Якою буває графіка
Передача фактури графічними засобами, штрихами, крапочками, прямою та їх сполученням. Виконання композиції "Хто як себе прикрасив". Ознайомлення з різними видами графіки і графічних технік. Розвиток спостережливості, зорової пам’яті, образного мислення.
Рубрика | Педагогика |
Вид | разработка урока |
Язык | украинский |
Дата добавления | 19.12.2012 |
Размер файла | 16,0 K |
Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже
Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.
Размещено на http://www.allbest.ru/
Размещено на http://www.allbest.ru/
Тема уроку: Якою буває графіка? Передача фактури графічними засобами (лініями, штрихами, крапочками, прямою та їх сполученням). Виконання композиції “Хто як себе прикрасив.” (туш, паличка або кольорова ручка, фломастери)
Мета уроку - навчальна: проведення бесіди про графіку; ознайомлення учнів з різними видами графіки і графічних технік; формування уміння учнів передавати фактуру графічними засобами;
- розвиваюча: розвиток спостережливості, зорової пам?яті, окоміру, образного мислення, естетичного ставлення до творів образотворчого мистецтва, уяви;
- виховна: виховувати охайність, акуратність під час виконання композиції; прищеплювати любов до творів образотворчого мистецтва;
Різновид уроку: урок практичної художньої діяльності.
Вид художньо-практичної діяльності: малювання з уяви.
Тип уроку: комбінований.
Техніка виконання: графічна - простий олівець, кулькова ручка, фломастер.
Оснащення уроку: а) ілюстрації, репродукції з картин;
б) альбом, олівець, кулькова ручка, фломастер.
Словниковий мінімум термінів і понять: графіка, живопис, графічні засоби, графіти, “графо”.
Методи і прийоми для застосування вчителем на уроці: розповідь, коментар, бесіда; демонстрування наочності та прийомів роботи, організація сприймання пізнавальної і практичної діяльності учнів, порівняльний аналіз.
Види мистецтв, що інтегрують на уроці: живопис, графіка.
графічний пряма образний мислення
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА
- Доброго дня, діти! Сідайте! Мене звуть Людмила Олександрівна і сьогодні урок образотворчого мистецтва проведу у вас я.
- Погляньте на свої парти і подивіться, чи все готове у вас до уроку. У вас повинен бути альбом, простий олівець, ручка.
- Якщо ви готові до уроку, тоді уважно мене слухайте.
II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ
- Сьогодні на уроці ми з вами будемо мандрувати казкою “Квітка-семицвітка”, у якій хлопчик використовував пелюстки не за призначенням. І щоб у нас у класі з?явилася така квітка, необхідно бути уважними, активними і правильно виконувати усі запропоновані завдання.
III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
- З яким видом мистецтва ви ознайомилися на попередніх уроках?
- Як називаються картини, на яких зображена природа?
IV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ
- На сьогоднішньому уроці ми ознайомимося з таким видом мистецтва як графіка, з яким ви, не здогадуючись, добре знайомі з малечку.
- Для того, щоб отримати першу пелюстку, необхідно бути уважними і слухняними, дізнатися про один з видів образотворчого мистецтва.
V. ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ
1. Вступна розповідь.
- На попередніх уроках, ви довідалися про художників-живописців. Створюючи картини, вони використовували фарби, передаючи свої почуття кольором.
- Є й інші художники, їх називають графіками. Слово “графіка” походить від грецького “графо” - пишу, малюю.
- Графіка - це вид образотворчого мистецтва, який виник дуже давно. На відміну від живопису твори графіки переважно чорно-білі. Використовують у графіці такі інструменти, як олівець, перо, кулькову ручку, фломастери. Насамперед, хотілося б зупинитися на найдоступнішому інструментові - простому олівці. Олівець легко стирається, що дозволяє неодноразово виправляти помилки, видаляти дрібні деталі. Малюнок олівцем може бути сріблястим, легким або насиченим і контрасним. Багатьом художникам подобається малювати пером. Робота цим інструментом вимагає точності, тому що важко виправляти допущенні помилки. Великі можливості має звичайна кулькова ручка.
- Для зображення предметів художники-графісти використовували такі графічні засоби як лінії, прямі, цятки, крапки, штрихи. Вони бувають різні за розміром: штрихи, плями та крапки - великі, менші, дуже дрібні, а штрихи й лінії - товстіші й тонкі, більш або менш зігнуті. Ці засоби можуть по-різному сполучатися і з?єднуватися між собою.
- Добре, дітки, оскільки ви були уважними, то перша пелюстка з?являється у нашої квітки.
2. Аналіз репродукцій картин чорно-білої графіки.
- Для того, щоб отримати наступну пелюстку, необхідно розглянути репродукції картин.
- Уважно подивіться на цю репродукцію. Кого на ній зображено? Які графічні засоби використав художник, щоб зобразити коні і чоловіка на возі?
- Репродукція картини Анрі Матисса має зовсім інший характер. Кого зображено на ній? Які графічні засоби використав художник?
- Зверніть увагу, як лінія змогла допомогти художникові створити образ замріяної жінки.
- Добре, діти! Молодці! За це ви отримуєте другу пелюстку для нашої квітки.
3. Аналіз репродукцій картин кольорової графіки.
- Ми з вами розглянули чорно-білу графіку, але вона буває ще й кольоровою. Коли художник працює пастеллю, кольоровими фарбами чи фломастерами, виходять кольорові малюнки. Це теж графіка. Щоб отримати наступну пелюстку, необхідно розглянути зразки кольорової графіки.
- Хто зображений на цій репродукції? За допомогою яких графічних засобів?
- Кого ви бачите на наступній репродукції? Які тут використано графічні засоби?
- Молодці! За правильні відповіді у нашої квітки з?являється ще одна пелюстка.
4. Групування репродукцій.
- Щоб отримати четверту пелюстку, необхідно запропоновані репродукції розділити на дві групи, одні віднести до живопису, а інші - до графіки.(Діти виконують завдання.)
- Четверта пелюстка з?являється у нашої квітки-семицвітки.
5. Пояснення правил виконання композиції.
- Сьогодні на уроці ви будете малювати предмети за власним вибором, ті, які вам хочеться за допомогою тих інструментів, якими вам зручно працювати. Можете простим олівцем, кульковою ручкою, фломастерами. Будете виконувати композицію “Як хто себе прикрасив.”
- Як прикрасила себе рибка? (Вчитель одночасно пояснює і виконує педагогічний малюнок перед дітьми на дошці.) Рибка має таку округлу, овальну форму, загострену трохи у двох кінцях. Намалюємо її форму. Хвіст і поплавці можуть бути різної форми і розмірів. Тепер детально зображуємо графічними засобами голову, око, рот, тоді луску.
VI. ПІДГОТОВЧІ ВПРАВИ
- Щоб у нашої квітки-семицвітки з?явилася ще одна пелюстка, необхідно виконати підготовчі вправи.
- Які графічні засоби необхідно виконати, щоб домалювати перший малюнок? Другий? Третій? Четвертий? (Діти в альбомах виконують підготовчі вправи.)
- Ви виконали це завдання, тому отримуєте пелюстку.
VII. САМОСТІЙНА ХУДОЖНЬО-ПРАКТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ УЧНІВ
- Подума майте, що ви будете малювати, за допомогою яких інструментів і які графічні засоби будете використовувати.
- Щоб отримати шосту пелюстку, проведемо фізкультхвилинку.
Фізкультхвилинка
Працювали ви, трудились
І, напевно, притомились.
То ж давайте для розрядки
Зробим кілька вправ зарядки.
“Раз” - підняли руки вгору,
“Два” - нагнулися до долу,
“Три” - повернулись вправо, вліво,
На “чотири” - раз присіли,
Похитали головою
Ще й притупнули ногою.
Пальчиками повертіли
І за парти тихо сіли.
VIII. ЗАВЕРШЕННЯ УРОКУ
(Вчитель аналізує роботи учнів і ставить оцінки.)
- Що таке графіка?
- Які інструменти використовують художники-графісти?
- А які засоби, щоб намалювати картину?
- Молодці! Ви виконали усі завдання і ось така чудова квітка з?явилася в нашому класі. Дякую вам за чудовий урок!
- До побачення!
Размещено на Allbest.ru
Подобные документы
Традиційні техніки графіки. Прикладна графіка та нетрадиційні техніки графіки. Зміст навчального матеріалу з графічними техніками у підручниках з образотворчого мистецтва для середніх шкіл. Дизайн календарю як приклад використання графічних технік.
дипломная работа [62,3 K], добавлен 04.09.2012Історія розвитку графічних технік. Специфіка графічного мистецтва, різноманіття його матеріалів і технік. Матеріалознавчий аспект виконання творів в графічних техніках. Аналіз досвіду вивчення графічних технік на уроках образотворчого мистецтва.
курсовая работа [2,0 M], добавлен 24.07.2015Мова графіки, її засоби. Ставлення зображуваного предмета до простору як ознака графіки. Художнє виховання та творчий розвиток учнів засобами образотворчого мистецтва. Розвиток естетичного ставлення до дійсності в основі знайомства з мистецтвом.
реферат [44,4 K], добавлен 14.12.2015Просторове мислення як вид розумової діяльності. Дослідження проблеми у зарубіжній і вітчизняній психології. Орієнтація в реальному та теоретичному просторах. Особливості сприйняття об’ємних форм, чуття композиції. Мислення засобами скульптурної пластики.
курсовая работа [44,7 K], добавлен 03.11.2009Викладання образотворчого мистецтва в молодших класах, розвиток у школярів образного мислення і здібностей. Етапи розвитку навичок малювання в дитини, відображення в малюнках її бачення світу. Порядок вивчення тематичного малювання в перших класах.
реферат [3,7 M], добавлен 08.11.2009Образотворче мистецтво та його вплив на творчість дошкільників. Розвиток зображувально-художніх здібностей дітей засобами нестандартних технік. Інтегровані заняття та їх роль в активізації творчості. Використання психогімнастики на заняттях з малювання.
курсовая работа [38,9 K], добавлен 07.08.2011Психолого-педагогічні основи розвитку творчого мислення молодших школярів. Роль природи у розвитку творчого мислення у початковій школі. Експериментальне дослідження сформованості творчого мислення в учнів. Аналіз досвіду роботи шкільних вчителів.
курсовая работа [86,2 K], добавлен 10.01.2012Сутність, види, правила, прийоми і засоби тематичної композиції, особливості її виконання учнями початкових класів. Обґрунтування методичних умов виконання тематичної композиції у початковій школі, розробка спеціальної методики та її практична апробація.
дипломная работа [7,3 M], добавлен 21.10.2009Теоретичні основи розвитку мислення молодших школярів. Сутність, форми мислення, вікові особливості. Стан розвитку мислення та набуття знань в практиці початкової школи. Створення умов для розвитку пізнавальних можливостей і здібностей кожної дитини.
дипломная работа [385,3 K], добавлен 12.11.2009Поняття, думка, висновок як основні форми мислення. Формування в учнів характерних для математики прийомів розумової діяльності. Підходи до становлення логіко-математичного мислення. Його розвиток за допомогою системи нестандартних розвиваючих завдань.
курсовая работа [44,4 K], добавлен 21.02.2015