Інтегрований урок з навчальних предметів: математика, природознавство, праця

Методика проведення уроку-подорожі, в якому заплановано знайомство із класом плазунів, навчання розв'язувати задачі на рух, визначення відстані за відомими швидкістю і часом, вироблення з паперу способом оригамі тваринки.Застосування наочності на уроці.

Рубрика Педагогика
Вид разработка урока
Язык украинский
Дата добавления 21.10.2011
Размер файла 1,2 M

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Размещено на http://www.allbest.ru/

Інтегрований урок на тему:

Задачі на знаходження відстані за даними швидкістю і часом. Знаходження значень виразів на додавання і віднімання

Підготувала і провела

вчитель 4 класу

Вовчоярівської ЗОШ

І-ІІ ступенів

Попаснянського р-ну

Луганської обл.

Кравцова О.О

2009р.

Зінтегровано зміст навчальних предметів: математика, природознавство, праця.

Тема уроку . В ГОСТЯХ У ЧЕРЕПАШКИ. Задачі на знаходження відстані за даними швидкістю і часом. Знаходження значень виразів на додавання і віднімання.

Мета: ознайомити дітей з класом плазунів та їх представниками; ознайомити учнів зі способом визначення відстані за відомими швидкістю і часом; формувати вміння розв'язувати задачі на основі творчих видів роботи; повторити виконання дій над іменованими числами; розвивати увагу, кмітливість, логічне мислення, обчислювальні навички; виховувати дбайливе ставлення та почуття любові до рідного краю, відчуття гармонії та краси.

Обладнання: карта півкуль Землі, карта України, картки, таблиці усних обчислень, малюнки-схеми до задач, вправа-схема «Гімнастика для очей», оригамі «Черепашка».

ХІД УРОКУ

I. Організація класу.

Продзвенів для нас дзвінок,

Починаємо урок.

Попрацюємо старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім дружнім класі

Діти просто молодці!

II. Повідомлення теми і мети уроку.

-- Сьогодні ми вирушимо в подорож і познайомимось із класом плазунів. Під час подорожі ми навчимося розв'язувати задачі на рух, ознайомимось із способом визначення відстані за відомими швидкістю і часом; повторимо виконання дій над іменованими числами; розв'яжемо багато цікавих завдань та зробимо з паперу способом оригамі тваринку. А яку саме, ви дізнаєтесь із загадки.

Тваринка ця усім відома,

Не йде ніколи вона з дому.

Гуляє, їсть і спить в хатині,

Бо ця хатиночка -- на спині.

(Черепаха.)

III. Робота за темою уроку.

Розповідь учителя.

Отже вирушаємо у подорож!

Черепахи відносяться до класу плазунів. Клас плазунів -- це перший клас наземних хребетних тварин. Вони заселили різні частини суші, незначна частина видів вторинно перейшла до життя у воді, але їх розмноження відбувається на суші.

Основний спосіб пересування -- це повзання, плазування по землі, звідси і назва класу.

На Землі відомо близько 250 видів черепах, які живуть у морях, прісних водоймах, болотах, на суші.

Найчастіше вони трапляються в тропічних лісах і пустелях. ( корали)

Зупинимося аби зробити математичну розминку.

Розминка.

* Що не є геометричним поняттям: коло, лінія, кулька, ламана? (Кулька.)

Скільки прямих можна провести через одну точку: 1, 2, 3, безліч? (Безліч.)

Скільки прямих можна провести через дві точки: 1, 2, 4, безліч? (1.)

Яка геометрична фігура не має кутів: ромб, квадрат, коло, трикутник? (Коло)

Якого кута не буває: гострого, квадратного, прямого, тупого? (Квадратного.)

Скільки нулів приписують до числа під час множення на 100: 1, 2, 3, 4? (2.)

Якої відповіді немає в таблиці множення на 4: 18, 24, 32, 36? (18.)

Якого розряду немає в трицифровому числі: одиниць, сотень, тисяч, десятків? (Тисяч.)

Продовжуємо подорож.

Черепах називають панцирними плазунами. Панцир черепахи опуклий на спині та плаский на животі. Черепаха може сховати в нього голову, лапи і хвіст. Вона рухається дуже повільно, але панцир добре захищає її.

Найбільша у світі черепаха -- це шкіряста черепаха, її довжина може сягати 3 м, а вага - 2 тонн. Вона пірнає глибше за інших, занурюючись на глибину понад 1000м. ( сухопутні) Зупинимося і трошки попрацюємо.

Усний рахунок.

Завдання 1

Сильні учні працюють з перфокартками для опитування.

Всі останні учні працюють зі мною. Вам потрібно усно розкласти на розрядні доданки числа, записані на панцирі черепахи.

597 = 500 + 90 + 7

639 = 600 + 30 + 9

40.356= 40000+ 300+50+6

7450= 7000+400+50

1793= 1000+700+90+3

23.926= 20000+3000+900+20+6 Назвіть кількість одиниць 2 класу в цьому числі.(23)

100.829= 100.000+800+20+9 Назвіть кількість одиниць 1 класу в цьому числі.(829)

Хто виконав обчислення на картках - несіть на перевірку, а інші запишіть через кому всі відповіді таблиці множення на 8. У вас є 1 хвилина.

Завдання 2.

-- У якій геометричній фігурі, розміщеній на черепашці, міститься зменшуване, віднімаючи від якого 9, отримуємо різницю 32? (Квадрат з числом 41.)

-- У якій геометричній фігурі, розміщеній на черепашці, міститься доданок, який при додаванні до 6 дає 32? (Шестикутник з числом 26.)

Розповідь учителя.

На півдні Середньої Азії живуть степові черепахи. Навесні вони бродять пустелями і степами, живлячись соковитою рослинністю, і відкладають яйця.

Коли починається літо і рослини вигорають від спеки, черепахи риють нори і залягають у літню сплячку.

Вони просинаються восени, щоб підкріпитися не дуже різноманітною рослинністю, і потім знову заповзають у свої нори на зимову сплячку. ( прісноводні)

Зупинимося аби розв'язати задачу.

Задача

Черепаху запросили в гості . Вона була у дорозі 3 год, рухаючись зі швидкістю 100 м /год . Яку відстань подолала черепаха?

1) 3 * 100= 300 м

Відповідь: черепаха подолала 300м.

Отже, щоб дізнатися, яку відстань пройшла черепаха, треба час ( а саме 3 год) помножити на швидкість (100 м / год).

Швидко зорієнтуватися у задачі та розв'язати її допоможе вам правило, яке є у вас в підручниках.

Відкрийте підручники на сторінці 61 і прочитайте правило.

Щоб знайти відстань, треба швидкість помножити на час.

За даними таблиці знайдіть відстані.

Рухомий об'єкт

Швидкість

Час

Відстань

Мама-черепаха

Тато-черепаха

Черепашеня

100м/год

200м/год

50м/год

5 год

4 год

2 год

?

?

?

- Чи встигне черепаха - мама пройти цю відстань за 3 год? Ні. А скільки їй не вистачить часу? 2 год.

Первинне закріплення.

Розв'яжемо задачу № 390. Запишіть у зошити задача № 390. Послухайте уважно і вдумливо задачу.

Пасажирський катер ішов 4 години, а буксирний - 7 год. Який з них пройшов більшу відстань і на скільки кілометрів, якщо швидкість пасажирського катера 24 км/год, а буксирного 14 км/год?

Заповнення таблиці маркером.

- Скажіть, про які рухомі об'єкти йдеться у задачі? ( пасажирський катер та буксирний)

- Чи відомий час впродовж якого рухалися катери? ( Так, П-4 год, Б- 7 год)

- Яка в них була швидкість? ( П - 24 км/год , Б- 14 км/год)

- Що запитується в задачі? ( Який з них пройшов більшу відстань і на скільки?)

- Чи можемо ми відповісти на головне запитання задачі? ( Ні, спершу треба дізнатися відстань, яку пройшов П і Б катери)

- Як дізнатися відстань пасажирського? ( Ш* Ч= 4*24= 96 км)

- Як дізнатися відстань буксирного катеру? ( 7*14= 98км)

- Як відповісти на головне запитання, який з них пройшов більшу відстань? (Треба від більшого відняти менше 98-96=2км)

Розв'язання: ( 14*7) -(24*4)= 2 км - різниця

Відповідь : буксирний пройшов на 2 км більше.

Фізкультхвилинка . Гімнастика для очей.

( Слідкуйте очима за указкою, головою не ворушимо, рухаються лише очі). Звучить « Романс черепахи Тортили»

ІV Розвиток математичних знань.

А зараз самостійно попрацюйте над задачею № 392, а до дошки піде Максим. Короткий запис до задачі є на дошці. Максим прочитай нам будь-ласка задачу.

За день туристи йшли пішки 2 год , їхали автобусом 3 год. Пішки вони рухалися зі швидкістю 4 км/год, автобусом їхали зі швидкістю 45 км/год. Який шлях подолали туристи за день?

Швидкість

Час

Відстань

Пішки

Автобусом

4 км/год

45 км/год

2 год

3 год

?

? ? км

( 4*2)+ ( 45* 3)= 143 км

Відповідь: за день туристи подолали 143 км.

Розповідь учителя.

Перші черепахи, за висновками науковців, з'явились на Землі понад 300 млн років тому.

Давні люди вважали, що Земля пласка і тримається на велетенській черепасі.

Цих тварин називають холоднокровними, їхня кров може бути і теплою, проте холоднокровні не можуть регулювати температуру свого тіла.

Черепахи їдять дуже мало, і температура їхнього тіла залежить від температури повітря.

Вони повинні часто переповзати то на сонце, то в тінь, щоб не перегрітися і не переохолодитися. Зігрівшись на сонці, плазуни ідуть на лови. Сонячне тепло необхідне їм для нормального життя, тому в холодних країнах вони не водяться.

У нас в Україні є один вид черепах -- європейська болотяна черепаха. Натрапити на неї можна в Криму або в басейні Дніпра. Найбільших особин, з панцирем до 30см завдовжки, можна побачити лише в рівнинних річках Закарпаття.

Ця черепаха любить бути в болоті, ставку, озері, тихій річній водоймі з мулистим дном пологим берегом, де є відкриті місця, зручні для приймання сонячних ванн.

У середині травня болотяна черепаха починає відкладати яйця -- 5--10 штук завдовжки близько 3 см кожне.

Яйця болотяна черепаха відкладає у нірці, яку сама риє задніми лапами.

За 2--3 місяці з'являються на світ маленькі черепашки, які риють невеликі віднірки від гніздової камери. У цих віднірках молоді черепашки зазвичай зимують. ( коли молдняк)

Щоб відкласти яйця черепахи риють глибокі нори.

Погляньте на довжину нірки Бісси та Логгерхеда і порівняйте їх.

23 дм >2м05 см

Чия нірка більше: Тракакси чи болотяної черепахи?

950 мм < 97см5 мм ( Обчисліть Р нори Бісси, якщо ширина=20 дм) Р=86 дм

Коли молодняк вириє віднірки, то самостійно вибирається з нори і прямує до водойми, шукаючи свою матір. На жаль, чимало їх стають здобиччю птахів та інших любителів поласувати черепашачим м'ясом. (Тракакса)

Завдання

Давайте допоможемо малюкам відшукати свою маму, для цього треба розв'язати приклади, що на панцирах черепашенят, та по отриманій відповіді, поєднати їх рискою з мамою.

406. 283 38. 945

351.875+54.408 48.350 - 9405

390м 112мм + 16м 171мм 33т 129кг + 5т 816 кгРозповідь учителя.

Черепахи харчуються протягом цілого дня, а найбільш інтенсивно вранці. Вночі вони сплять на дні водойми. Щелепи черепахи позбавлені зубів, але мають роговий покрив, який утворює гострі ріжучі краї. Їжу суходільних черепах складають зелені рослини, плоди, зрідка дрібні тварини.

Прісноводні черепахи, навпаки, харчуються переважно дрібними молюсками, членистоногими, рибами, їдять вони також комах, яких ловлять як на суші, так і у воді (коників, плавунців, комарів, саранчу, мокриць тощо), а також черв'яків та рослинність у невеликих кількостях.

Загалом риба складає незначну частину раціону. Тому черепаха не завдає шкоди рибному господарству. Крім того, за всієї спритності черепахи, їй вдається зловити лише хвору або поранену рибину, а здорова майже завжди втікає.

Отже, черепахи відіграють роль санітара і селектора в популяції риб. (Кайманова)

А зараз попрацюємо в парах.

У вас на партах є ось такі картки, вам треба викреслити те зображення, яке має пару, і ви дізнаєтеся, що зловила черепаха на сніданок.

Відповідь: рибину і муху.

муха

коник

жаба

риба

риба

жаба

коник

муха

Завдання на розвиток окоміру.

Яким шляхом черепасі швидше дійти до озера?

Який шлях найдовший? Спробуй відповісти на питання без вимірювання.

Відповідь: найкоротший -- 2, найдовший -- 3.

Розповідь вчителя

Черепахи зазвичай тримаються поблизу водойми і за найменшої небезпеки швидко пірнають у воду і зариваються в мул. У черепах добре розвинений зір і нюх.

Додаткове завдання

Одна черепаха-мама вирила нору завдовжки 2 м 30 см, завширшки 1 м 20 см. А друга черепаха-мама вирила нору завдовжки З м 10 см і завширшки 90 см. Хто з них вирив більшу за периметром нору?

Розв 'язання:

(2 м 30 см + 1 м 20 см) * 2 = = 7 (м) -- нора 1-ї черепахи.

(3 м 10 см + 90 см) * 2 = = 8 (м) -- нора 2-ї черепахи.

3) 8 м > 7 м

Відповідь: друга черепаха вирила більшу за периметром нору.

Виготовлення макету черепашки в техніці оригамі.

Матеріал: квадрат білого паперу, олівці чи фломастери.

Послідовність виконання.

1. Квадрат двічі ділять за діагоналлю навпіл.

2. Середній верхній кут загинають усередину, утворюючи ЛІНІЮ спини.

Згинають усередину гострий перший передній кут, роблячи складку (голова черепахи), кінчик кута загинають усередину згину.

Другий гострий кут (задній) загинають так, щоб утворити передні лапи, а протилежний кут встановлюють (загинають) так, щоб утворити задні лапи.

Оформлення. Намалювати очі, на панцирі -- лусочки.

Виставка учнівських робіт

IV. Підсумок уроку

-Чи сподобався вам урок?

-Що нового ви дізналися на уроці? На згадку про цей урок я подарую вам маленькі енциклопедії, в яких розповідається про різні види черепашок.

А зараз запишіть д/з: на прир-во - підготувати розповідь про один із видів черепах, а на математику с. 61 - вивч. правило, с. 62, № 395 розв'язати приклади

Урок закінчено

Оформлення сторінки учнівського зошита

урок інтегрований математика

14 грудня

Класна робота

8, 16, 24, 32, 40, 48, 56, 64, 72, 80.

Ч · Ш = В

3 год ·100 м/год = 300 м

Задача 390

( 14 · 7) - ( 24 · 4) = 2 (км) або по діям

Відповідь: буксирний на 2 км більше.

Задача 392

(4 · 2)+(45 · 3)=143 (км) або по діям

Відповідь: за день туристи подолали 143 км.

23 дм > 2м 05 см

950 мм < 97 см 5 мм

Р нори= 23дм+ 23дм+ 20дм+ 20дм= 86 дм

Приклади

351875 390м113см 48350 33т129 кг

54408 + 16м171мм - 9405 + 5т816кг

406283 406м283мм 38945 38т945кг

Размещено на Allbest.ru


Подобные документы

  • Особливості інтегрованої системи навчання. Застосування міжпредметних зв’язків, як основи інтегрованого навчання. Вплив проведення інтегрованих уроків з біології на якість знань учнів. Розробка інтегрованого уроку з біології, його мета та принципи.

    курсовая работа [70,3 K], добавлен 15.06.2010

  • Психолого-педагогічні основи формування вмінь розв'язувати задачі. Види простих задач. Формування вмінь розв'язувати задачі на знаходження невідомого компонента. Задачі на знаходження невідомого, доданка, зменшуваного та від'ємника за допомогою рівнянь.

    дипломная работа [3,7 M], добавлен 12.11.2009

  • Урок як форма організації навчання. Нетрадиційні форми організації. Методика організації занять з кулінарії у формі гри. Особливості розробки та проведення уроку-гри. Визначення ефективності впливу уроку гри на активізацію пізнавальної діяльності учнів.

    дипломная работа [89,3 K], добавлен 16.09.2010

  • Розробка уроку математики для молодших школярів. Вивчення геометричних фігур та форми предметів, викладання числового ряду , лічення в межах 10 у прямому та зворотному порядку, знаходження сусідів заданого числа, розв’язувати простих арифметичних задач.

    конспект урока [16,0 K], добавлен 29.11.2010

  • Урок як форма організації навчання в школі та особливості сучасного до нього підходу. Інтерактивне навчання, його класифікація та роль в формуванні навчального процесу. Види технологій інтерактивного уроку та шляхи підвищення активності учнів на уроці.

    курсовая работа [53,3 K], добавлен 22.04.2010

  • Історія виникнення поняття "наочності", суть поняття. Наочність як дидактичний принцип навчання. Класифікація наочних посібників. Методика застосування наочності на уроках біології в сучасній школі. Застосування наочних засобів на усіх етапах уроку.

    курсовая работа [79,3 K], добавлен 23.02.2011

  • Психолого-педагогічні основи та методика використання диференційованого підходу. Враховування навчальних можливостей учнів. Характеристика основних видів диференційованого навчання. Організація, зміст, аналіз ефективності експериментального дослідження.

    дипломная работа [1,2 M], добавлен 07.11.2009

  • Проблема формування умінь розв’язувати задачі у теорії та практиці. Математичні задачі у математиці початкової школи як педагогічний засіб. Психолого-педагогічні передумови використання задач. Методичні підходи та розробки використання складених задач.

    дипломная работа [126,0 K], добавлен 12.11.2009

  • Визначення цілей уроку з англійської мови. Повідомлення теми та завдань уроку, проведення мовленнєвої зарядки. Ознайомлення учнів 5 класу з правилами і способами дій при підготовці до свята. Створення запрошень на вечірку за допомогою кольорового паперу.

    разработка урока [14,0 K], добавлен 03.10.2013

  • Кваліфікаційна характеристика спеціальності "Обслуговування інтелектуальних інтегрованих систем" та методика проведення уроку з теми: "Робота з панеллю керування". Розробка фрагмента поурочно-тематичного плану та його комплексно-методичного забезпечення.

    курсовая работа [61,6 K], добавлен 09.01.2010

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.