Повторення додавання і віднімання двоцифрових чисел

Огляд конспекту уроку з математики, вправ для закріплення вміння додавати і віднімати двоцифрові числа перед контрольною роботою. Вивчення правила знаходження різниці за відомими зменшуваним і від'ємником, зменшуваного за відомими від'ємником і різницею.

Рубрика Педагогика
Вид конспект урока
Язык украинский
Дата добавления 08.02.2012
Размер файла 14,6 K

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Размещено на http://www.allbest.ru/

Тема. Повторення додавання і віднімання двоцифрових чисел. Усні обчислення за таблицею

Мета

вчити усно додавати і віднімати двоцифрові числа;

формулювати правило знаходження різниці за відомими зменшуваним і від'ємником, зменшуваного за відомими від'ємником і різницею;

розвивати навички розв'язувати складні задачі на додавання і віднімання та задачі із зайвими.

виховувати старанність.

Хід уроку

урок математика контрольний від'ємник

І. Вступна частина уроку.

Актуалізація опорних знань. "Мікрофон".

1) Учитель, передаючи уявний мікрофон, пропонує учням сформулювати умови і розв'язання складених ними вдома задач (№ 574), (4 хв).

Склади і розв'яжи дві задачі.

Було

Відрізали

Залишилося

?

14 м

36м

30м

?

12 м

Половина учнів зачитує задачу, складену за першим рядочком, таблиці, а інша половина - за другим. Останній з учнів утворених умовно груп зачитує розв'язання.

2) Учитель. - А тепер, користуючись знову технологією "Мікрофон", усно знайдіть і представте розв'язки прикладів, аналогічних, що були в домашній роботі (№ 575), (3 хв)

Основна частина уроку.

"Два - чотири - всі разом".

1. Учитель. Щоб закріпити перед контрольною роботою наші вміння додавати і віднімати двоцифрові числа, виконаємо завдання № 576 (6 хв).

№ 576. Випиши приклади, які розв'язані неправильно, і розв'яжи їх правильно.

2З + 41 = 54 52 + 8 = 50 58 + 28 = 78

64 - 12 = 62 70 - З = 67 70 - 4З = З7

З4 + 51 = 85 43 + 9=52 43+ ЗО = 81

І етап. Учитель пропонує учням спочатку самостійно розв'язати завдання (5 хв.)

ІІ етап. Учні за вказівкою вчителя об'єднуються у пари і звіряються з відповідями. В разі розходження відповідей, кожен пояснює, як він обчислював, і доводять згоди (2 хв).

ІІІ етап. Учитель говорить учням, щоб вони об'єдналися в четвірки, визначили лідера, який зачитуватиме свої відповіді. Якщо хтось має інший варіант відповіді, то повинен довести її правильність (2 хв).

ІV етап. Презентація результатів. Для цього проектується на екран завдання № 576 (З хв).

Вчитель пропонує кожній групі визначити представника, який презентуватиме правильні розв'язання. Далі він визначає порядок презентації і говорить: "Кожний представник від групи (четвірки) називає по одному прикладу, який має неправильну відповідь і пояснює правильне розв'язання. У випадку, коли відповідь представника наступної групи відмінна від його попередника, то він повинен про це повідомити та обґрунтувати, чому в його групи саме така відповідь і передати "мікрофон" наступній групі. Представник наступної групи каже, з ким із учнів він погоджується і називає наступний неправильно розв'язаний приклад та обґрунтовує, як треба його розв'язати і т. д. "

2. Учитель. - Пригадаймо, як знаходять невідомі компоненти при дії віднімання. Для цього розв'яжемо завдання № 577 (7 хв).

Пропонує одному з учнів прочитати завдання вголос (1 хв).

1) Зменшуване 26, від'ємник 9. Знайди різницю.

2) Що одержимо, якщо додамо від'ємник і різницю?

- Для виконання цього завдання об'єднайтеся в четвірки: по дві парти, що стоять одна за одною. Спочатку кожен самостійно подумає над відповідями (1 хв), потім поділиться своїми ідеями з учнем, що сидить з вами за однією партою (1 хв), а тоді - в четвірці (2 хв). Дійшовши єдиної думки, запишіть дію в зошит. Презентація відповіді у "загальному колі" (2 хв). Для цього представника однієї з груп учитель просить назвати різницю чисел 26 і 9, а всіх інших запитує, чи погоджуються вони з такою відповіддю. Якщо не погоджуються, то обґрунтовують чому. Після чого вчитель надає право іншій групі відповісти на поставлене в завданні запитання і знову перепитує, чи всі згодні.

"Робота в парах".

Учитель. - Виконайте самостійно письмово завдання N2 578 за варіантами (5хв).

1

2

3

4

1

1

9

13

40

2

4

7

20

50

3

5

8

12

72

4

6

9

31

44

- Виконай завдання за таблицею.

1) До чисел другого стовпчика додай числа третього стовпчика.

2) Додай числа першого і четвертого рядків.

Учні, що сидять праворуч за партою, виконують письмово перше завдання, а ліворуч - друге завдання (2 хв).

За вказівкою вчителя учні, які сидять за однією партою, обмінюються зошитами і роблять взаємоперевірку (1 хв).

Представлення результатів відбувається з використанням описаної вище технології "мікрофон" (2 хв).

2. Учитель. - Працюючи в цих же парах, розв'яжіть задачу № 579 (6 хв).

№ 579. Для виготовлення пляшкового скла використали 10 кг вапна і ЗО кг піску, а соди - на 22 кг менше, ніж піску. Скільки кілограмів соди використали?

Спочатку один 13 учнів читає умову задачі і вчитель проводить фронтальну роботу над її вивченням, а тоді вчитель пропонує учням (2 хв);

Вчитель. - Розв'яжіть задачу самостійно (1 хв), а потім обміняйтеся зошитами і зробіть взаємоперевірку (1 хв).

Представлення результатів “у загальному колі".

Учитель запитує учнів про те, чим особлива ця задача (має зайву величину-l0 кг вапна) (2 хв).

"Два-чотири - всі разом".

Учитель. - Працюючи за технологією "Два-чотири - всі разом", розв'яжемо задачу з логічним навантаженням № 580 (8 хв).

№ 580. У першій бочці було 80 л води, а в другій - 70 л. З другої бочки взяли 30 л води, а в першу долили 20 л води.

Запиши у вигляді виразів, скільки літрів води стало в кожній бочці. Учні працюють під керівництвом учителя (див. вище).

Представлення результатів: за вказівкою вчителя, по одному представнику з двох груп, яких визначив учитель, записують складені ними вирази на дошці. В решті учнів учитель запитує, чи вони не мають інших варіантів відповідей. Якщо мають, то вчитель надає слово для презентації та обґрунтування.

ІІІ. Підсумкова частина уроку.

1. Підбиття підсумків.

Передаючи уявний мікрофон, учитель запитує:

- Чи готові ви писати контрольну роботу? Якщо відчуваєте ще труднощі, то в чому? За допомогою"віяла" (або сигнальних карток) дайте відповіді до прикладів:

32 + 8 80 - 6 55 + 7

37 + 17 80 - 33 55 + 30

2. Учитель оцінює результати роботи учнів на уроці (2 хв).

ІV. Домашнє завдання (2 хв)

№ 581, 582 (умову читає один із учнів).

№ 581. З двох пунктів, відстань між якими 80 м, вийшли одночасно назустріч одне одному хлопчик і дівчинка. Хлопчик пройшов 35 м, а дівчинка - 30 м. Скільки метрів їм залишилося пройти до зустрічі?

Размещено на Allbest.ru


Подобные документы

  • Вивчення чисел та дій над ними як фундамент курсу математики початкових класів. відмінність у виконанні письмового й усного додавання і віднімання. Аналіз знаку розв'язання. Письмове додавання і віднімання двоцифрових, трицифрових та багатоцифрових чисел.

    курсовая работа [157,0 K], добавлен 10.11.2010

  • Удосконалення обчислювальних навичок додавання та віднімання двоцифрових чисел із переходом через розряд, табличного множення та ділення. Складання і розв’язування простої задачі на знаходження суми. Складання складеної задачі на знаходження різниці.

    разработка урока [1,3 M], добавлен 24.11.2023

  • Значення позакласної роботи з математики з молодшими школярами. Місце словесних методів на уроках математики. Система вправ для підсумкового уроку по вивченню нумерації в межах 1000. Прийоми обчислення виразів на додавання і віднімання круглих десятків.

    контрольная работа [314,5 K], добавлен 19.07.2011

  • План комбінованого типу уроку з математики. Закріплення знання учнів про переставну і сполучну властивості множення, формулювання розподільної властивості множення відносно додавання і віднімання та використання її. Розвиток в учнів логічного мислення.

    конспект произведения [29,2 K], добавлен 08.03.2009

  • Розробка уроку математики для молодших школярів. Вивчення геометричних фігур та форми предметів, викладання числового ряду , лічення в межах 10 у прямому та зворотному порядку, знаходження сусідів заданого числа, розв’язувати простих арифметичних задач.

    конспект урока [16,0 K], добавлен 29.11.2010

  • Этапы развития числа. Изучение арифметики натуральных чисел. Введение дробных чисел. Схема введения отрицательных чисел. Определения свойств действий над целыми числами. Введение иррационального числа. Методическая схема введения действительного числа.

    реферат [36,5 K], добавлен 07.03.2010

  • Зміст та порядок вивчення навчального матеріалу з теми за чинною програмою з математики для 1-4 класів. Ознайомлення молодших школярів з просторовими відношеннями і геометричними фігурами. Система вправ на закріплення знань учнів про геометричні фігури.

    курсовая работа [453,8 K], добавлен 27.07.2015

  • Методика проведення уроку-подорожі, в якому заплановано знайомство із класом плазунів, навчання розв'язувати задачі на рух, визначення відстані за відомими швидкістю і часом, вироблення з паперу способом оригамі тваринки.Застосування наочності на уроці.

    разработка урока [1,2 M], добавлен 21.10.2011

  • Образование числа путем присчитывания одной единицы к предшествующему числу. Запись чисел 5, 7 и 8 цифрой. Наглядно-действенное мышление через соотнесение числа с количеством предметов. Совершенствование навыков счета. Раскладывание чисел на слагаемые.

    конспект урока [30,4 K], добавлен 13.06.2010

  • Мета та план уроку з фізики, його прийоми та методи. Складання ходу уроку: постановка навчальної проблеми, вивчення та закріплення нового матеріалу (фізичної суті явища електромагнітної індукції), приклади рішення задач з заданої теми, домашнє завдання.

    конспект урока [14,7 K], добавлен 04.04.2011

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.