Логопедична робота з дітьми з комплексними порушеннями в умовах центру соціальної реабілітації

Сутнісна характеристика поняття "діти з комплексними порушеннями". Організація педагогічного процесу в умовах соціально-реабілітаційного центру. Напрями педагогічної допомоги дітям з комплексними порушеннями. Організація логопедичної роботи з дітьми.

Рубрика Педагогика
Вид дипломная работа
Язык украинский
Дата добавления 02.05.2010
Размер файла 3,9 M

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Логопедичне заняття 22

Тема: Посуд.

Мета: формувати позитивний емоційний настрій на спільну діяльність з логопедом; розвивати здатність до розуміння зверненого мовлення, розвивати активну наслідувальну мовленнєву діяльність; розвивати пам'ять, сприймання, увагу, мислення.

Обладнання: предметні картинки із зображеннями посуду, дзеркало.

ХІД ЗАНЯТТЯ

1. Організаційний момент.

Логопедична зарядка (артикуляційні вправи, дихальна гімнастика, голосові вправи).

2. Основна частина. Формування позитивної установки дитини на участь у занятті.

Завдання 1. Мета: Розвиток мовленнєвого слуху, зорової уваги, розуміння зверненого мовлення. Знайомство з посудом. Ігрова вправа «Накриємо стіл до чаю». Логопед пояснює порядок накриття столу:

Спочатку треба поставити тарілку для печива на середину столу. Чашки з блюдцями поставимо ближче до краю столу. Поряд з ними поставимо дрібні тарілки.

Дитина виконує доручення. (Постав на стіл велику тарілку. Постав чашку на блюдці. Блюдце з чашкою постав ближче до краю столу і т. д.) Логопед коментує його дії. (Денис ставить тарілку на стіл. Денис поставив тарілку на стіл. Що поставив Денис? Денис поставив тарілку і т. д.)

Логопед:

Весь посуд поставили? Подивися, чого не вистачає? (Ложок.)

Не вистачає ложки (тримає в руках чайну ложку). Це чайна ложка. Чайна ложка маленька, залізна (зроблена із заліза). Чайною ложкою розмішують в чашці цукор (імітуючі рухи). А коли цукор розмішають, ложку кладуть на блюдці (показ).

Ми навчилися красиво і акуратно накривати стіл до чаю. А зараз повчимося акуратно прибирати посуд.

Діти подають посуд логопедові. Логопед прибирає посуд в сервант, коментуючи свої дії:

Денис, дай мені велику тарілку. Денис, що ти мені дав? (Велику тарілку.) Я прибрала велику тарілку в сервант і т.д.

Логопед:

Посуд весь прибрали, тепер можна пограти.

Завдання 2. Мета: розвивати активну наслідувальну мовленнєву діяльність, вчити мимовільній, ритмічній, мелодичній вимові ряду голосних звуків: «а-а-а, у-у-у, и-и-и».

Завдання 3. Мета: розвивати пам'ять, сприймання, увагу, мислення.

Логопед дає дитині завдання: «Поміркуй, як це назвати одним словом?». Надається декілька таких завдань-картинок.

Логопедичне заняття 23

Тема: Посуд.

Мета: формувати позитивний емоційний настрій на спільну діяльність з логопедом; розвивати здатність до розуміння зверненого мовлення, розвивати активну наслідувальну мовленнєву діяльність; розвивати пам'ять, сприймання, увагу, мислення.

Обладнання: предметні картинки із зображеннями посуду, дзеркало.

ХІД ЗАНЯТТЯ

1. Організаційний момент.

Логопедична зарядка (артикуляційні вправи, дихальна гімнастика, голосові вправи). .

2. Основна частина. Формування позитивної установки дитини на участь у занятті.

Завдання 1. Мета: Розвиток мовленнєвого слуху, зорової уваги, розуміння зверненого мовлення. Знайомство з посудом. Інсценування чає пиття.

У групі стоїть стіл. Навколо нього стоять стільці для дітей. Стіл сервірований для чаю. Логопед:

Сьогодні я з тобою буду пити чай. А для цього нам потрібно навчитися його заварювати (дістає коробку з чаєм).

Як ти думаєш, що в цій коробочці? У ній заварка - сухий чай.

Розкриває пачку, висипає чай на підносик, показує дитині.

Торкни чай ложечкою. Який чай? Чай твердий, сухий, дрібний. Подивися, є на столі чайник для заварки?

Так (показує). Логопед бере в руки чайник і коментує свої дії.Треба зняти з чайника що? (Кришку.) Потім треба насипати в чайник заварку і налити води. Дуже гарячої води, кип'ятку. Гаряча вода у великому чайнику. Бачите, з-під кришки йде пара. Вода кип'ятиться наперед. Чайник з гарячою водою стоїть далеко від дітей. Логопед наливає в заварювальний чайник кип'ятку. Закриває кришку, накриває чайник рушником, коментуючи свої дії: Чайник треба закрити рушником для того, щоб чаїнки розварилися, розбухнули в гарячій воді. Тоді у нас вийде красивий ароматний чай.

Поки чай заварюється логопед висипає цукор в цукорницю. Називає предмет, деталі, дії:

Цукор треба висипати в цукорницю. Куди я висипала цукор? (У цукорницю.) Правильно, в цукорницю. У цукорниці є кришка і ручки. (Діти показують.) У цукорницю ми покладемо чисту ложку. Ложкою ми братимемо цукор з цукорниці. І накриємо цукорницю кришкою.

Печиво треба покласти на велику тарілку. Пачку треба відкрити і висипати печиво на тарілку. Куди я висипала печиво? (На тарілку, на велику тарілку.) Правильно, на велику тарілку.

Наш чай заварився. Розливатимемо чай. Спочатку в чашку наливають заварку. Подивіться, яка вона у нас красива вийшла. Потім наливають кип'яток. Чай готовий. Тепер можна покласти цукор.

У тебе є чай і печиво - питимемо чай. Дуже смачний у нас чай вийшов. Пригощайся.

Завдання 2. Мета: розвивати активну наслідувальну мовленнєву діяльність, вчити мимовільній, ритмічній, мелодичній вимові ряду голосних звуків: «а-а-а, у-у-у, и-и-и». Як гудить чайник коли заварюється у ньому вода: «У-у-у-у-у-у», «Й-й-й-й-й-й».

Завдання 3. Розвиток моторики та слухового сприймання.

Діти стоять довкруги, лицем до центру.

Ніжками затупали (Топають ногами, стоячи на місці.) \

Попрямували по підлозі (Йдуть один за одним по кругу.) \

Нахилилися, сіли (Відповідні рухи.)

Потім встати зуміли. (Відповідні рухи.) \

Гра повторюється 3-4 рази.

Заключна частина.

Надання дитині домашнього завдання. Підведення підсумків.

Логопедичне заняття 24

Тема: Посуд.

Мета: формувати позитивний емоційний настрій на спільну діяльність з логопедом; розвивати здатність до розуміння зверненого мовлення, розвивати активну наслідувальну мовленнєву діяльність; розвивати пам'ять, сприймання, увагу, мислення.

Обладнання: предметні картинки із зображеннями посуду, дзеркало.

ХІД ЗАНЯТТЯ

1. Організаційний момент.

Логопедична зарядка (артикуляційні вправи, дихальна гімнастика, голосові вправи). .

2. Основна частина. Формування позитивної установки дитини на участь у занятті.

Завдання 1. Мета: Розвиток мовленнєвого слуху, зорової уваги, розуміння зверненого мовлення. Гра «Великий - маленький»: малюкові пропонується знайти посуд із заданими властивостями (великий або маленький) з ряду запропонованих (велика і маленька тарілки, велика і маленька чашка, велика і маленька ложки). Весь посуд викладається на столі перед дитиною.

Завдання 2. Мета: розвивати активну наслідувальну мовленнєву діяльність, вчити мимовільній, ритмічній, мелодичній вимові ряду голосних звуків: «а-а-а, у-у-у, и-и-и». Як гудить чайник коли заварюється у ньому вода: «У-у-у-у-у-у», «Й-й-й-й-й-й».

Завдання 3. Мета: розвивати пам'ять, сприймання, увагу, мислення. Дидактична гра «Знайди зайве»:

Заключна частина.

Надання дитині домашнього завдання. Підведення підсумків.


Подобные документы

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.