Чудовий світ математики

Розробка уроку математики для молодших школярів. Вивчення геометричних фігур та форми предметів, викладання числового ряду , лічення в межах 10 у прямому та зворотному порядку, знаходження сусідів заданого числа, розв’язувати простих арифметичних задач.

Рубрика Педагогика
Вид конспект урока
Язык украинский
Дата добавления 29.11.2010
Размер файла 16,0 K

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Чудовий світ математики

Програмовий зміст:, називати геометричні фігури ,зіставляти з ними форму предметів, викладати числовий ряд , лічити в межах 10 у прямому та зворотному порядку, знаходити сусідів заданого числа , роз вязувати прості арифметичні задачі за допомогою цифрових карток, закріпити дні тижня Виховувати цікавість до математичних занять. Розвивати логічне мислення, пам ять, увагу , інтерес до навколишнього життя.

Попередня робота : вивчення віршів, виготовлення посібників.

Обладнання : площинне зображення Сонечка зі знімними промінцями; предметні картинки із зображенням комах ( сонечко ,мураха , бджола).Зображення квітів, різнокольорові смужки ,геометричні фігури - квадрат , трикутник , прямокутник , круг , овал .для кожної дитини - набори цифр .

Хід заняття.

1. Привітання.

Любі малята, подивіться, як гарно навколо, і яскраво сонечко нам усміхається, нам і всім тим хто завітав до нас в гості.

Тож усміхніться і ви , мої любі майбутні школярі.

Ой, які ж ви стали гарні, коли на ваших личках засяяли усмішки, немов маленькі сонечка.

З доброю, лагідною, чарівною усмішкою можна розпочати заняття.

А заняття у нас незвичайне ! Та ось чому.

2. Діти, чи любити ви подорожувати ? ( Так ).

В. Тоді я запрошую вас всіх у чарівну подорож в країну « Математики». Під час подорожі вас чекають ігри, а ще вам треба буде виконувати цікаві завдання .

В. Пропоную дітям заплющити очі. Після цього ми потрапляємо у країну « Математики».

3. У цій країні жили діти. Жили вони дружно й весело, допомагали один одному.

І ось одного разу до їхньої країни прийшла гарна дівчинка. А що було далі, ми з вами зараз дізнаємося.

І.(д). Ой, що то за дівчина ?

ІІ.(д). Яка вона гарна !

ІІІ.(д). Як тебе звати ?

Дівчина. Мене зачаклувала Чаклунка, і я не пам ятаю свого імені.

В. Що робити , хто нам допоможе?

В. Нам діти допоможе Фея.

Ф. Я, Фея чарівниця, пораджу вам часу марно не втрачати , математику вивчати , з цифрами завжди дружити та лічити швидко вміти. А допоможуть вам в цьому маленькі друзі ( комахи ).

Отож, аби дізнатись, яке ім. я в цій дівчинки, ви маєте знайти та викласти чарівні кульки з літерами й цифрами від 1 до 10.

А ці кульки чарівні ви отримаєте по одній після кожного виконаного завдання, які нам приготувала Чаклунка.

В. Завдання. ( І )

Д/і. « Збери будинок». ( Назвати геометричні фігури ,закріпити властивості та колір ).

- Якої геометричної форми будинок, дах , вікна ?

- Якого кольору будинок , дах , вікна ?

- Скільки поверхів у будинку ?( Одноповерховий, багатоповерховий). (Діти виконують завдання ,та отримують кульку ).

В.Завдання. (ІІ )

Тепер, ви потрапили до країни , де мешкають веселі мурашки. Але зараз вони засумували , тому що Чаклунка переплуталися всі цифри, що на них. Діти допоможіть їм .

Д/і. « Чарівні мурашки». ( На мурашках розміщені врозсип картки з цифрами , які позначають числовий ряд. Діти виконують завдання , та отримують кульку ).

- Числовий ряд від 1 - 10.

- Лічба в межах від 1 -10 та оберненому порядку.

- Цифри - сусіди .

- Порядкова лічба.

Ф.Бачите - перед вами гарна галявина , а на ній мешкають маленькі сонечка.

Жучок маленький сонечко

Влетів через віконечко.

На крильцях червоненьких,

Є цяточки чорненькі.

Ф .Завдання. ( ІІІ )

Д/і. « Сонечко».

(Діти самостійно лічать кількість цяток на сонечку , та позначають їхню кількість відповідною цифрою . Виконавши завдання отримують наступну кульку ).

Ф. Час не гаємо далі вирушаємо.

Потім всі вирушають далі і потрапляють на квітучу галявину.

Ф.

Погляньте - як багато квітів.

Із квітки на квітку,

Летить бджілка швидко,

Хвилинок не гає -

Медочок збирає.

Ф.Завдання. ( ІV )

Д/і. «Посади бджілку на квітку».

Ф. До них завжди бджілки прилітали, на кожну квітку сідали. А сьогодні з ними щось сталося - не на кожну квітку бджілка сідає. Може , ви поясните , що відбувається. Ці квіти справді зачаровані. Діти , що на них написано ? Так , приклади . Що потрібно зробити ? (Роз в'язати приклади , що на квітках ,і посадити на них бджілок із цифрами - відповідями ). Виконайте завдання . ( Діти розв язують приклади й розміщують бджілок . Виконують завдання та отримують кульку . )

Ф. ( V ) Ось ми і дійшли до наступного завдання яке приготувала нам Чаклунка.

Д/і. « Постав відповідний знак».

( Дітям потрібно порівняти, та поставити відповідні знаки між зображеними групами предметів ).

Яких яблук (метеликів, грибів, курчат ) більше ?

Яких яблук (метеликів, грибів, курчат )менше ?

Яких яблук (метеликів, грибів, курчат )порівну?

Чому ви так думаєте ?

Що треба зробити, щоб їх було порівну ?

Ф. Хто відгадає цю загадку той отримає , цю картку.

Він легенький та літає швиденько,

Крила в нього - наче квіти,

Тож і люблять його діти. ( Метелик )

В теплий дощик народився,

Парасолькою накрився,

Може б , з лісу пострибав,

Якби другу ногу мав. ( Гриб )

Наче сонячні клубочки,

Хтось розсипав біля квочки,

Хто це там пищить , малята ?

Здогадалися ? ( Курчата )

Соковиті , запашні,

Рум янєнькі, чарівні,

На деревах ростемо,

Очі усім вабимо. ( Яблука )

Ф. Після виконаного завдання діти отримують наступну кульку.

Ф. Завдання ( VІ ). За отримане завдання діти отримують чарівну кульку.

Ф.Вправно ви рахуєте,

Швидко ви міркуєте.

Уважно слухайте всі наступне завдання.

Віршовані - задачі.

П ять метеликів літають

Та й на квіточки сідають

Прилетів іще один ,

Сів на квіточку і він.

Полічи - но швидко всіх

Цих метеликів прудких. 5 + 1 = 6

Ось, було у нас мороки -

Посварились дві сороки.

На їх шум ще дві примчало,

Скільки разом усіх стало ? 2+2=4

Чотири грибочки

Виросли під дубочком.

Під сосною тільки п ять,

Скільки всього буде грибочків. 4 + 5 = 9

На полиці вісім книг

Взяв Тарас одну із них.

Хто тепер сказати б зміг,

Скільки на полиці книг ? 8 - 1 = 7

Три веселих киці

Грались на травиці.

Враз одна сховалась

Скільки киць зосталось ? 3 - 1 = 2

Скільки чобітків

Міла купила,

Щоб киця лапки

Не замочила ? 4

Каже мати квочка :

В мене чотири синочки

І дві маленьких дочки.

Скільки діточок у квочки ? 4 + 2 = 6

По дорозі їжак біг,

Ніс сім яблук на пиріг,

Одне впало, покотилось.

Скільки яблук залишилось ? 7 - 1 = 6

Ф.Завдання ( VІІ )

Д/і « Назви дні тижня».

П ять навчальних днів у нас

Й вихідних дозвілля час.

Вам просте завдання, діти,

Всі дні тижня полічити. 7

Вранці ми із добрим ділом день вітали … ( понеділок )

Ніченька минула скоро , зустрічаємо … ( вівторок )

Далі спритна, молода поспішає… ( середа )

А четвертий день тепер називається … ( четвер )

Діло добре ладиться , як настане … ( п ятниця )

Дома скрізь кипить робота , як почнеться день … ( субота )

А субота з хлібом - сіллю , привела сестру … ( неділю )

Ось і тижневі кінець , хто трудився - молодець.

С. Жупань

- Який день починає тиждень ? Понеділок.

- Які дні вихідні ? Субота та неділя .

- Які дні робочі ? Понеділок, вівторок , середа , четвер, п ятниця.

Діти виконують завдання , та отримують кульку.

Ф. Завдання ( VІІІ )

Д/і. « Орієнтування у просторі».

За отримане завдання діти отримують наступну кульку.

- В правому верхньому куті ….

- В лівому верхньому куті…

- В лівому нижньому куті…

- В правому нижньому куті…

- В центрі…

- В середньому нижньому…

- В середньому верхньому…

- В правому середньому…

- В лівому середньому…

Ф. Завдання ( І Х )

А зараз Чаклунка хоче , щоб ми показали їй як ми вміємо не тільки працювати , а й відпочивати. За це ви отримаєте ще одну кульку.

Фізкультхвилинка.

Ми метелики чудові,

Крильця маємо кольорові,

Їх до сонця піднімаємо

Біля сонця ми літаємо.

Над квітами літаємо.

Пташку ми злякалися,

Під квіточку сховалися.

Будемо діти тихенько сідати

Та продовжемо старанно працювати,

Щоб дівчинки ім я відгадати.


Подобные документы

  • Психолого-педагогічні основи формування вмінь розв'язувати задачі. Види простих задач. Формування вмінь розв'язувати задачі на знаходження невідомого компонента. Задачі на знаходження невідомого, доданка, зменшуваного та від'ємника за допомогою рівнянь.

    дипломная работа [3,7 M], добавлен 12.11.2009

  • Методичні зауваження до теми "Геометричні перетворення" в основній школі. Методика вивчення рухів і перетворення подібності. Використання гомотетії при розв’язуванні задач на побудову. Зв'язок геометричних перетворень з методами розв’язування задач.

    курсовая работа [1,3 M], добавлен 26.10.2011

  • Роль учителя у процесах формування математичного мислення. Незвичайні творчі вправи до уроків математики. Загальні форми виховної роботи. Форми навчання учнів школи на уроках математики: розробка лабораторно-практичних робіт, уроку-казки та уроку-гри.

    курсовая работа [841,9 K], добавлен 08.11.2011

  • Сутність, особливості процесу розв’язування простих математичних задач в початковій школі. Психологічні особливості розвитку математичного мислення молодших школярів. Методика роботи над простими задачами на розкриття конкретного змісту арифметичних дій.

    дипломная работа [257,2 K], добавлен 20.10.2009

  • Методи формування у молодших школярів математичних знань в процесі дидактичної гри. Переваги використання гри на уроках математики в молодших класах, оцінка його ефективності в мовленнєвому розвитку учнів. Розробка спеціальних ігор і проведення уроку.

    дипломная работа [262,0 K], добавлен 14.07.2009

  • Аналіз розвитку творчих можливостей молодших школярів на уроках математики під час розв’язування задач. Доцільність застосування різних прийомів складання задач: за малюнком, ін. Внутрішні розумові дії учня при виконанні складних творчих завдань.

    статья [20,4 K], добавлен 17.08.2017

  • Проблема формування умінь розв’язувати задачі у теорії та практиці. Математичні задачі у математиці початкової школи як педагогічний засіб. Психолого-педагогічні передумови використання задач. Методичні підходи та розробки використання складених задач.

    дипломная работа [126,0 K], добавлен 12.11.2009

  • Використання прикладного змісту іменних теорем для вивчення шкільного курсу математики - інструмент розв’язання проблем модернізації особистісно-орієнтованої педагогічної освіти. Формування поняття "функція" у молодших школярів на уроках математики.

    учебное пособие [2,1 M], добавлен 25.05.2019

  • Мотивація учіння як рушійна сила у навчанні молодших школярів. Особливості використання історичного матеріалу на уроках математики у початковій школі, форми організації занять. Виявлення труднощів методичного характеру у вчителів при підготовці до уроків.

    курсовая работа [2,1 M], добавлен 05.11.2013

  • Місце геометричного матеріалу в структурі вивчення математики в початковій школі, його роль у розвитку сприйняття та уяви учнів. Методика вибору ефективних шляхів, методів та прийомів формування математичних понять, розробка методичних рекомендацій.

    курсовая работа [162,5 K], добавлен 28.07.2009

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.