Специфіка роботи соціального педагога з творчо обдарованими дітьми молодшого шкільного віку

Проблема творчої обдарованості дітей в соціально-педагогічній і психологічній літературі. Діагностика сформованості творчих здібностей обдарованих учнів третіх класів ЗОШ № 23 м. Суми. Опис методів розвитку творчої обдарованості молодших школярів.

Рубрика Педагогика
Вид дипломная работа
Язык украинский
Дата добавления 14.07.2011
Размер файла 552,6 K

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Вправа «Неіснуюча тварина»

Мета: розвитоктворчих здібностей учнів.

Я пропоную вам побути у ролі творців і створити в своїй уяві, а потім і на папері, неіснуючу тварину, назвіть її неіснуючим ім'ям. Ви можете описати її, а можете і намалювати. На виконання цього завдання у вас є 15 хв.

Вправа «Мені було..., тому що...»

Мета: підведення підсумків, рефлексія.

На завершення заняття, пропоную вам пригадати все, що ми сьогодні робили, згадати свої відчуття, думки, враження і продовжити фразу: «Мені було..., тому що...».

8 заняття «У царстві квітів»

Мета: розвивати оригінальність та продуктивність мислення; спонукати дітей до активної творчої діяльності; виховувати любов до прекрасного.

Обладнання: олівці, папір, матеріали для роботи, малюнки.

Хід заняття

Вправа «Продовж речення»

Мета: знайомство, налаштування на роботу.

Я пропоную вам продовжити речення: «Якби я був (ла) квіткою, я бибув(ла)...».

Повідомлення теми і мети заняття

Як ви вже напевно здогадалися, поведемо ми сьогодні мову про квіти. Вони різні за кольором та формою, цвітуть в різні пори року та в різних куточках нашої планети. Але всі вони милують наше око, дарують нам хвилини приємного спілкування з прекрасним. То ж, запрошую вас до царства квітів, бо саме така тема нашого сьогоднішнього заняття.

Завдання, які ми спробуємо вирішити:

Ш працювати творчо, продуктивно та оригінально;

Ш бути активними;

Ш вдосконалюватися як особистість.

Вправа «Виведення наслідків»

Мета: розвиток оригінальності, продуктивності мислення та вміння встановлювати причинно-нас- лідкові зв'язки.

Напевно, нам важко уявити наше життя без квітів. Та я пропоную вам пофантазувати і придумати якомога більше оригінальних відповідей на такі запитання: «Що трапиться, якщо перестануть цвісти квіти? Що трапиться, коли квіти стануть безбарвними? Що трапиться, коли квіти оживуть?». Виконувати це завдання ви будете в групах. Працюють усі члени групи і приймаються до уваги всі варіанти відповіді на поставлене запитання.

Вправа «Міні-фантазія»

Мета: розслаблення, відновлення сил.

Сядьте зручно, розслабтеся, я хочу запропонувати короткий, проте, приємний відпочинок. Вдихніть, будь ласка, глибоко три рази... Тепер уяви собі, що ти -- чарівна квітка, яка росте в чудовому куточку, сонце голубить твої пелюстки, а легенький вітерець лоскоче рум'яне обличчя. Квітка весело радіє життю, їй приємно і затишно від того, що вона гарна, щаслива, поряд з нею ті, хто їй потрібен. Вона насо- лоджується своїм життям, милується всім, що навколо неї. Ці приємні почуття переповнюють її. Вона намагається зберегти їх у собі.

Вправа «Малюнок у кілька рук»

Мета: розвиток творчих здібностей та вміння реалізовувати свої фантазії.

А зараз я пропоную ваші міні- фантазії перетворити в реальність. Пропоную кожному ще раз уявити квітку, в яку ви перевтілювалися. Зараз ви будете її малювати, але не самі. Кожен з вас малює один елемент задуманої вами квітки. Свій аркуш передаєте сусідові справа. Він повинен домалювати свій елемент, відштовхуючись від того, що зобразили ви. Так працюємо доти, доки ваш малюнок не повернеться до вас. тоді ви повинні дати назву цій квітці і описати її.

Вправа «Букет із квітів»

Мета: підведення підсумків, рефлексія.

Зараз я пропоную стати в коло всім учасникам заняття. Ми спробуємо створити букет із квітів. Кожен учасник кладе до букету свою улюблену квітку, при цьому описуючи її.

9 заняття «Пернаті друзі»

Мета:розвивати оригінальність та гнучкість мислення; спонукати дітей до продукування нових ідей; виховувати пошуковий інтерес, любов до птахів.

Обладнання:олівці, папір, матеріали для роботи, демонстраційний та роздатковий матеріал.

Хід заняття

«Продовж речення»

Мета: знайомство, налаштування на роботу.

Я пропоную вам продовжити речення: «Якби я був (ла) пташкою, я би був(ла)...».

Повідомлення теми і мети заняття

Сьогодні ми з вами будемо говорити про наших пернатих друзів -- птахів. Я закликаю вас:

Ш працювати гнучко, продуктивно та оригінально;

Ш продукувати нові ідеї;

Ш вдосконалювати свої пошукові здібності.

Вправа «Фантастичні гіпотези»

Мета: розвиток гнучкості та оригінальності мислення.

Всі ви спробували себе відчути на кілька хвилин птахами. Комусь можливо, сподобалось. А зараз я пропоную вам поміркувати і висловити свої припущення на таку тему:

«Що буде, якщо птахи зникнуть?».

Припущень має бути якомога більше. Неправильних відповідей не може бути, вони мають бути оригінальні і цікаві.

Міні-фантазія

Мета: розслаблення, відпочинок.

Зараз ми з вами спробуємо розслабитися, відпочити і помріяти. Сядьте зручно, так, як вам хочеться.. Заплющіть очі, розслабтеся і уявіть себе пташкою, яка літає високо в небі. Можливо, це лелека, а може -- чайка, синичка чи орел. Ви відчуваєте приємний подих вітру, адже мчите йому назустріч, відчуваєте легкість і спокій, адже ви вільні, щасливі, бо маєте змогу побувати там, де найбільше хочете, в будь-якому куточку нашої планети. Вам добре і легко. Запам'ятайте це відчуття. Спробуйте повернутися в нашу класну кімнату з цими відчуттями.

Вправа «Крапки»

Мета: розвиток творч их здібностей.

Візьміть, будь ласка, аркуш паперу і зобразіть на ньому за допомогою 20 крапок пташку. Тепер поміняйтеся аркушами з своїм сусідом. З'єднайте крапки так, щоб вийшло зображення пташки. Тепер поверніть малюнок власнику, який може розмалювати його, доповнити, дати йому назву, склас ти невелику розповідь про свого героя. На виконання цього завдання -- 15 хв.

Вправа «Мені було..., тому що...»

Мета: підведення підсумків.

Я пропоную пригадати, що ми робили сьогодні на занятті, і доповнити фразу: «Мені було..., тому що...».

10 заняття «Ой, яка чудова наша рідна мова!»

Мета:розвивати продуктивність, швидкість та гнучкість мислення; розширювати словниковий запас учнів, виховувати любов до рідної мови.

Обладнання: картки для поділу на пари та групи, канцелярське приладдя, демонстраційний матеріал.

Хід заняття

Вправа «Привітання по-особливому»

Мета: створення позитивної атмосфери, налаштування на роботу.

Будь-яка робота починається з привітання. Я також пропоную вам привітатися зі всіма присутніми, але по-особливому, не так, як інші. Продумайте, як саме ви хочете привітатися так, щоб було цікаво і весело.

Повідомлення теми і мети заняття

Виконуючи першу вправу, ми змогли переконатися, що одне і те ж можна сказати по-різному. Це завдяки багатству нашої мови. То ж тема нашого заняття «Ой яка чудова наша рідна мова!».

Завдання, які стоять перед нами:

Ш працювати творчо, продуктивно;

Ш вміло використовувати свої знання;

Ш вдосконалювати свої вміння.

Вправа «Складання з букв повнозначних слів»

Мета: розвиток швидкості , продуктивності творчого мислення та словникового запасу. Виконуючи наступну вправу, ми спробуємо довести, що мова наша багата і чудова. Перед вами -- літери українського алфавіту. Ваше завдання -- скласти якомога більше слів-іменників, використовуючи лише ті літери, які я вам запропонувала. Працювати треба швидко і продуктивно.

2. Вправа «Приємний дотик»

Мета: відпочинок, позитивний настрій.

Сядьте зручно, закрийте очі і спробуйте прислухатися до моїх слів, уявити те, про що я буду говорити. Уявіть собі, що ви знаходитесь у найприємнішому для вас місці, вас оточують речі, які для вас найцінніші, ви чуєте найприємніші голоси, відчуваєте найніжніший дотик. Це може бути легенький вітерець, яскравий теплий сонячний промінчик, м'яка пухнаста сніжинка чи лагідна мамина долоня, щире батькове слово. Вам спокійно і затишно. Це відчуття ви берете з собою, намагаєтеся його запам'ятати і повертаєтеся до класу. А тепер спробуйте описати словами те, що ви відчули.

Вправа «Три слова»

Мета: розвиток відтворюючої та творчої уяви, продуктивності мислення.

Я пропоную вам з трьома словами, які я написала на дошці, скласти якомога більше речень, в яких би були всі ці три слова. Дуже добре було б, якби у вас вийшла ціла зв'язна розповідь. Слова можна ставити в різних формах. Пропоновані слова: мова, мріяти, людина.

Вправа «Прощання по-особливому»

Мета: підведення підсумків.

Розпочинали ми наше заняття з особливого привітання, а зараз я пропоную вам знайти особливі слова і подякувати за роботу на сьогоднішньому заняття своєму товаришеві, який стоїть праворуч.

11 заняття «Світ професій»

Мета: розвивати творчі здібності учнів, розширювати їхній кругозір, спонукати до продуктивної діяльності.

Обладнання: папір, олівці, картки для роботи в групах, демонстраційний матеріал.

Хід заняття

Вправа «Ямрію стати ...»

Мета: налаштування на роботу, самопрезентація.

Ви ще маленькі, але напевно у кожного з вас є свої мрії, пов'язані з майбутнім. Тому я пропоную вам подумати і продовжити таке речення «Я мрію стати...».

Повідомлення теми і мети заняття

Ви вже напевно здогадалися, про що саме ми говоритимемо сьогодні. Отже, тема нашого заняття -- «Світ професій».

Наші завдання:

Ш працювати творчо, активно;

Ш розширювати свій кругозір;

Ш вдосконалювати свої особисті якості.

Вправа «Використання предметів»

Мета: стимулювання творчого мислення та загального розвитку.

В кожній професії є предмети, речі, без яких не можна обійти ся. Я пропоную вам картинки з зображенням певних предметів. Ваше завдання -- придумати якомога більше варіантів застосування цих предметів людьми різних професій. Варіанти мають бути як реальні, так і неймовірні.

«Міні-фантазія»

Мета: розслаблення, позитивний настрій.

Зараз з вами ми відправимося у мандрівку в часі. Сядьте зручно, закрийте очі, глибоко вдихніть... Уявіть себе через 20 років. Ви доросла людина, займаєтесь своєю улюбленою справою, маєте все те, про що мріяли. Ви почуваєте себе впевненим і щасливим. Вам добре і спокійно. Спробуйте взяти з собою ці приємні відчуття і повернутися на 20 років назад.

Вправа «Я через 20 років»

Мета: розвиток творчого мислення та уяви.

Зараз я пропоную вам описати те, що ви побачили в своїй уяві, можливо, щось додати, змінити, тобто, описати себе через 20 років. Дайте волю своїй уяві і спробуйте описати всі свої мрії.

Вправа «Знайди відповідь»

Мета: підведення підсумків.

На завершення, я пропоную вам дати відповідь на таке запитання: «Що потрібно для того, щоб моя мрія здійснилася?».

Размещено на Allbest


Подобные документы

  • Розвиток творчих здібностей дітей молодшого шкільного віку. Основні педагогічні напрями, завдання та методи з розвитку творчої активності дітей на уроках української мови. Напрямки та зміст роботи вчителя. Навчально-пізнавальна діяльність школярів.

    дипломная работа [68,6 K], добавлен 05.05.2014

  • Сутність обдарованості, її різновиди та відмінні риси, специфічні ознаки та критерії оцінювання, психолого-педагогічні умови розвитку. Форми роботи з обдарованими дітьми у школі. Діагностика обдарованості в учнів старших класів, її практична апробація.

    курсовая работа [46,4 K], добавлен 22.04.2010

  • Дитяча обдарованість та її психологічні прояви. Поняття і визначення обдарованості у дітей. Роль педагога у навчанні обдарованих дітей. Види обдарованості та виховання обдарованих дітей. Особливості навчально-виховного процесу з обдарованими дітьми.

    курсовая работа [41,4 K], добавлен 21.07.2011

  • Вікові особливості обдарованості. Складності психічного розвитку обдарованих дітей. Проблеми психодіагностики й розвитку високо обдарованих і талановитих дітей. Особливості підготовки педагога до навчання обдарованих дітей та взаємодії вчителя з ними.

    курсовая работа [58,1 K], добавлен 26.10.2012

  • Проблема обдарованості в педагогічній теорії. Напрямки педагогічної підтримки та індивідуальний підхід до обдарованих особистостей. Підходи розвитку потенціалу дітей в Німеччині. Характеристика засобів та методів роботи з обдарованими дітьми в країні.

    курсовая работа [34,5 K], добавлен 22.12.2013

  • Диференційоване навчання як умова розвитку обдарованих дітей. Соціально-педагогічні аспекти формування творчої особи обдарованої дитини засобами диференціації. Проблема соціалізації та труднощі в навчанні обдарованих дітей. Кризи дитячої обдарованості.

    курсовая работа [81,4 K], добавлен 12.03.2012

  • Форми профорієнтаційної роботи з дітьми молодшого шкільного віку. Дослідження уявлень дітей про професійну діяльність. Способи оптимізації знань дітей молодшого шкільного віку щодо світу професій. Методика проведення уроків, бесід, ігор, вправ та занять.

    курсовая работа [84,2 K], добавлен 12.12.2014

  • Поняття пізнавального інтересу та здібностей, їх структура. Історико-педагогічний аспект проблеми їх формування та діагностики. Особливості критеріїв сформованості пізнавальних здібностей та стану рівня їх розвитку у дітей молодшого шкільного віку.

    курсовая работа [878,8 K], добавлен 15.06.2010

  • Поняття "обдарованість" та її види. Методи діагностування обдарованих дітей. Проблеми та реалізація здібностей талановитих дітей. Система розвитку творчої особистості. Підтримання талановитої дитини батьками. Форми і методи навчання обдарованих дітей.

    курсовая работа [66,6 K], добавлен 24.10.2010

  • Психолого-педагогічне обґрунтування проблеми мовленнєвих творчих здібностей у дітей дошкільного віку. Методи розвитку творчих здібностей у дітей. Вимірювання показників сформованості мовленнєвих творчих здібностей у дітей старшого дошкільного віку.

    дипломная работа [139,3 K], добавлен 06.12.2008

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.