництва житньо-пшеничного хліба. Харчова цінність житньо-пшеничного хліба. Методи контролю фізико-хімічних властивостей сировини, напівфабрикатів і готової продукції. Розробка нових видів хлібобулочних виробів збагачених йодом.
курсовая работа [80,9 K], добавлен 28.08.2012Зберігання та підготовка сировини до виробництва. Технологічна схема виробництва батонів "Нива" з борошна вищого сорту, хліба українського та соняшникового. Розрахунок продуктів, обладнання для приготування рідких напівфабрикатів. Графік роботи печей.
курсовая работа [681,3 K], добавлен 19.06.2014Вимоги до якості сировини пшеничного хліба. Оцінка хлібобулочних виробів згідно з нормативно-технологічною документацією. Технологія виробництва хліба. Зберігання та реалізація готової продукції. Допустимі терміни витримування хлібобулочних виробів.
курсовая работа [1,6 M], добавлен 21.11.2014Характеристика способу приготування тіста. Технологія виробництва хліба пшеничного: підготовка сировини, вимоги до якості борошна. Дослідження зміни органолептичних показників готових виробів при використанні морквяного пюре у різних концентраціях.
курсовая работа [1,1 M], добавлен 09.10.2011Розрахунок рецептури бісквітних тортів. Вибір і обґрунтування технологічної схеми. Розрахунок потужності вибраної потоково-механізованої лінії. Розрахунок напівфабрикатів, які використовуються для виробництва тортів. Технохімічний контроль на виробництві.
курсовая работа [88,5 K], добавлен 25.11.2014Визначення якості борошна за органолептичними показниками. Технологія приготування вареників та пельменів із м’яса. Вимоги до якості виробів із тіста. Інвентар та механічне обладнення. Рецептура, режим замішування, ознаки готовності. Робоче місце кухаря.
курсовая работа [6,9 M], добавлен 01.09.2014Зберігання та підготовка сировини. Технологічний процес виробництва листкових виробів. Формування і оброблення тістових заготовок. Розрахунок продуктивності печі та вибір асортименту продукції. Розрахунок витрат та запасу сировини і напівфабрикатів.
курсовая работа [444,2 K], добавлен 08.12.2011Техніко-економічне обґрунтування будування підприємства з виробництва ковбасних виробів. Аналіз технології виробництва варених ковбасних виробів. Вибір та обґрунтування асортименту, санітарні вимоги з виробництва. Правила техніки безпеки при роботі.
дипломная работа [124,5 K], добавлен 30.05.2010Складники, що використовуються для виробництва драже "Морські камінці з ізюмом" та "Кольоровий горішок". Основні стадії технологічної схеми виробництва драже. Розрахунок сировини та напівфабрикатів для асортименту виробів, що надходять на підприємство.
курсовая работа [181,0 K], добавлен 06.05.2013