Основи технології писанкарства
Мета уроку на тему "Основи технології писанкарства". Методичне оснащення уроку. Виконання різнорівневих завдань. Робота учнів в групах. Контроль знань учнів, взаємоперевірка, самоконтроль. Аналіз допущених помилок. Картки для індивідуального опитування.
Рубрика | Педагогика |
Вид | конспект урока |
Язык | украинский |
Дата добавления | 19.01.2012 |
Размер файла | 57,8 K |
Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже
Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.
Размещено на http://www.allbest.ru/
Тема: Основи технології писанкарства
Мета уроку:
Освітня: створити умови для формування в учнів понять про техніки писанкарства, про писанку та її види, про композицію українських орнаментів і принципи її побудови; сприяти актуалізації життєвого досвіду учнів та формуванню уявлення про зв'язок культури з життям та побутом людей.
Виховна: створити оптимальні умови для виховання в учнів поваги до праці, бажання брати участь у трудовому процесі, потреби виявити себе в різноманітних видах творчої діяльності.
Розвиваюча: сприяти розвитку естетично-сенсорної сфери особистості, що формує цілу низку життєвих компетентностей: соціальної, інформаційної, полікультурної, комунікативної, самоосвіти та саморозвитку, продуктивної творчої діяльності учнів.
Методичне оснащення уроку:
1. Матеріально - технічна база:
Комп'ютер.
Матеріали для контролю знань учнів.
2. Дидактичне забезпечення:
Робочий зошит.
Електронна презентація з теми.
Матеріали для контролю знань учнів.
Обладнання: комп'ютер, картки завдання, малюнки.
Методика навчання: робота за картками по групах, розповідь, демонстрація, повідомлення учнів, індивідуальна робота.
Форми організації пізнавальної діяльності учнів: індивідуальна, групова.
Між предметні та внутріпредметні зв'язки: історія, народознавство, трудове навчання, образотворче мистецтво.
Тип уроку: вивчення й первинне закріплення нових знань.
Форма уроку: урок - подорож.
Підготовка до уроку: учні готують додаткову інформацію про писанкарство, добирають малюнки із зображенням писанок.
Структура уроку
Організаційний момент
Актуалізація знань
Мотивація навчальної діяльності
Вивчення нового матеріалу
Первинна перевірка засвоєння знань
Підбиття підсумків уроку.
Домашнє завдання.
ХІД УРОКУ
Організаційний момент.
Добрий день! На Вас шановні,
Вже знання чекають нові,
Їх засвоять всі на раз.
Роботящий, дружній клас!
На сусіда подивіться.
І привітно посміхніться.
Щиро всі потисніть руки
Й гайда пізнавать науки.
Актуалізація опорних знань.
Вступне слово вчителя.
Сьогодні я вас запрошую до подорожі на чарівний острів, назва якому «Писаночка». А що ви очікуєте від сьогоднішньої мандрівки, стоячи біля воріт острова?
Вправа «Мої очікування»
У вас на робочих столах лежать кольорові зірки, напишіть свої очікування на сьогоднішній урок, виразивши їх трьома словами.
Подивіться на дошку, ми знаходимося біля воріт до цього острова, але ж вони зачинені. Я підходжу до дошки, і зараз відчинимо ці ворота (учитель прикладає зусилля). Ой, а ворота не відчиняються, але я бачу на них якийсь лист. Давайте зачитаємо його?
(Учитель пропонує зачитати лист учениці).
Текст листа
Дорогий друже! Для того, щоб потрапити до нашого острова, треба згадати все, що ви вивчили на уроках трудового навчання в цьому році, і якщо ваші знання міцні - ворота відчиняться! Бажаю успіху!
Виконання різнорівневих завдань.
Ось яку загадку нам загадали? Так, давайте згадаємо все, що ми з вами вивчили, виконавши завдання. Ми будемо працювати в групах. Ви об'єдналися в групи за бажанням.
Група №1 - Історики. Командир групи ______________
Група №2 - Фольклористи. Командир групи ______________
Група №3 - Майстри. Командир групи ______________
Робота в групах.(Завдання прикріплені на дошці так, щоб не було идно їх, а командири команд знімають і виконують з командою).
Завдання для І групи «Склади поняття»
Вам запропоновані картки з трьома поняттями, але букви в них переплуталися. Складіть букви у певному порядку.
Відповіді: орнамент, мотив, композиція.
Завдання для ІІ групи «Яке сердечко без слова?»
Вам запропоновано 4 сердечка із набором букв, ви повинні прочитати зашифровані слова і сказати в якому сердечку немає слова.
1. 2. 3. 4.
Відповідь: без слова сердечко № 3
1- стиль, 2 - інтер'єр, 4 - традиція.
Завдання для ІІІ групи «Розв'яжи головоломку»
Починаючи з першого складу та прямуючи лініями, прочитайте слова.
Відповідь:1. -дерево, 2. - розпис, 3 - символіка.
Контроль знань учнів: взаємоперевірка, самоконтроль.
Аналіз допущених помилок.
Слово вчителя.
Молодці, ви добре впорались із завданнями. І я повертаюся до воріт, які ведуть нас до чарівного острова. Як ви вважаєте тепер вони відчиняться? (Діти з очікуванням погоджуються, учитель намагається відчинити двері.) і ось нарешті ми потрапляємо на цей острів. І бачимо, що на ньому є чарівний замок.
Мотивація навчальної діяльності.
Сьогодні на уроці ми пройдемо його кімнатами, і я сподіваюсь, ви отримаєте для себе дуже багато корисного та цікавого.
Людина за своєю природою - художник. В усе, що її оточує і до чого торкаються її руки, вона намагається внести красу.
Майстри декоративно ужиткового мистецтва створили справжні шедеври, до таємниць яких ми сьогодні спробуємо доторкнутися.
Повідомлення теми, мети та завдань уроку.
1. Слово вчителя.
Для того, щоб дізнатися тему сьогоднішнього уроку, я вам пропоную виконати завдання.
Виконай завдання.
Закресли літери які повторюються чотири рази. З літер, що залишились, склади слово, і ти знайдеш тему, яку ми будемо вивчати сьогодні на уроці.
О |
Р |
К |
Д |
О |
Д |
И |
||
Р |
П |
К |
П |
С |
П |
Р |
П |
|
К |
Р |
Н |
Д |
К |
В |
Д |
Відповідь: ОСНОВИ
Д |
Т |
Ю |
І |
Л |
Г |
Ї |
||
Е |
Ж |
Д |
Х |
Д |
Ю |
Ю |
Ж |
|
Ж |
Н |
Ж |
Ю |
О |
Д |
О |
Відповідь: ТЕХНОЛОГІЇ
В |
И |
А |
М |
С |
Ш |
|||
П |
М |
Ш |
М |
Н |
А |
М |
Т |
|
Ш |
К |
А |
С |
Ш |
Р |
Відповідь: ПАСАНКАРСТВА
Так, це - ОСНОВИ ТЕХНОЛОГІЇ ПИСАНКАРСТВА. Запишіть дату та тему уроку в робочий зошит.
Вивчення нового матеріалу.
І ми заходимо до першої кімнати нашого замка, яка має назву «Теоретична».
Поняття про писанку.
Пташине яйце, розписане мініатюрним орнаментом, називають писанкою. Назва її походить від слова «писати», тобто прикрашати орнаментом.
Писанка - одна із стародавніх форм українського народного розпису, у якому наші пращури втілювали свої прагнення, віру.
Зрештою, писанка - це символ весни, сонця, повернення природи до життя.
Існує декілька видів орнаментальних яєць.
Крашанка - це всім знайоме варене яйце, зафарбоване в один колір.
Дряпанка - це яйце з темною шкаралупою, яке офарблюють в один колір і на його поверхні гострим інструментом продряпують малюнок.
Крапанка - це одна із різновидів писанки. Для її виготовлення на біле яйце перед офарлюванням наносять краплі гарячого воску. Крапанка рідко буває двох кольоровою. Найчастіше використовуються всі кольори палітри.
Мальованки розписують акварельними, гуашними фарбами за допомогою пензля.
Учні записують визначення в зошит.
Історичні відомості.
Ми переходимо до наступної кімнати нашого чарівного замку, яка має назву «Історична».
Слово вчителя.
Не можна говорити про сучасне декоративно - прикладне мистецтво, не пов'язуючи його з надбанням українського народу, з життям та побутом людей.
Сьогодні проведуть нас по «Історичній» кімнаті наші експерти.
Слово учнів.(ДОДАТОК )(ПРЕЗЕНТАЦІЯ)
Слово вчителя.
Ми переходимо в наступну кімнату нашого замку «Матеріально-інструментальну.» ознайомлять нас із цією кімнатою «Майстри.»
Матеріали та інструменти для виготовлення писанки.
Слово учнів.
Слово вчителя.
Відчиняємо двері наступної кімнати замку «Орнаментика». І поведуть нас по ній наші фольклористи.
Орнаментика писанкового розпису.
Слово учнів.
Закріплення нового матеріалу.
Картка для індивідуального опитування.
Варіант І.
П.І._____________________
Перевір себе. Позначте знаком «+» правильні твердження і «-» неправильні. урок завдання контроль опитування
1. Крапанка - це яйце з темною шкаралупою, яке офарблюють в один колір і на його поверхні гострим інструментом продряпують малюнок.
2. Дряпанка - це яйце з темною шкаралупою, яке офарблюють в один колір і на його поверхні гострим інструментом продряпують малюнок.
3.Мальованка - це яйце, розписане фарбами за допомогою пензля.
4.Писанка - це символ весни, сонця, повернення природи до життя.
Відповіді: 1-,2+,3+,4+
Картка для індивідуального опитування.
Варіант ІІ.
П.І._____________________
Перевір себе. Позначте знаком «+» правильні твердження і «-» неправильні.
1.Дряпанка - це яйце з темною шкаралупою, яке офарблюють в один колір і на його поверхні гострим інструментом продряпують малюнок.
2. Крапанка - це яйце з темною шкаралупою, яке офарблюють в один колір і на його поверхні гострим інструментом продряпують малюнок.
3.Мальованка - це яйце, розписане фарбами за допомогою пензля.
4.Писанка - це символ весни, сонця, повернення природи до життя.
Відповіді: 1+,2-,3+,4+
Підсумок уроку. Рефлексія.
Оцінювання досягнень учнів за роботу на уроці.
Учні виставляють оцінки за роботу в «Аркуш самоконтролю».
Учитель коментує виставлені оцінки.
Заключне слово вчителя
Ось і підійшла до кінця наша подорож по чарівному замку, що знаходиться на острові «Писаночка». Щоб вийти з цього острова, треба відповісти на запитання:
Чи сподобалась вам наша подорож?
Що нового ви дізналися на уроці?
Про що хотіли б ще дізнатися?
І повертаючись до початку уроку, до вправи «Мої очікування», хочу запитати:
Чи справдилися ваші очікування? Візьміть у руки ваші зірочки. Якщо ваші очікування справдилися, підніміть їх до гори, якщо ні - опустіть.
Учитель підходить до дошки, закриває ворота острова.
Я сподіваюсь, що ми досягли з вами певної мети - ви здобули нові знання.
Домашнє завдання.
Підготувати етапи проектної діяльності. Скласти план виконання проекту.
Размещено на Allbest.ru
Подобные документы
Мета, методи проведення та обладнання уроку з теми "Основи овочівництва". Мотивація навчальної діяльності учнів, сприймання і усвідомлення нового матеріалу, розробка структури уроку та домашнього завдання, форми контролю засвоєння та знань учнів.
разработка урока [25,4 K], добавлен 11.07.2011Тематичний контроль, функції та критерії оцінювання учнів. Методичні рекомендації до підготовки та проведення комбінованого уроку на тему: "Економічне зростання. Шляхи економічного зростання: екстенсивний та інтенсивний. Циклічність розвитку економіки".
курсовая работа [77,7 K], добавлен 26.01.2011Дидактичні вимоги до сучасного уроку. Мета уроку, психологічні вимоги до уроку. Організація пізнавальної діяльності учнів. Врахування вікових особливостей учнів. Вимоги до техніки проведення уроку. Регулювання якості вищої освіти державним стандартом.
реферат [31,1 K], добавлен 15.06.2010Конспект уроку з фізики у 7 класі. Мета уроку: сформувати в учнів поняття про фізичні властивості речовин у різних агрегатних станах, використовуючи основні положення молекулярно-кінетичної теорії. Вивчення нового матеріалу на основі опорних знань учнів.
методичка [2,5 M], добавлен 20.05.2008Визначення поняття якості знань як педагогічна проблема. Метод проектів як освітня технологія. Перевірка впливу проектної технології на якість знань учнів початкової школи у процесі вивчення природознавства. Способи організації взаємодії учнів і вчителя.
курсовая работа [151,2 K], добавлен 08.10.2015Збагачення і розширення знань учнів про життя та творчість поетеси Наталі Забіли як мета уроку читання в 3 класі. Формування вміння правильно, виразно читати поетичні твори, висловлювати думки, збагачувати словниковий запас. Організація класу до уроку.
разработка урока [13,2 K], добавлен 26.12.2011Формування пізнавальної активності учнів під час етапу актуалізації опорних знань в умовах уроку іноземної мови. Групові форми роботи як потреба самовираження учнів на початку уроку. Ефективність ігрової діяльності на етапі засвоєння нового матеріалу.
курсовая работа [47,0 K], добавлен 16.11.2015Теоретичні основи використання різнорівневих завдань в процесі трудового навчання. Методичні основи використання різнорівневих завдань у 7 класі при вивченні розділу "Техніка і технологічні процеси виготовлення виробів із конструкційних матеріалів".
дипломная работа [88,8 K], добавлен 27.09.2008Проведення уроку-роздуму на тему "В. Сухомлинський "Красиві слова і красиве діло": актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми, мети і завдань уроку, методика вивчення нового матеріалу, підведення підсумків уроку.
разработка урока [9,3 K], добавлен 10.01.2010Зміст, аналіз самостійної роботи учнів. Види самостійної діяльності учнів. Методика організації самостійної роботи на уроках трудового навчання в основній школі. Методична розробка уроку трудового навчання на тему "Світильники й електроприлади в побуті".
дипломная работа [78,1 K], добавлен 02.02.2014